Průvodce letištěm

Letiště Alta

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Alta

Letiště v malém norském městečku Alta je slouží kromě základní místní dopravě také jako jeden z hlavních výchozích bodů pro cestu k nejsevernějšímu bodu evropské pevniny. Nordkapp je odsud vzdálen necelých 240 km, tj. v místních podmínkách asi 4 hodinky autem. Do Alty se létá z okolních městeček a také z Osla, linky provozují SAS a Norwegian.

Minimalistický terminál je otevřen pouze v denních hodinách zhruba dvě a půl hodiny před každým odletem a hodinu po posledním příletu.

2262 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
08:42
aktuální čas

Letenky

Nejlevnější letenky do Alty nabízí nízkonákladovka Norwegian. Standardní zpáteční letenka z Osla přijde zhruba na 3.500 až 4.000 Kč. Připočteme-li k tomu let z Prahy do Osla, dostaneme se na výslednou cenu kolem 6.500 Kč.

Letecká společnost SAS bývá obvykle dražší s cenami kolem 8.500 Kč. Mírně levnější alternativou (ne však vždy) pro cesty do severního Norska můžou být lety na letiště Tromso vzdálené odsud zhruba 250 km.

Najdi nejlevnější letenky

Doprava z/na letiště

Většina návštěvníku regionu severního Norska zvolí možnost půjčení auta. Ostatně byla by škoda tak neučinit, jedině tak máte šanci zajet kamkoliv a zastavit kdekoliv v přírodě. MHD tu sice funguje, ale jízdní řády jsou nastaveny především pro místní dojíždění do práce a škol a pro turisty tak nepříliš využitelné. Ceny půjčovného se pohybují kolem 1.200 Kč na den, což je na místní poměry relativně přijatelná cena.

Přímo na letiště zajíždějí i lokální autobusové linky 060, 061, 062, 201, 202, 203 a 261 se souhrnným intervalem do městečka Alta kolem hodiny až hodiny a půl. Po hlavní silnici asi 150 metrů od letiště pak projíždí autobusová linka číslo 140 s intervalem 30 minut. Cesta do centra Alty trvá asi 15 minut a stojí 28 NOK, platí se v hotovosti u řidiče.

Pro cestování městskou dopravou v regionu využijte plánovač dopravy Snelandia.no.

Služby na letišti

Wifi síť "AIRPORT" je zdarma a bez časového omezení.

V malém terminálku najdete jediné menší bistro otevřené od 6:30 do 17:30.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)