Průvodce letištěm

Letiště Montreal Pierre Elliott Trudeau

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Montreal Pierre Elliott Trudeau

Letiště Pierra Eliotta Trudeaua se nachází 20 km západně od centra Montrealu a je největším letištěm francouzsky mluvící části Kanady. Letiště má poměrně rozsáhlou síť vnitrostátních i dálkových linek především do Evropy.

Otevřeno je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
6202 km
od Prahy
-10.0 °C
aktuální počasí
21:56 (-6 )
aktuální čas

Letenky

Letenky z Česka a okolí do Montrealu se pohybují na úrovni 15.000 Kč až 19.000 Kč, v akcích se může cena snížit až k 10.000 Kč. Ideální čas pro rezervaci letenek je 2–4 měsíce před odletem.

Doba letu do Montrealu přímo z Prahy činí asi 8 hodin, s přestupem pak od 11 do 18 hodin. Přímé lety z Prahy zajišťuje společnost Air Transat, ceny letenek však obyčejně neklesají pod 20.000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Montrealu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Montrealské letiště má jediný poměrně velký přehledný terminál. Pro přestupy je o něco přívětivější než větší letiště v Torontu. Protože při přestupu musíte procházet imigrační kontrolou, počítejte alespoň s 50 minutami na přestup.

Na letišti v Torontu se nachází předsunutá imigrační kontrola USA, po příletu do Spojených států tak již nemusíte žádnou kontrolou procházet.

Při přestupu z mezinárodního letu na vnitrostátní musíte vždy vyzvednout svá zavazadla a znovu je odbavit.

I pokud pouze přestupujete z mezinárodního na mezinárodní let, musíte si vyřídit elektronické povolení pro vstup do Kanady eTA. Vyřídíte ho pohodlně online za poplatek 7 CAD. 

Doprava z/na letiště

Jediným spojením přímo do centra města je autobusová linka číslo 747. Autobus jezdí každých 6 až 15 minut 24 hodin denně (v noci jednou za hodinu). Cesta do centra města zabere 30 minut a zaplatíte za ni 10 CAD, celodenní jízdenka na celou síť montrealské MHD vyjde na 10 CAD, je platné i na linku 747, stojí tedy úplně stejně jako jízdenka na 

K blízké železniční stanici „Dorval“ se dostanete také linkou číslo 209 za 3,25 CAD. Spoje jezdí každou půlhodinu od 6:00 do 23:40.

Noční dopravu, kromě linky 747 za 10 CAD, obstarává linka číslo 356 z centra za 3,25 CAD.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici na 60 minut zdarma.

Úschovna zavazadel se nachází v příletové části terminálu, otevřena je od 4:00 do 0:00 a dle velikosti zavazadla zaplatíte za jeden den od 5 do 9 CAD.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 9 měs
Navrhni úpravu