IATA (ICAO) kód letiště
IFO (UKLI)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
17:22 (+1)
Vzdálenost od Prahy
764 km

O letišti Ivano-Frankivsk

Letiště v tomto západoukrajinském městě je velmi malé a slouží především vnitrostátní dopravě do hlavního města Kyjeva a letním dovolenkovým letům. Terminál je zastaralý a neudržovaný, ale odbavení probíhá víceméně standardně. Není problém dorazit hodinu před odletem.

Terminál je otevřený podle aktuálních odletů. Vždy alespoň tři hodiny před odletem.

Letenky

Žádná přímá linka z Česka a okolí momentálně nelétá. Spojení můžeme využít přes Kyjev nebo Istanbul za ceny od 5.500 Kč výše. Levnější způsob dopravy z Česka je autobusem za ceny od 1.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Ivano-Frankivsku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Přímo k terminálu sice žádná veřejná doprava nezajíždí, ale zastávka se nachází na křižovatce asi 150 metrů od letištní budovy. Při cestách do centra města využijete maršrutky, tedy minibusy, nebo sdílená taxi s pevně danou trasou, cenou a číslem linky.

Je nutné brát na zřetel velmi nepravidelné intervaly. Užitečným nástrojem pro plánování MHD ve městě jsou stránky eway. Okolo letiště projíždějí linky číslo 21, 24, 41, 45 a 47, všechny jsou využitelné pro cestu do centra. Jízdenka stojí 4 UAH, cesta zabere maximálně 20 minut a každá z linek jezdí zhruba jednou za čtvrt až půl hodiny.

Taxi do centra stojí asi 50 UAH, na hlavní autobusové nádraží 60 UAH.

Služby na letišti

Wi-fi funguje zdarma a neomezeně.

Přímo v areálu letiště se nachází funkční hotel a jedno malé občerstvení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu