IATA (ICAO) kód letiště
ALF (ENAT)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
09:15
Vzdálenost od Prahy
2262 km

O letišti Alta

Letiště v malém norském městečku Alta je slouží kromě základní místní dopravě také jako jeden z hlavních výchozích bodů pro cestu k nejsevernějšímu bodu evropské pevniny. Nordkapp je odsud vzdálen necelých 240 km, tj. v místních podmínkách asi 4 hodinky autem. Do Alty se létá z okolních městeček a také z Osla, linky provozují SAS a Norwegian. 

Minimalistický terminál je otevřen pouze v denních hodinách zhruba dvě a půl hodiny před každým odletem a hodinu po posledním příletu. 

Letenky

Nejlevnější letenky do Alty nabízí nízkonákladovka Norwegian. Standardní zpáteční letenka z Osla přijde zhruba na 3.500 až 4.000 Kč. Připočteme-li k tomu let z Prahy do Osla, dostaneme se na výslednou cenu kolem 6.500 Kč.

Letecká společnost SAS bývá obvykle dražší s cenami kolem 8.500 Kč. Mírně levnější alternativou (ne však vždy) pro cesty do severního Norska můžou být lety na letiště Tromso vzdálené odsud zhruba 250 km. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Alty, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Většina návštěvníku regionu severního Norska zvolí možnost půjčení auta. Ostatně byla by škoda tak neučinit, jedině tak máte šanci zajet kamkoliv a zastavit kdekoliv v přírodě. MHD tu sice funguje, ale jízdní řády jsou nastaveny především pro místní dojíždění do práce a škol a pro turisty tak nepříliš využitelné. Ceny půjčovného se pohybují kolem 1.200 Kč na den, což je na místní poměry relativně přijatelná cena. 

Přímo na letiště zajíždějí i lokální autobusové linky 060, 061, 062, 201, 202, 203 a 261 se souhrnným intervalem do městečka Alta kolem hodiny až hodiny a půl. Po hlavní silnici asi 150 metrů od letiště pak projíždí autobusová linka číslo 140 s intervalem 30 minut. Cesta do centra Alty trvá asi 15 minut a stojí 28 NOK, platí se v hotovosti u řidiče.

Pro cestování městskou dopravou v regionu využijte plánovač dopravy Snelandia.no.

Služby na letišti

Wifi síť "AIRPORT" je zdarma a bez časového omezení.

V malém terminálku najdete jediné menší bistro otevřené od 6:30 do 17:30.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Prosím nikde nemůžu nalézt rok jdy letiste začali v Alte fungovat

před rokem
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Nevím, k čemu je tento údaj třeba pro cestování, ale info je tady: https://en.wikipedia.org/wiki/Alta_Airport

Avatar uživatele