Průvodce letištěm

Letiště Kluž

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Kluž

Hlavní leteckou bránu do Transylvánie najdeme ve městě Kluž-Napoca (rumunsky Cluj – Napoca) zhruba 7 km od jeho centra. Letiště slouží jako jeden z největších uzlů pro aerolinku Wizz Air, svojí menší základnu zde má ale i rumunský Blue Air.

Terminál je malý, nenáročný pro orientaci, avšak především v ranní špičce značně poddimenzovaný, připravte se tak na nepříjemné davy lidí na malém prostoru.

Letiště je otevřeno nonstop, pohodlných míst k přespání ale moc nenajdete, nejlépe se jeví podlaha nebo levné hotely v okolí.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
786 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
08:34 (+1 )
aktuální čas

Letenky

Prakticky jedinou rozumnou možností, jak se do Kluže dostat, je linka Wizz Airu z Vídně zavedená v roce 2019. Ceny zpátečních letenek se stabilně drží okolo hranice 500 Kč, obvykle s odlety ve středu. Ostatní letové dny (pátek a neděle) pak bývají kolem 1.000 Kč.

Z Prahy do Kluže vede cesta zatím jen s přestupem v Bukurešti s leteckou společností Tarom (ceny kolem 5.500 Kč).

Inspirujte se akcemi na letenky do Kluže, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do centra se nejlépe dopravíte trolejbusem číslo 5. Zastávka na letišti se nachází na hlavní silnici cca 100 metrů od terminálu. Trolejbus jezdí od 5:00 do 22:30 s intervalem 8–10 minut (o víkendu cca 15 minut). Jízdenka stojí 4 lei / 26 Kč při cestě z letiště, resp. 2 lei při cestě na letiště.

Přes zastávku projíždějí i další autobusové linky 8, M41, M42, M43 a M44, které lze rovněž využít za stejnou cenu, tedy 4 lei.

Služby na letišti

Wifi zdarma pochybné rychlosti je na letišti k dispozici.

Levnou a relativně dobrou restauraci „Express Aeroport“ najdete mimo terminál u příletové haly (po schodech nahoru).

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dan

Wi-Fi dostupné zdarma dosahuje rychlosti 4,47 Mbps pro download a 10,23 Mbps pro upload (ranní hodiny, lidé čekající na dva lety)., Další Wi-Fi zdarma je dostupná přes duty free shop po registraci e-mailu.

Odpovědět
před 6 měs
Dan

V malé hale po odbavení se čtyřmi gate pro mezinárodní lety se nachází duty free shop, klasická pobočka Relay, kavárna, obchod s koženými produkty, obchod s lokálními produkty a směnárna (sobota a neděle zavřeno). Stav k dubnu 2019.

Odpovědět
před 6 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 měs
Navrhni úpravu