IATA (ICAO) kód letiště
JHB (WMKJ)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:59 (+6)
Vzdálenost od Prahy
9828 km

O letišti Johor Bahru Senai

Menší mezinárodní letiště Senai najdeme 25 km od centra města Johor Bahru a zhruba 55 km od centra Singapuru. Malý a poměrně stísněný terminál využívají především vnitrostátní spoje doplněné o pár mezinárodních linek do oblasti jihovýchodní Asie. Při pobytu v Malajsii může letiště Senai sloužit i jako alternativní vstupní bod pro cestu do Singapuru, zvlášť pokud se objeví extra výhodné vnitrostátní tarify společnosti AirAsia.

Letiště se na noc zavírá a není možné zde přespat.

Letenky

Do Johor Bahru využijete především vnitrostátní spoje, a to hlavně do Kuala Lumpur, Kota Kinabalu, Kuchingu nebo na Penang. Většina cestovatelů zvolí aerolinku AirAsia, která létá za extra výhodné ceny. Při rezervaci alespoň 3 měsíce dopředu se můžete klidně dostat na částky kolem 500 Kč na linkách po Malajsii.

Zajímavé spojení nabízí také malá regionální aerolinka Firefly, a to na letiště Subang, které je je centru Kuala Lumpur výrazně blíže než mezinárodní letiště KLIA.

Inspirujte se akcemi na letenky do Johoru Bahru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Speciální letištní autobusová linka AA1 pendluje mezi letištěm Senai a terminál JB Sentral v centru Johor Bahru a přímo na hraničním přechodu do Singapuru. První autobus z JB Sentral na letiště jede v 5:30, poslední z letiště pak ve 22:50, intervaly přes den činí 60 minut a cesta zabere 45-65 minut dle provozu. Jízdenku pořídíte ve stánku společnosti "Causeway" na letišti i autobusovém nádraží JB Sentral za 8 MYR. V případě, že máte lístek koupený přes internet, stejně si ho musíte u stánku vyměnit za klasický papírový.

Z nádraží JB Sentral do Singapuru pak využijte autobusové linky CW1 (Krajni - 1 SGD/1,50 MYR), CW2 (Queen Street - 3,30 SGD/3,40 MYR) nebo CW5 (Newton Circus - 3,30 SGD/3,40 MYR). Lístky můžete platit u řidiče pouze v hotovosti. 

Celková doba cesty z letiště Senai do centra Singapuru zabere zhruba 2-3,5 hodin dle fronty na hranici.

Taxi k nádraží JB Sentral jezdí za pevnou sazbu 60 MYR. Taxíky vás odvezou pouze na hranici, nikoliv přímo do Singapuru.

Služby na letišti

wifi se připojíte zdarma a bez časového omezení.

V tranzitní zóně za bezpečnostní kontrolou najdete fastfoody Burger King nebo Subway.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele