Letiště Kittila

Kittila Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

KTT (IATA)
EFKT (ICAO)
Finsko

Malé letiště za polárním kruhem najdete poblíž populárního finského lyžařského střediska Levi. Název nese po 6 km městě Kittilä, které funguje jako centrum širšího regionu. Letiště odbavuje především zimní sezonní lety ze západoevropských měst a také pravidelnou linku do Helsinek.

Terminál je moderní, velmi malý a přehledný.

 


Letenky

Z regionu střední Evropy se dá do Kittilä dostat nejpohodlněji linkou společnosti Finnair s přestupem v Helsinkách. Běžné ceny jsou však poměrně vysoké a většinou neklesají pod 7.000 Kč. Zimní charterové lety ze západní Evropy jsou obvykle ještě dražší.

Průměrná doba letu z Prahy přes Helsinki dosahuje cca 10 hodin.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Pravidelná MHD na letiště zajíždí pouze v zimní sezoně. Během letního období fungují autobusy, resp. dodávky pouze na objednání dopředu.

Do Levi

Autobusy Tunturilinjat jezdí z/na letiště podle aktuálního letového řádu a navazují tak na letadla. Cena jednosměrné jízdenky činí 8 €, zpáteční pak 14 €, lze objednat online přes internet. Cesta do lyžařského střediska Levi trvá maximálně 30 minut.

Rezervace jízdenek a přesný seznam letů, na které autobusy navazují, naleznete na webu.

Do Ylläs

Do městečka Ylläs poblíž stejnojmenného jezera jezdí rovněž pouze v zimní sezoně autobusová společnost Rundgrenky. Jízdní řád naleznete na oficiálním webu společnosti.

Do Kittilä a dalších měst v Laponsku

Pravidelná autobusová doprava z letiště do nejbližšího města Kittilä jezdí v průměru jen 3x denně, před terminálem zastavují i dálkové autobusy do Enontekiö a dalších míst. Vyhledávač spojení: matkahuolto.fi.

Taxi do Kittilä vyjde cca na 30 €.


Služby na letišti

Malý terminál je vybaven wifi připojením, dvěma restauracemi i obchodem se suvenýry.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Finska? Nastav si hlídače