Letiště Šíráz

Shiraz International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

SYZ (IATA)
OISS (ICAO)
Írán

Letiště ve městě Šíráz (Shiraz) se řadí k největším v Íránu a slouží jako významný regionální uzel pro celou jižní část země. Ročně odbaví na 3,5 milionu cestujících a slouží jako jedna ze základen pro aerolinky Iran Air nebo Iran Aseman Airlines. Centrum Šírázu je vzdáleno 7 km severním směrem.

Šírázské letiště využívá dva terminály – větší vnitrostátní a menší mezinárodní. Oba jsou velmi malé a nepobírají množství cestujících, připravte se proto na dlouhé fronty u odbavení. Jsou od sebe vzdáleny asi 400 metrů.

Otevřeno je 24 hodin denně.

 


Letenky

Budete-li chtít zaletět přímo do Šírázu, nejlevnější cesta vyjde z Prahy nebo Bratislavy přes Dubaj s leteckou společností Flydubai, a to zhruba za 11.500 Kč.

Mnohem levněji i zajímavěji vyjde letět do Teheránu (cca 6.000 až 7.000 Kč). Z Teheránu do Šírázu pak vede několikrát denně vnitrostátní letecké spojení, jeho limity však představuje možnost koupě pouze na místě v kanceláři. Online booking není možný.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště


Služby na letišti

Služby jsou obecně na nižší úrovni než jsme na letištích zvyklí. Tvoří se dlouhé fronty na odbavení i bezpečnostní kontroly, terminály jsou často přeplněné.

Wifi nelze využít, několik restaurací má otevřeno nonstop.

Bohužel směnárny jsou většinou přes noc zavřené a je tak dobré mít nějakou hotovost již předem zajištěnou v případě nočního příletu.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Íránu? Nastav si hlídače