IATA (ICAO) kód letiště
SZB (WMSA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:33 (+7)
Vzdálenost od Prahy
9549 km

O letišti Kuala Lumpur Subang

Letiště Sultan Abdul Aziz Shah, známé jako Subang Skypark, zastávalo hlavní roli v letecké dopravě v Malajsii do roku 1998, než se otevřely brány nového mezinárodního letiště Kuala Lumpur (KUL) v Sepangu. Nyní je dopravci využíváno převážně jako vnitrostátní letiště. Na mapě ho najdete přibližně 12 kilometrů západně od centra.

Letenky

Vnitrostátní letenky ze Subangu jsou mnohdy nejlevnější variantou, jak se posunout dále z Kuala Lumpur. Hlavními dopravci jsou Firefly a Malindo Air s nejčastějšími lety do Alor Setar, Johor Bahru, Kota Bharu a na Langkawi či Penang.
V rámci mezinárodních letů nechybí Koh Samui či Singapur.

Cena letenek se s železnou pravidelností pohybuje okolo 1.000 Kč za jednosměrný let.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kuala Lumpur, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší a nejpohodlnější je železniční linka "Skypark Link", která odjíždí z blízkého nádraží (cesta od terminálu je vyznačena) a s jednou zastávkou ve čtvrti Subang během půl hodiny dojede na hlavní nádraží KL Sentral, kde přestoupíte na linky metra. Jízdenku koupíte v automatu na nádraží za 10 MYR nebo u pokladny za 11 MYR. Vlaky mají nepravidelný interval zhruba jednou za hodinu, viz detailní jízdní řád.

Nejlevnější je autobus Rapid KL číslo 771 jezdí na trase Letiště Subang – Asia Jaya – KL Sentral – Central Market každých 30 minut a jízdenka stojí 2,50 ringitu a koupíte ji u řidiče v přesné hotovosti. Zastávka je však obtížně dostupná. Nejprve musíte z terminálu přejít přes nadchod a následně se dát po krajnici dálnice vpravo zhruba 300 metrů. Doba jízdy se v závislosti na dopravě pohybuje mezi 35 až 45 minutami.

Taxi z centra na letiště v Subangu stojí okolo 35 ringitů. Je nutné však cenu usmlouvat, nejlépe najít řidiče s taxametrem. Na turistických místech po vás budou chtít 80 rm, klidně odmítněte a zastavte si projíždějící taxi. Cesta se pak zkrátí na příjemných 25 minut z centra.
Při cestě taxíkem z letiště do centra jsou ceny oficiálně dané a je nutné zakoupit kupón u přepážky, který pak předložíte řidiči.

Přesun na letiště KLIA

Přejezd mezi letišti Subang a Kuala Lumpur International Airport zvládnete v pohodlí díky přímému shuttle busu, který odjíždí každou hodinu od 9 do 21 hodin. Cena jízdného činí 10 ringitů a jede se 60 minut.
Alternativou je samozřejmě spojení přes KL Sentral – hodí se v případě, že máte na přestup spoustu času a chcete si odskočit na jídlo například do Central Marketu.

Služby na letišti

Na letišti nechybí bezplatné wifi připojení k internetu, restaurace, banka se směnárnou či duty-free obchody.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj právě jsme přiletěli na Subang a je tady fungl nová stanice KTM terminal SKY PARK, není ani na Google mapě, vlakem do centra za 11 ringitu cesta trvá 30 min cca

před 3 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Super, doplním a díky :)

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu