IATA (ICAO) kód letiště
KTT (EFKT)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
09:44 (+1)
Vzdálenost od Prahy
2043 km

O letišti Kittila

Malé letiště za polárním kruhem najdete poblíž populárního finského lyžařského střediska Levi. Název nese po 6 km městě Kittilä, které funguje jako centrum širšího regionu. Letiště odbavuje především zimní sezonní lety ze západoevropských měst a také pravidelnou linku do Helsinek.

Terminál je moderní, velmi malý a přehledný.

Letenky

Z regionu střední Evropy se dá do Kittilä dostat nejpohodlněji linkou společnosti Finnair s přestupem v Helsinkách. Běžné ceny jsou však poměrně vysoké a většinou neklesají pod 7.000 Kč. Zimní charterové lety ze západní Evropy jsou obvykle ještě dražší.

Průměrná doba letu z Prahy přes Helsinki dosahuje cca 10 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kittily, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Pravidelná MHD na letiště zajíždí pouze v zimní sezoně. Během letního období fungují autobusy, resp. dodávky pouze na objednání dopředu.

Do Levi

Autobusy Tunturilinjat jezdí z/na letiště podle aktuálního letového řádu a navazují tak na letadla. Cena jednosměrné jízdenky činí 8 €, zpáteční pak 14 €, lze objednat online přes internet. Cesta do lyžařského střediska Levi trvá maximálně 30 minut.

Rezervace jízdenek a přesný seznam letů, na které autobusy navazují, naleznete na webu.

Do Ylläs

Do městečka Ylläs poblíž stejnojmenného jezera jezdí rovněž pouze v zimní sezoně autobusová společnost Rundgrenky. Jízdní řád naleznete na oficiálním webu společnosti.

Do Kittilä a dalších měst v Laponsku

Pravidelná autobusová doprava z letiště do nejbližšího města Kittilä jezdí v průměru jen 3x denně, před terminálem zastavují i dálkové autobusy do Enontekiö a dalších míst. Vyhledávač spojení: matkahuolto.fi.

Taxi do Kittilä vyjde cca na 30 €.

Služby na letišti

Malý terminál je vybaven wifi připojením, dvěma restauracemi i obchodem se suvenýry.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu