Letiště Kuala Lumpur

Kuala Lumpur International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

KUL (IATA)
WMKK (ICAO)
Malajsie

Mezinárodní letiště Kuala Lumpur (KLIA) představuje hlavní letecký hub v Malajsii a řadí se mezi 20 největších letišť světa. Vzhledem k relativně nedávné době zahájení provozu (1998) a současným rekonstrukcím je KLIA také jedním z nejmodernějších letišť.

Na mapě najdete letiště 45 kilometrů jižně od Kuala Lumpur a zároveň v těsné blízkosti motocyklového okruhu Sepang International Circuit určeného pro závody MotoGP a Formule 1.

Letiště provozuje 2 terminály – klia1 a nově klia2. Do roku 2015 byl v provozu nízkonákladový terminál LCCT, odkud se provoz přesunul na nový terminál klia2.

 


Letenky

Letenky do Kuala Lumpur se dlouhodobě pohybují mezi 13 až 15.000 Kč za zpáteční cestu. Nejčastěji je Kuala Lumpur v nabídce aerolinií Turkish Airlines, China Eastern, Emirates či Air France/KLM.

Akční ceny padají k hranici 12.000 Kč z Prahy, případně i méně jak 8.000 Kč ze střední Evropy. Akce sledujeme a pravidelně o nich informujeme na našem portále.

Vyhledat letenky


Přestup

Kuala Lumpur bývá velmi často branou cestovatelů do jihovýchodní Asie, kteří ho využívají pro své ideální podmínky k transitu do dalších lokalit nejen v Malajsii, Thajsku či Indonésii.

Letiště provozuje 2 terminály, z nichž první je určen pro klasické a druhý pro nízkonákladové dopravce, např. Air Asia a Malindo Air.

Přesun mezi terminály je trochu komplikovanější. Ačkoliv se jedná o jedno letiště, za přejezd se platí. Vlaky jezdící mezi terminály (KLIA Ekspres) jedou každých 15 minut a tříminutová jízda stojí 4 ringity.

Alternativou je bezplatný shuttle bus jezdící na trase KLIA2 – KLIA1 – Mitsui Outlet Park. Cesta zabere 10 minut, ale pouze v daném směru z dvojky na jedničku. Odjíždí každých 20 minut, více informací na webu Mitsui Outlet.

Pro pohodlný přestup doporučujeme alespoň 60 minut v rámci stejného terminálu a 2 hodiny mezi terminály.

Během delších přestupů můžete navštívit právě outletové centrum nebo se vydat do KL.


Doprava z/na letiště

Nejrychleji se do centra Kuala Lumpur přesunete vlakem zvaným KLIA Ekspres. Odjíždí co 15 minut a z letiště na hlavní stanici KL Sentral se dopravíte za 28 minut. Během cesty je dostupná wi–fi síť a cena jízdenky činí 55 ringitů, zpáteční po dobu platnosti 31 od zakoupení 100 ringitů. Pokud budete platit v samoobslužném kiosku před vstupem na perón, získáte 10 % slevu.

Nejlevnější variantou jsou početné autobusy, které odjíždí několikrát do hodiny do mnoha destinací v centru. Jedna jízda vyjde na 10 ringitů a cesta trvá okolo 1 hodiny.

Z letiště, jak hned díky reklamám poznáte, můžete využít také odvoz díky mobilním aplikacím UBER a GRAB.

Přesun na Subang

Z KLIA na letiště Subang se dopravíte velmi snadno. Přímé autobusové linky jezdí každou půlhodinu, doba jízdy trvá 1 hodinu a cena jednosměrné cesty činí 10 ringitů.


Služby na letišti

Bezplatné wifi připojení k internetu je v Malajsii samozřejmostí.

Úschovny zavazadel naleznete ve 2. a 3. patře u příletů. Poplatek za den a střední zavazadlo činí 30 ringitů.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Malajsie? Nastav si hlídače