IATA (ICAO) kód letiště
VOL (LGBL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
04:29 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1383 km

O letišti Volos Nea Anchialos National

Malé a zbrusu nové letiště Nea Anchialos najdeme 40 km od města Volos a je nejbližším vstupním bodem pro oblíbenou dovolenkářskou oblast poloostrova Pelion. 

Navzdory faktu, že Volos má na rozdíl od ostatních řeckých menších letišť moderní terminál schopný pojmout i větší počty cestujících, i v letní sezoně tak trochu zeje prázdnotou. Pravidelné linky sem nelétají žádné a i těch charterových s turisty je málo, anebo efektivita řecké ekonomiky v praxi.

Letenky

Letenky na pravidelných linkách do Volosu zakoupíte v současnosti pouze na sezonní lince Condoru z Mnichova. Průměrná cena za zpáteční cestu bude kolem 3.500 Kč.

V létě sem zamíří několik málo charterů Travel Service z Prahy, ani na nich se však obvykle letenky neprodají. Jedinou šancí, jak využít letiště Volos k dovolené poblíž, je zakoupení celého zájezdu.

Inspirujte se akcemi na letenky do Volosu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Vzhledem k faktu, že na letiště většinou přiletíte charterovým letem od cestovní kanceláře, dopravu nemusíte řešit. Autobusem budete odvezeni do hotelu v ceně zájezdu.

Ke všem sezonním letům Condoru a dalších aerolinek jezdí autobusy z Volosu (jízdní řád). Jízdenka se kupuje u řidiče a stojí 3 €.

Služby na letišti

Terminál je sice moderní a poměrně prostorný, tím však jeho plusy končí.

Na letišti se nepřipojíte k wifi a najdete tu pouze jede duty free shop s předraženými cetkami a kavárnu s předraženou kávou.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu