Letiště Mombasa Moi

Mombasa Moi International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

MBA (IATA)
HKMO (ICAO)
Keňa

Druhé největší keňské letiště v přístavním městě a letovisku Mombasa je vzdáleno necelých 10 km od centra města a slouží jako hlavní brána do keňských přímořských letovisek. Mombasa má velmi časté letecké spojení s hlavním městem Nairobi (alespoň jednou za hodinu), pravidelně se odsud létá i do okolních zemí nebo Dubaje a v hlavní sezoně pak do Mombasy míří mnoho charterových letů z Evropy.

Terminál je poněkud zastaralý jen se základním vybavením, velikostně odpovídá místnímu provozu. Přes noc se zavírá a není zde možné přespat.

 


Letenky

Standardní letenky z Česka a okolí do Mombasy bývají velmi drahé a obvykle neklesají pod 20.000 Kč. Je tak lepší si počkat na akční letenky dovolenkových dopravců, především Condor s odletem z Frankfurtu nebo TUIfly z Bruselu mívají často na omezené množství termínů výhodné letenky kolem 12.000 Kč.

Charterové lety vypravují do Keni i české a polské cestovní kanceláře, obvykle však bez možnosti koupě separátní letenky.

Doba letu do Keni závisí na délce přestupu, většinou trvá asi 15 hodin.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Veřejnou dopravou se na letiště nedostanete. Taxi do města vyjde asi na 700–1.000 šilinků / 160–240 Kč.

Lepší variantou je využití kyvadlových soukromých minibusů, dopravu si objednáte u přepážek uvnitř terminálu, cesta do centra bude stát asi 400 šilinků / 95 Kč.


Služby na letišti

Wifi na letišti nefunguje.

Úschovna zavazadel se nachází v odletové části terminálu u východu číslo 3. Za 24hodinovou služby zaplatíte asi 500 šilinků / 120 Kč.

Letiště poskytuje pouze základní služby, obchodů i restaurací je velmi málo, na jinou zábavu můžete rovnou zapomenout.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Keni? Nastav si hlídače