IATA (ICAO) kód letiště
ZNZ (HTZA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:05 (+1)
Vzdálenost od Prahy
6710 km

O letišti Zanzibar Abeid Amani Karume

Druhé největší tanzanské letiště se nachází na oblíbeném ostrově Zanzibar asi 9 kilometrů od největšího města. Hlavní část linek je provozována těmi nejmenšími letadly do okolních turistických destinací, safari na pevnině nebo největšího tanzanského města Dar es Salaamu. Míří sem i přímé lety například z Dubaje a v hlavní sezoně i z Evropy, včetně charterů z Prahy.

Terminál je velmi stísněný a zastaralý, ve stavbě je nový, zatím však není v provozu.

Letenky

Obvykle nejlevnější letenky na Zanzibar se objevují s leteckou společností Flydubai nebo KLM a začínají asi na 15.000 Kč, v akci můžete cenu srazit i na 10 až 11.000 Kč. Nastavením našeho hlídače letenek si zajistíte, že se o akci dozvíte jako první.

Doba letu se pohybuje dle transferu od 17 do 30 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky na Zanzibar, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Určitě nejpohodlnější a nejjistější dopravou je zajištění transferu přímo z hotelu.

Možností běžných taxi je dostatek, kvalita aut je velmi různorodá, stejně jako cena, záleží na tom, jak moc umíte usmlouvat. Obvykle se cena za 10 kilometrovou jízdu do Stone City (centrum Zanzibaru) pohybuje okolo 10 USD.

Na letiště jezdí z autobusového stanoviště v Zanzibaru také cosi jako MHD, linka 505 dopravního prostředku dala dala (něco jako mikrobus) směřující na Creek Road ve Stone Town. 

Služby na letišti

K internetu prostřednictvím wifi se připojíte pouze ve VIP salonku.

Zanzibarské letiště je malé, špatně organizované a ve většině haly studený vzduch zajišťuje několik větráků, které na celý prostor naprosto nedostačují.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Sub Bohouš Kubart

wifi je všude, zdarma, ale přenos tragický. Ceny taxi v hale o 50% vyšší než ceny které vám dá hotelový transfer. Ceny zhruba 1 km = 1$ hotelový transfer

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele Dalibor _3
Dalibor _3

Také je zde spousta nosičů, co se ihned objeví a dává se jim "TIPS".. za to že odnesli na vozíku batůžek 15m od auta ke kontrolnímu rámu, 10000 TZS.. doporučuji se jim nějak vyhnout pokud nemáte mraky zavazadel.

Odpovědět
před rokem

V současné době tu NEFUNGUJE NIC, všechny obchody zavřené, salónky taky. Otevřené je jedině WC, kontroly probíhají velice zajímavě (v tuto chvíli pro mě v kladném smyslu). WiFi zde již funguje bezplatně (bez podmínek) i mimo uvedený salónek ;) avšak rychlost je minimální.

Odpovědět
před rokem
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu