IATA (ICAO) kód letiště
RVN (EFRO)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
07:28 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1944 km

O letišti Rovaniemi

Na první pohled tuctové malé letiště vzdálené asi 8 km od finského městečka Rovaniemi v sobě skrývá minimálně dvě zajímavosti. Jednou z nich je prostý fakt, že Rovaniemi je bydlištěm Santa Clause a především v zimě je možné ho zde zastihnout, kromě toho při vhodných podmínkách můžete pozorovat polární záři.

Druhou zajímavostí je pak samotný polární kruh, který přímo protíná severní konec přistávací dráhy.

Otevírací doba terminálu je obvykle od 5:00 do 0:00.

Letenky

V průběhu roku se ceny letenek drží na úrovni kolem 6.500 až 7.000 Kč, tradičně nejlevnější letenky můžete na hlavní zimní sezonu zakoupit v akci zhruba od poloviny srpna, a to kolem 3.500 Kč. O levných letenkách na polární kruh pravidelně informujeme.

Doba letu do Rovaniemi závisí na délce přestupu v Helsinkách. Z Prahy do Helsinek se letí asi 2 hodiny, z Helsinek do Rovaniemi pak zhruba 80 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Rovaniemi, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do centra města, k polárnímu kruhu i do vesničky Santa Clause zajišťuje dopravu autobus číslo 8. Linka jezdí od 6:30 do 18:30 jednou za hodinu, jízdenka stojí 3,30 € a cesta do města trvá asi 15 minut. Jízdní řád naleznete na webu rovaniemi.fi.

Alternativní spojení obstarává Airportbus, který jezdí přes významné hotely na autobusové nádraží, jednosměrná jízdenka stojí 7 €. Ve směru do centra autobusy odjíždí po každém příletu letadla, ve směru z centra jezdí 70 minut před odletem, což je dostačující doba.

Taxi do centra města vyjde asi na 20 €.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma a neomezená.

V terminálu se nachází oficiální pošta Santa Clause, kde dostanete i speciální razítko.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu