IATA (ICAO) kód letiště
KLX (LGKL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:20 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1576 km

O letišti Kalamata

Turisticky významné letiště Kalamata najdeme na jihu Peloponéského poloostrova asi 8 km od stejnojmenného města. Malý a zastaralý terminál se využívá prakticky výhradně pro letní dovolenkářské lety z Evropy, přes zimu zůstává pravidelné spojení zachováno pouze s řeckou Soluní a Mnichovem.

Letiště se přes noc zavírá a není zde možné přespat.

Letenky

Aktuálně nejzajímavější variantou pro individuální cestovatele je linka Eurowings Vídeň – Kalamata, obvyklé ceny v sezoně se pohybují kolem 6.000 Kč za zpáteční letenku, nejlevněji se sem dostaneme v květnu či říjnu, a to již okolo 3.000 Kč. Cenově obdobnou alternativu představuje linka aerolinky Aegean z Mnichova.

Doba letu z Vídně do Kalamaty činí asi 120 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kalamaty, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letišti před terminálem zastavuje meziměstská autobusová linka z Kalamaty do Messini.  Autobusy jezdí přes týden od 5:30 do 22:00 každých 30 minut, o víkendu o něco méně (jízdní řád). Cesta do Kalamaty trvá kolem 15 minut a za jízdenku zaplatíte u řidiče kolem 2 €.

Služby na letišti

Jediné služby, s nimiž na letišti můžete počítat, jsou dvě malá občerstvení.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu