O letišti Kuala Lumpur

Mezinárodní letiště Kuala Lumpur (KLIA) představuje hlavní letecký hub v Malajsii a řadí se mezi 20 největších letišť světa. Vzhledem k relativně nedávné době zahájení provozu (1998) a současným rekonstrukcím je KLIA také jedním z nejmodernějších letišť.

Na mapě najdete letiště 45 kilometrů jižně od Kuala Lumpur a zároveň v těsné blízkosti motocyklového okruhu Sepang International Circuit určeného pro závody MotoGP a Formule 1.

Letiště provozuje 2 terminály – klia1 a nově klia2. Do roku 2015 byl v provozu nízkonákladový terminál LCCT, odkud se provoz přesunul na nový terminál klia2.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
9594 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
01:00 (+7 )
aktuální čas

Letenky

Letenky do Kuala Lumpur se dlouhodobě pohybují mezi 13 až 15.000 Kč za zpáteční cestu. Nejčastěji je Kuala Lumpur v nabídce aerolinií Turkish Airlines, China Eastern, Emirates či Air France/KLM.

Akční ceny padají k hranici 12.000 Kč z Prahy, případně i méně jak 8.000 Kč ze střední Evropy. Akce sledujeme a pravidelně o nich informujeme na našem portále.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kuala Lumpur, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Kuala Lumpur bývá velmi často branou cestovatelů do jihovýchodní Asie, kteří ho využívají pro své ideální podmínky k transitu do dalších lokalit nejen v Malajsii, Thajsku či Indonésii.

Letiště provozuje 2 terminály, z nichž první je určen pro klasické a druhý pro nízkonákladové dopravce, např. Air Asia a Malindo Air.

Přesun mezi terminály je trochu komplikovanější. Ačkoliv se jedná o jedno letiště, za přejezd se platí. Vlaky jezdící mezi terminály (KLIA Ekspres) jedou každých 15 minut a tříminutová jízda stojí 4 ringity.

Alternativou je bezplatný shuttle bus jezdící na trase KLIA2 – KLIA1 – Mitsui Outlet Park. Cesta zabere 10 minut, ale pouze v daném směru z dvojky na jedničku. Odjíždí každých 20 minut, více informací na webu Mitsui Outlet.

Pro pohodlný přestup doporučujeme alespoň 60 minut v rámci stejného terminálu a 2 hodiny mezi terminály.

Během delších přestupů můžete navštívit právě outletové centrum nebo se vydat do KL.

Doprava z/na letiště

Nejrychleji se do centra Kuala Lumpur přesunete vlakem zvaným KLIA Ekspres. Odjíždí co 15 minut a z letiště na hlavní stanici KL Sentral se dopravíte za 28 minut. Během cesty je dostupná wi–fi síť a cena jízdenky činí 55 MYR, zpáteční po dobu platnosti 31 dnů od zakoupení 100 ringitů. Pokud budete platit v samoobslužném kiosku před vstupem na perón nebo si lístek zakoupíte on–line, získáte 10 % slevu.

Nejlevnější variantou jsou početné autobusy, které odjíždí několikrát do hodiny do mnoha destinací v centru. Jedna jízda vyjde na 15 MYR a cesta trvá okolo 1 hodiny. Autobusy jezdí nejčastěji na KL Sentral, Pudu Sentral, Terminal Bersepadu Selatan nebo Batu Tiga. Lístek koupíte na stanici přímo na letišti nebo online například přes webové stránky easybook.com.

Z letiště, jak hned díky reklamám poznáte, můžete využít také odvoz díky mobilní aplikaci GRAB.

Přesun na Subang

Z KLIA na letiště Subang (SZB) se dopravíte velmi snadno. Přímé autobusové linky jezdí každou půlhodinu, doba jízdy trvá 1 hodinu a cena jednosměrné cesty činí 10 ringitů.

Služby na letišti

Bezplatné wifi připojení k internetu je v Malajsii samozřejmostí.

Úschovny zavazadel naleznete ve 2. a 3. patře u příletů. Poplatek za den a střední zavazadlo činí 30 ringitů.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

7 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jak jsou uschovny znaceny a jsou na obou terminalech? Da se vyridit do 15minut?

Oba lety mame s Air Asia, takze by mel byt terminal stejny. Dekuji

Odpovědět
před měs

Můžete opravit, že bus už stojí 15 a doplnit, že ten, který jezdí do centra staví na zastávce KL Sentral.

Odpovědět
před 6 měs

cena taxi v KUL ?

před rokem
David Eiselt

Směšná podle taxametru, tristní bez něj. Stačí ale nainstalovat aplikaci Grab a jezdit s ní.

Nevíte někdo prosím, zda je na nádraží Sentral v KL úschovna zavazadel? Díky

před rokem

Je, hned jak se vyleze před terminal KL Sentral u AirAsia, jak odjíždí červená GO KL BUS

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele tmx
tmx

Update ohledně dopravy.

Uber už v Malajsii není, v celé JV Asii ho koupil Grab. Takže to je nyní jediná aplikace.

Cena je fixní 65 RM plus mýto 7-10 RM kamkoliv do KL (na letiště je tarif stejný), jízdní doba 45-60 minut dle denní doby. Takže od 2 lidí už to cenou trumfne KLIA Ekspres a jízdní doba je srovnatelná, spíš lepší, pokud člověk nebydlí přímo u nádraží.

Rozhodně Grab pro dopravu v Malajsii doporučuji.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu