Puerto Viejo

Letiště Liberia

O letišti

Letiště Liberia v západní Kostarice je oblíbené pro svoji blízkost nejlepším pacifickým plážovým resortům v zemi, i svoji relativně bohatou nabídkou přímých letů, především do USA a Kanady, sezonní lety sem míří dokonce až z Londýna.

Letiště je po celkové a úplné rekonstrukci, splňuje tak nejvyšší mezinárodní standardy, terminál je menší, ale přehledný a uživatelsky příjemný, především v soboty může být přetížený pod návalem dovolenkovým letů z USA, dorazte tak minimálně 2 hodiny před odletem.

Otevírací doba letiště je od 8:00 do posledního letu.

IATA Kód
LIR
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
04:33 (-8)
Vzdálenost z ČR
9795 km

Letenky

Běžná standardní cena letenek z Prahy a okolních měst se v průběhu celého roku pohybuje okolo 23.000 Kč. Akční letenky se objevují spíše zřídka, a pokud cena klesne pod 15.000 Kč, jedná se o velice výhodnou nabídku.

Doba letu závisí na časech transferu, cesta může trvat 19 hodin, ale klidně také 45.

Inspirujte se akcemi na letenky do Liberie, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Zhruba jednou za půl hodiny na letišti zastavují autobusy mířící do města Nicoya, kde můžete přestoupit na další linky, třeba do Samara, Nosara aj. Cena lístku v roce 2016 činila 1 240 CRC (asi 50 Kč).

Vzhledem k tomu, že do Liberie míří turisté především díky přírodním krásám okolí a plážovým destinacím, zdaleka nejlepší možností je půjčení auta. Ceny se pohybují od 1.000 Kč na den.

Služby na letišti

Veřejná wifi je v terminálu je zdarma.

Terminál je moderně vybavený několika obchody a restauracemi.

naposledy aktualizováno 16. 05. 2019
Navrhni úpravu

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Jakub Fiala
Jakub Fiala
před 4 lety

Ahoj, wifi na terminálu je zdarma. Před 2 týdny jsme z Liberie letěli zpět do Evropy.

Avatar uživatele
Ondra
před 5 lety

Ahoj, na letiště v Liberii jezdi docela pravidelně bus přímo z Liberie (minimálně ty, které míří na Nicoyu), takže bych tu zmínku s MHD upravil :-) ale nevím co je myšleno "klasickou MHD"

Avatar uživatele
David Eiselt
před 5 lety

Ahoj Ondro, máš nějaký zdroj, o který se můžeme opřít a doplnit více detailů? Díky.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí