IATA (ICAO) kód letiště
ZTH (LGZA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:32 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1471 km

O letišti Zakynthos

Malé letiště na ostrově Zakynthos se nachází u městečka Kalamaki. Většinu tamního provozu obstarávají letní charterové lety a v zimě letiště téměř osiří, když zůstane jen několik málo nízkonákladových linek a vnitrostátních letů.

Celé letiště je od půlnoci do 4:00 uzavřeno kvůli vzácnému druhu želvy, která žije poblíž přistávací dráhy a je aktivní především v noci.

Letenky

Na letiště létají především charterové linky pro cestovní kanceláře, běžná cena samostatné letenky se pohybuje okolo 6.000 Kč. Cestovní kanceláře občas uvolňují last minute letenky za ceny od 2.000 Kč. Nastavte si naše hlídače, aby vám žádná letenka neunikla.

Doba letu na Zakynthos z Prahy trvá asi 150 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky na Zakynthos, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

K terminálu jezdí pravidelná linka z autobusového nádraží ve městečku Zakynthos, odkud se dalšími spoji dostanete po celém ostrově. Ve směru z centra na letiště jezdí každých 20 minut od 6:00 do 22:00, ve směru z letiště do centra má nepravidelný interval podle aktuálních příletů, viz jízdní řád. Jízdenku prodává řidič za 1,60 €, cesta z letiště zabere asi 10 minut.

Autobusy po ostrově odjíždí z autobusového nádraží v centru města, do různých míst na ostrově jezdí v průměru v intervalu 60–120 minut za ceny od 1,60 €.

Služby na letišti

Wi-fi na letišti funguje zdarma na 30 minut.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele aga.endy
aga.endy

Ahoj, letěl teď někdo ze Zakynthosu s Wizzair? Je třeba jít na check in přepážku i když letím jen s příručním zavazadlem nebo můžeme rovnou na security? Díky moc

Odpovědět
před 10 měs

Dobrý den, je na tomto letišti možnost testování na antigenní testy?

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu