O letišti Kuala Lumpur Subang

  • SZB (IATA)
  • WMSA (ICAO)
  • Malajsie

Letiště Sultan Abdul Aziz Shah, známé jako Subang Skypark, zastávalo hlavní roli v letecké dopravě v Malajsii do roku 1998, než se otevřely brány nového mezinárodního letiště Kuala Lumpur (KUL) v Sepangu. Nyní je dopravci využíváno převážně jako vnitrostátní letiště. Na mapě ho najdete přibližně 12 kilometrů západně od centra.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
9549 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
04:24 (+7 )
aktuální čas

Letenky

Vnitrostátní letenky ze Subangu jsou mnohdy nejlevnější variantou, jak se posunout dále z Kuala Lumpur. Hlavními dopravci jsou Firefly a Malindo Air s nejčastějšími lety do Alor Setar, Johor Bahru, Kota Bharu a na Langkawi či Penang.
V rámci mezinárodních letů nechybí Koh Samui či Singapur.

Cena letenek se s železnou pravidelností pohybuje okolo 1.000 Kč za jednosměrný let.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kuala Lumpur, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší a nejpohodlnější je železniční linka "Skypark Link", která odjíždí z blízkého nádraží (cesta od terminálu je vyznačena) a s jednou zastávkou ve čtvrti Subang během půl hodiny dojede na hlavní nádraží KL Sentral, kde přestoupíte na linky metra. Jízdenku koupíte v automatu na nádraží za 10 MYR nebo u pokladny za 11 MYR. Vlaky mají nepravidelný interval zhruba jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád.

Nejlevnější je autobus Rapid KL číslo 771 jezdí na trase Letiště Subang – Asia Jaya – KL Sentral – Central Market každých 30 minut a jízdenka stojí 2,50 ringitu a koupíte ji u řidiče v přesné hotovosti. Zastávka je však obtížně dostupná. Nejprve musíte z terminálu přejít přes nadchod a následně se dát po krajnici dálnice vpravo zhruba 300 metrů. Doba jízdy se v závislosti na dopravě pohybuje mezi 35 až 45 minutami.

Taxi z centra na letiště v Subangu stojí okolo 35 ringitů. Je nutné však cenu usmlouvat, nejlépe najít řidiče s taxametrem. Na turistických místech po vás budou chtít 80 rm, klidně odmítněte a zastavte si projíždějící taxi. Cesta se pak zkrátí na příjemných 25 minut z centra.
Při cestě taxíkem z letiště do centra jsou ceny oficiálně dané a je nutné zakoupit kupón u přepážky, který pak předložíte řidiči.

Přesun na letiště KLIA

Přejezd mezi letišti Subang a Kuala Lumpur International Airport zvládnete v pohodlí díky přímému shuttle busu, který odjíždí každou hodinu od 9 do 21 hodin. Cena jízdného činí 10 ringitů a jede se 60 minut.
Alternativou je samozřejmě spojení přes KL Sentral – hodí se v případě, že máte na přestup spoustu času a chcete si odskočit na jídlo například do Central Marketu.

Služby na letišti

Na letišti nechybí bezplatné wifi připojení k internetu, restaurace, banka se směnárnou či duty-free obchody.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj právě jsme přiletěli na Subang a je tady fungl nová stanice KTM terminal SKY PARK, není ani na Google mapě, vlakem do centra za 11 ringitu cesta trvá 30 min cca

před rokem
David Eiselt

Super, doplním a díky :)

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 11 měs
Navrhni úpravu