Letiště Kuala Lumpur Subang

Kuala Lumpur Subang Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

SZB (IATA)
WMSA (ICAO)
Malajsie

Letiště Sultan Abdul Aziz Shah, známé jako Subang Skypark, zastávalo hlavní roli v letecké dopravě v Malajsii do roku 1998, než se otevřely brány nového mezinárodního letiště Kuala Lumpur v Sepangu. Nyní je dopravci využíváno převážně jako vnitrostátní letiště. Na mapě ho najdete přibližně 12 kilometrů západně od centra.

 


Letenky

Vnitrostátní letenky ze Subangu jsou mnohdy nejlevnější variantou, jak se posunout dále z Kuala Lumpur. Hlavními dopravci jsou Firefly a Malindo Air s nejčastějšími lety do Alor Setar, Johor Bahru, Kota Bharu a na Langkawi či Penang.
V rámci mezinárodních letů nechybí Koh Samui či Singapur.

Cena letenek se s železnou pravidelností pohybuje okolo 500 Kč za jednosměrný let.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Autobus Rapid KL číslo 81 jezdí na trase Letiště Subang – Asia Jaya – KL Sentral – Central Market každých 30 minut a jízdenka stojí 2 ringity. Doba jízdy se v závislosti na dopravě pohybuje mezi 35 až 45 minutami.
Taxi z centra na letiště v Subangu stojí okolo 35 ringitů. Je nutné však cenu usmlouvat, nejlépe najít řidiče s taxametrem. Na turistických místech po vás budou chtít 80 rm, klidně odmítněte a zastavte si projíždějící taxi. Cesta se pak zkrátí na příjemných 25 minut z centra.
Při cestě taxíkem z letiště do centra jsou ceny oficiálně dané a je nutné zakoupit kupón u přepážky, který pak předložíte řidiči.

Přesun na letiště KLIA

Přejezd mezi letišti Subang a Kuala Lumpur International Airport zvládnete v pohodlí díky přímému shuttle busu, který odjíždí každou hodinu od 9 do 21 hodin. Cena jízdného činí 10 ringitů a jede se 60 minut.
Alternativou je samozřejmě spojení přes KL Sentral – hodí se v případě, že máte na přestup spoustu času a chcete si odskočit na jídlo například do Central Marketu.


Služby na letišti

Na letišti nechybí bezplatné wifi připojení k internetu, restaurace, banka se směnárnou či duty-free obchody.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Malajsie? Nastav si hlídače