Průvodce letištěm

Letiště Montreal Pierre Elliott Trudeau

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Montreal Pierre Elliott Trudeau

Letiště Pierra Eliotta Trudeaua se nachází 20 km západně od centra Montrealu a je největším letištěm francouzsky mluvící části Kanady. Letiště má poměrně rozsáhlou síť vnitrostátních i dálkových linek především do Evropy.

Otevřeno je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
6202 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
04:43 (-6 )
aktuální čas

Letenky

Letenky z Česka a okolí do Montrealu se pohybují na úrovni 15.000 Kč až 19.000 Kč, v akcích se může cena snížit až k 10.000 Kč. Ideální čas pro rezervaci letenek je 2–4 měsíce před odletem.

Doba letu do Montrealu přímo z Prahy činí asi 8 hodin, s přestupem pak od 11 do 18 hodin. Přímé lety z Prahy zajišťuje společnost Air Transat, ceny letenek však obyčejně neklesají pod 20.000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Montrealu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Montrealské letiště má jediný poměrně velký přehledný terminál. Pro přestupy je o něco přívětivější než větší letiště v Torontu. Protože při přestupu musíte procházet imigrační kontrolou, počítejte alespoň s 50 minutami na přestup.

Na letišti v Torontu se nachází předsunutá imigrační kontrola USA, po příletu do Spojených států tak již nemusíte žádnou kontrolou procházet.

Při přestupu z mezinárodního letu na vnitrostátní musíte vždy vyzvednout svá zavazadla a znovu je odbavit.

I pokud pouze přestupujete z mezinárodního na mezinárodní let, musíte si vyřídit elektronické povolení pro vstup do Kanady eTA. Vyřídíte ho pohodlně online za poplatek 7 CAD. 

Doprava z/na letiště

Jediným spojením přímo do centra města je autobusová linka číslo 747. Autobus jezdí každých 6 až 15 minut 24 hodin denně (v noci jednou za hodinu). Cesta do centra města zabere 30 minut a zaplatíte za ni 10 CAD, celodenní jízdenka na celou síť montrealské MHD vyjde na 10 CAD, je platné i na linku 747, stojí tedy úplně stejně jako jízdenka na 

K blízké železniční stanici „Dorval“ se dostanete také linkou číslo 209 za 3,25 CAD. Spoje jezdí každou půlhodinu od 6:00 do 23:40.

Noční dopravu, kromě linky 747 za 10 CAD, obstarává linka číslo 356 z centra za 3,25 CAD.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici na 60 minut zdarma.

Úschovna zavazadel se nachází v příletové části terminálu, otevřena je od 4:00 do 0:00 a dle velikosti zavazadla zaplatíte za jeden den od 5 do 9 CAD.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele p.kule
p.kule

Díky.Nikde jsem ještě během přestupů letiště neopouštěl,jak je to se zavazadlem,když ho dám do úschovny.

před měs
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Predpokladam, ze to mate na jedne letence, tak by vam melo byt prelozeno az do finalni destinace.

před měs
Kryštof Hájek

V Kanadě a Usa to tak obvykle nefunguje, i když je spojení na jedné letence... každopádně moc nerozumím dotazu :D Prostě dáte zavazadlo do úschovny, zaplatíte a až se vratíte z města, zavazadlo vyzvednete a půjdete se odbavit.

před měs
Avatar uživatele p.kule
p.kule

Zřejmě jsem to špatně formuloval.Jednak právě nevím,zda kufry poletí rovnou do Vídně,nebo si je budu muset v Montrealu vyzvednot a pak znovu s nima projít kontrolou a pak jsem nevěděl,zda je úschovna v transitní části,nebo ve veřejné.Předpokládám,že i když poletím z USA stejně budu muset v Kanadě projít přes imigrační pohovor.Pak vyzvednout kufry,najít úschvonu no začínám mít pocit,že těch 10 hodin bude fakt jen dá si tam oběd a vrátit se zpět.

Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ahoj, to je blbost, sednes na vlak ze stanice Dorval a v Montrealu jses za pul hodky.

Odpovědět
před měs

Budu mít během letu z New Yorku do Vídně 10 hodin času v Montrealu.Stačí to na výlet do centra.Na tripavisoru straší,že cesta může trvat i 3 hodiny když jsou zácpy.Já tam budu v pondělí a přistanu v 8.40 ráno.Dík za každou radu.

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 12 měs
Navrhni úpravu