Letiště Temešvár Traian Vuia

Timisoara Traian Vuia International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

TSR (IATA)
LRTR (ICAO)
Rumunsko

Temešvárské letiště je třetím největším v Rumunsku a hlavní bránou do západní části země, Banátu. Většinu letů zabezpečují low cost aerolinky v čele s Wizz Airem, který zde má jednu z početných základen. Hlavní směr linek vede do západní a jižní Evropy a samozřejmě do Bukurešti.

 


Letenky

Chystáte-li se do Temešváru a okolí, je nutné zvážit všechny možnosti. Letenky z Prahy nebo Vídně vedou většinou přes Bukurešť a ceny neklesají pod 7.500 Kč. Nejlevnější letenky bývají stabilně z Berlína, na trase naopak zřídkakdy ceny překročí 1.000 Kč. Temešvár přece jen není tak daleko a cesta do Berlína může být zajížďka, propočítejte si tak dopředu čas i finanční náklady na případnou cestu po zemi.

Od roku 2017 jezdí z Prahy, Brna nebo Bratislavy do Temešváru autobusy Regiojet, zpáteční jízdenky vyjdou zhruba na tisícovku.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Centrum a hlavní vlakové nádraží spojuje od 6:30 do 23:30 s letištěm autobus číslo E4. Interval činí 20–30 minut, cesta do centra zabere asi 20 minut a za jízdenku zaplatíte 2,5 lei / 15 Kč. Jízdenku si koupíte v terminálu u stánku s placením parkovného, v centru pak v jakékoliv trafice.


Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma a bez omezení.

Letištní terminál je menší se základními službami, nachází se zde několik obchodů, několik jednoduchých restaurací, žádná z nich není otevřena nonstop.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Rumunska? Nastav si hlídače