IATA (ICAO) kód letiště
TSR (LRTR)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:58 (+1)
Vzdálenost od Prahy
710 km

O letišti Temešvár Traian Vuia

Temešvárské letiště je třetím největším v Rumunsku a hlavní bránou do západní části země, Banátu. Většinu letů zabezpečují low cost aerolinky v čele s Wizz Airem, který zde má jednu z početných základen. Hlavní směr linek vede do západní a jižní Evropy a samozřejmě do Bukurešti.

Letenky

Chystáte-li se do Temešváru a okolí, je nutné zvážit všechny možnosti. Letenky z Prahy nebo Vídně vedou většinou přes Bukurešť a ceny neklesají pod 7.500 Kč. Nejlevnější letenky bývají stabilně z Berlína, na trase naopak zřídkakdy ceny překročí 1.000 Kč. Temešvár přece jen není tak daleko a cesta do Berlína může být zajížďka, propočítejte si tak dopředu čas i finanční náklady na případnou cestu po zemi.

Od roku 2017 jezdí z Prahy, Brna nebo Bratislavy do Temešváru autobusy Regiojet, zpáteční jízdenky vyjdou zhruba na tisícovku.

Inspirujte se akcemi na letenky do Temešváru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Centrum a hlavní vlakové nádraží spojuje od 6:30 do 23:30 s letištěm autobus číslo E4. Interval činí 20–30 minut, cesta do centra zabere asi 20 minut a za jízdenku zaplatíte 2,5 lei / 15 Kč. Jízdenku si koupíte v terminálu u stánku s placením parkovného, v centru pak v jakékoliv trafice.

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma a bez omezení.

Letištní terminál je menší se základními službami, nachází se zde několik obchodů, několik jednoduchých restaurací, žádná z nich není otevřena nonstop.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu