IATA (ICAO) kód letiště
SYZ (OISS)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
11:40 (+2.5)
Vzdálenost od Prahy
3927 km

O letišti Šíráz

Letiště ve městě Šíráz (Shiraz) se řadí k největším v Íránu a slouží jako významný regionální uzel pro celou jižní část země. Ročně odbaví na 3,5 milionu cestujících a slouží jako jedna ze základen pro aerolinky Iran Air nebo Iran Aseman Airlines. Centrum Šírázu je vzdáleno 7 km severním směrem. 

Šírázské letiště využívá dva terminály – větší vnitrostátní a menší mezinárodní. Oba jsou velmi malé a nepobírají množství cestujících, připravte se proto na dlouhé fronty u odbavení. Jsou od sebe vzdáleny asi 400 metrů.

Otevřeno je 24 hodin denně.

Letenky

Budete-li chtít zaletět přímo do Šírázu, nejlevnější cesta vyjde z Prahy nebo Bratislavy přes Dubaj s leteckou společností Flydubai, a to zhruba za 11.500 Kč. 

Mnohem levněji i zajímavěji vyjde letět do Teheránu (cca 6.000 až 7.000 Kč). Z Teheránu do Šírázu pak vede několikrát denně vnitrostátní letecké spojení, jeho limity však představuje možnost koupě pouze na místě v kanceláři. Online booking není možný.

Inspirujte se akcemi na letenky do Šírázu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Služby na letišti

Služby jsou obecně na nižší úrovni než jsme na letištích zvyklí. Tvoří se dlouhé fronty na odbavení i bezpečnostní kontroly, terminály jsou často přeplněné.

Wifi nelze využít, několik restaurací má otevřeno nonstop.

Bohužel směnárny jsou většinou přes noc zavřené a je tak dobré mít nějakou hotovost již předem zajištěnou v případě nočního příletu.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu