Letiště Kluž

Cluj-Napoca International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

CLJ (IATA)
LRCL (ICAO)
Rumunsko

Hlavní leteckou bránu do Transylvánie najdeme ve městě Kluž-Napoca (rumunsky Cluj – Napoca) zhruba 7 km od jeho centra. Letiště slouží jako jeden z největších uzlů pro aerolinku Wizz Air, svojí menší základnu zde má ale i rumunský Blue Air.

Terminál je malý, nenáročný pro orientaci, avšak především v ranní špičce značně poddimenzovaný, připravte se tak na nepříjemné davy lidí na malém prostoru.

Letiště je otevřeno nonstop, pohodlných míst k přespání ale moc nenajdete, nejlépe se jeví podlaha nebo levné hotely v okolí.

 


Letenky

Prakticky jedinou rozumnou možností, jak se do Kluže dostat, je linka Wizz Airu z Bratislavy zavedená v roce 2017. Ceny zpátečních letenek se stabilně drží okolo hranice 500 Kč, obvykle s odlety ve středu. Ostatní letové dny (pátek a neděle) pak bývají kolem 1.000 Kč.

Z Prahy do Kluže vede cesta zatím jen s přestupem v Bukurešti s leteckou společností Tarom (ceny kolem 5.500 Kč).

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Do centra se nejlépe dopravíte trolejbusem číslo 5. Zastávka na letišti se nachází na hlavní silnici cca 100 metrů od terminálu. Trolejbus jezdí od 5:00 do 22:30 s intervalem 8–10 minut (o víkendu cca 15 minut). Jízdenka stojí 4 lei / 26 Kč při cestě z letiště, resp. 2 lei při cestě na letiště.

Přes zastávku projíždějí i další autobusové linky 8, M41, M42, M43 a M44, které lze rovněž využít za stejnou cenu, tedy 4 lei.


Služby na letišti

Wifi zdarma pochybné rychlosti je na letišti k dispozici.

Levnou a relativně dobrou restauraci „Express Aeroport“ najdete mimo terminál u příletové haly (po schodech nahoru).


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Rumunska? Nastav si hlídače