IATA (ICAO) kód letiště
IVL (EFIV)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:22 (+1)
Vzdálenost od Prahy
2178 km

O letišti Ivalo

Nejsevernější letiště ve Finsku s pravidelným provozem se nachází cca 7 km od správního střediska oblasti Inari, města Ivalo. Lyžařské středisko Saariselkä najdete 30 km jižně od letiště.

Ivalské letiště žije především v zimě, kdy sem míří charterové lety z Evropy a posílená linka z Helsinek, proudy turistů míří především za pravou zimní přírodou, polární září i za netradičními lyžařskými zážitky. Terminál je moderní, malý, přehledný a velmi pěkný.

Letenky

Průměrná cena zpáteční letenky z Prahy či Vídně do Ivala obvykle neklesá pod 7.000 Kč, nejčastěji vede cesta se společností Finnair přes Helsinki. Sezonní lety sem vypravuje z Helsinek i nízkonákladová aerolinka Norwegian, v akci tak lze sehnat letenky i kolem 5.000 Kč.

Doba letu do Ivala závisí na časech přestupu, většinou dosahuje hodnot okolo 9 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Ivala, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do Saariselkä

Přímo do lyžařského střediska Saariselkä se dostanete autobusovou linkou společnosti Eskelisen. Spoje pokračují až do města Kiilopää. Autobusy logicky jezdí pouze v zimní sezoně zhruba každou hodinu tak, aby navazovaly na letový řád. Jízdenka do Saarisalkä vyjde na 10 €, do Kiilopää pak 13 €.

Do Ivala a Inari

Veřejnou dopravu zajišťuje společnost Kuljetusliike (jízdní řády a kontaky), funguje však pouze po předchozí rezervaci (musí být provedena do 18:00 předchozího dne). Jízdenka do Ivala stojí 10 €, do Inari 27 €.

Taxi do Ivala vyjde cca na 25 €.

Služby na letišti

Wifi je zdarma na neomezeně dlouhou dobu.

Terminál je moderní, přehledný, ve veřejné i tranzitní zóně najdete obchody se suvenýry, v tranzitní pak i restauraci.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu