IATA (ICAO) kód letiště
JSI (LGSK)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
15:46 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1415 km

O letišti Skiathos Island National

Řecký ostrůvek Skiathos v Egejském moři má na východním okraji své vlastní mezinárodní letiště. Kromě letů z/do Athén slouží už jen letním charterovým linkám. Terminál je vybudován spíš pro kapacitu vnitrostátní linky, je tak nutné se v letní sezoně obrnit pevnými nervy a překousnout větší množství lidí na malém prostoru.

Letiště Skiathos je známé jako „evropský St. Maarten“ a vyhledávané mezi leteckými nadšenci. Letadla totiž přistávají těsně nad hlavami pozorovatelů z pláže těsně sousedící s přistávací dráhou.

Letenky

Skiathos je doménou spíše balíčků cestovních kanceláří než individuálních letenek. Ty bývají při odletu z ČR velmi drahé, zřídkakdy klesnou pod 8.000 Kč. O mnoho výhodnější letenky nabízí německé aerolinky, především z Mnichova, odkud lze letět už kolem 2.500 Kč za zpáteční letenku.

Doba letu z ČR nebo Německa na Skiathos činí asi 150 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky na Skiathos, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Kolem letiště sice projíždí autobusová linka z města Skiathos do Xanemos, ale frekvence neodpovídá letovému řádu, většinou je tak jedinou možností dopravy taxi. Zhruba 15minutová jízda do Skiathosu stojí 20 €.

Alternativou je pěší chůze, Skiathos je od letiště vzdálen asi 3 km.

Služby na letišti

V terminálu můžete zdarma a bez omezení využívat wifi.

Další služby se omezí na tři malé pobočky kavárny a jeden menší duty free shop.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu