IATA (ICAO) kód letiště
DEB (LHDC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:55
Vzdálenost od Prahy
611 km

O letišti Debrecín

Druhé největší maďarské letiště se nachází 6 km jižně od centra Debrecínu a slouží jako jedna z mnoha menších základen pro společnost Wizz Air. Terminál je velmi malý a už při odbavování jediného letadla značně stísněný, nicméně proces odbavení je rychlý a není možné se tu ztratit. Kromě oblasti východního Maďarska je součástí spádové oblasti letiště také severozápadní Rumunsko, jehož obyvatelé debrecínské letiště hojně využívají.

Terminál se na noc zavírá, otevírá vždy tři hodiny před prvním odletem a zavírá hodinu po posledním příletu.

Letenky

Na letiště v Debrecínu aktuálně létají jen dvě pravidelné aerolinky: Lufthansa z Mnichova a Wizz Air hned z několika destinací, z nichž některé mohou být atraktivní i pro obyvatele východního Slovenska.

Destinace Wizz Airu z Deberecínu:

  • Barcelona, Basilej, Doncaster/Sheffield, Dortmund, Eindhoven, Larnaca, Londýn-Luton, Malta, Milán-Malpensa, Moskva-Vnukovo, Palma de Mallorca, Paříž-Beauvais a Tel Aviv.

Inspirujte se akcemi na letenky do Debrecínu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Z centra Debrecínu a od hlavního vlakového nádraží jezdí na letiště speciální autobusová linka "Airport 1". Jízdní řád je přizpůsoben tomu letovému a autobusy tak jezdí v nepravidelných intervalech (přesný jízdní řád na webu letiště). Pokud si jízdenku zakoupíte v automatu nebo trafice, zaplatíte 330 forintů (platit lze jen v hotovosti), u řidiče pak 400 HUF. Platí jen na jednu jízdu. Alternativou je celodenní lístek za 1.200 HUF. Cesta do centra zabere asi 12 minut.

Více o MHD v Debrecínu na oficiálním webu dkv.hu.

Cena taxi do centra činí 2.200 forintů.

Služby na letišti

Wi-fi je v terminálu zdarma.

Letištní hala je velmi malá a najdete v ní jen jedno malé a předražené občerstvení. Žádné další služby a vychytávky tu nečekejte.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Peter _1
Peter _1

Ahojte. Chcem sa spytat na parkovanie na letisku v Debrecine, Madarsko. Je tam iba platene parkovisko? Popripade je niekde poblizku parkovanie zdarma? Dakujem.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele