San Jose - vulkán Arenal

Letiště San Jose Juan Santamaria

O letišti

Největší kostarické letiště a jediná mezinárodní brána do země se nachází ve městě Alajuela asi 18 kilometrů od hlavního města San Jose. Svoji základnu zde má kostarická odnož společnosti Avianca. Ze San Jose se létá do destinací po celé Kostarice, Latinské Americe, USA a míří sem i několik pravidelných linek z Evropy.

Otevírací doba terminálu je 24 hodin.

Oficiální stránky letiště jsou www.aeris.cr

IATA Kód
SJO
Aktuální počasí
19.5 °C
Místní čas
05:14 (-8)
Vzdálenost z ČR
9754 km

Letenky

Obvyklé ceny letenek z Prahy a okolních měst do Kostariky se pohybují okolo 22.000 Kč se dvěma přestupy, komfortnější lety s jedním přestupem pak stojí kolem 25.000 Kč. Akční letenky se občas vyskytují ze západoevropských měst a mohou klesnout až ke 13.000 Kč.

Průměrná doba letu z Prahy do Kostariky závisí na délce přestupu, obvykle poletíte kolem 25–30 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do San Jose, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Jediný terminál je malý a z jednoho konce na druhý pohodlně dojdete za 10 minut. Minimální čas při mezinárodním přestupu je pouhých 35 minut, nemusíte procházet pasovou kontrolou, ani se znovu odbavovat.

Transferujete-li na domácí linky společnosti Sansa Airlines, musíte projít imigrační kontrolou, vyzvednout svá zavazadla, dáte se vlevo a asi po 100 metrech dorazíte k malému vnitrostátnímu terminálu, kde se znovu odbavíte. Na přestup si vyčleňte alespoň 120 minut.

Doprava z/na letiště

Veřejné autobusy jezdí jak do San Jose, tak do Alajuely. Po východu z terminálu se dejte vlevo, projděte okolo řady taxíků, autobusové stanoviště se nachází asi 200 metrů od budovy. Odjezdy do obou měst jsou velmi časté (každých 5–20 minut), avšak ne příliš spolehlivé. Autobusy jezdí od 4:30 do půlnoci, cesta do San Jose zabere asi 40 minut. Jízdenka stojí 540 colónů / 25 Kč.

Pohodlnější a jistějším způsobem dopravy je taxi. Obvyklá cena činí asi 10.000 až 12.000 colónů / 440–480 Kč.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici zdarma a bez časového omezení.

Rozhodnete-li se na letišti přenocovat, můžete využít několika restaurací s nonstop provozem.

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí