IATA (ICAO) kód letiště
YUL (CYUL)
Aktuální počasí
17.3 °C
Aktuální čas
23:45 (-6)
Vzdálenost od Prahy
6202 km

O letišti Montreal Pierre Elliott Trudeau

Letiště Pierra Eliotta Trudeaua se nachází 20 km západně od centra Montrealu a je největším letištěm francouzsky mluvící části Kanady. Letiště má poměrně rozsáhlou síť vnitrostátních i dálkových linek především do Evropy.

Otevřeno je 24 hodin.

Letenky

Letenky z Česka a okolí do Montrealu se pohybují na úrovni 15.000 Kč až 19.000 Kč, v akcích se může cena snížit až k 10.000 Kč. Ideální čas pro rezervaci letenek je 2–4 měsíce před odletem.

Doba letu do Montrealu přímo z Prahy činí asi 8 hodin, s přestupem pak od 11 do 18 hodin. Přímé lety z Prahy zajišťuje společnost Air Transat, ceny letenek však obyčejně neklesají pod 20.000 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Montrealu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Montrealské letiště má jediný poměrně velký přehledný terminál. Pro přestupy je o něco přívětivější než větší letiště v Torontu. Protože při přestupu musíte procházet imigrační kontrolou, počítejte alespoň s 50 minutami na přestup.

Na letišti v Torontu se nachází předsunutá imigrační kontrola USA, po příletu do Spojených států tak již nemusíte žádnou kontrolou procházet.

Při přestupu z mezinárodního letu na vnitrostátní musíte vždy vyzvednout svá zavazadla a znovu je odbavit.

I pokud pouze přestupujete z mezinárodního na mezinárodní let, musíte si vyřídit elektronické povolení pro vstup do Kanady eTA. Vyřídíte ho pohodlně online za poplatek 7 CAD

Doprava z/na letiště

Jediným spojením přímo do centra města je autobusová linka číslo 747. Autobus jezdí každých 6 až 15 minut 24 hodin denně (v noci jednou za hodinu). Cesta do centra města zabere 30 minut a zaplatíte za ni 10 CAD, celodenní jízdenka na celou síť montrealské MHD vyjde na 10 CAD, je platné i na linku 747, stojí tedy úplně stejně jako jízdenka na 

K blízké železniční stanici „Dorval“ se dostanete také linkou číslo 209 za 3,25 CAD. Spoje jezdí každou půlhodinu od 6:00 do 23:40.

Noční dopravu, kromě linky 747 za 10 CAD, obstarává linka číslo 356 z centra za 3,25 CAD.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi je k dispozici na 60 minut zdarma.

Úschovna zavazadel (cloakroom) se nachází v příletové části terminálu, otevřena je od 4:00 do 0:00 a dle velikosti zavazadla zaplatíte za jeden den od 5 do 20 CAD.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj můžu se zeptat nemáte někdo zkušenost s nocí na letišti v Montrealu? Přiletim tam v 18:20 a odlétám druhý den v 8:15 tak jestli mě tam nechají v pohodě přespat? Nechce se mi platit na tu chvilku hotel. Díky za rady. Baru

před 2 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Chvilku ? Já vidím celou noc.

https://www.sleepinginairports.n...-guide.htm

před 2 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Chvilka je 14 hodin? Raději bych nějakou tu kačku za hotel obětoval...

Přidat odpověď
před 2 lety

Ahoj, prosím o radu. Úschovna zavazadel v Montrealu na letišti Pierre Elliott vážně funguje? Jak je označena? Díky

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, měla by stále fungovat. Označena bude asi jako "Cloakroom", tedy šatna, ale mělo by být možné tam zanechat i klasické zavazadlo. Oficiální informace zde: https://www.admtl.com/en/shoppin...ublic-area

před 3 lety

Super díky. Takový informace jsem dohledala i různě na netu. Díky za potvrzení 😉

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele Pavel Kule
Pavel Kule

Díky.Nikde jsem ještě během přestupů letiště neopouštěl,jak je to se zavazadlem,když ho dám do úschovny.

před 4 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Predpokladam, ze to mate na jedne letence, tak by vam melo byt prelozeno az do finalni destinace.

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

V Kanadě a Usa to tak obvykle nefunguje, i když je spojení na jedné letence... každopádně moc nerozumím dotazu :D Prostě dáte zavazadlo do úschovny, zaplatíte a až se vratíte z města, zavazadlo vyzvednete a půjdete se odbavit.

před 4 lety
Avatar uživatele Pavel Kule
Pavel Kule

Zřejmě jsem to špatně formuloval.Jednak právě nevím,zda kufry poletí rovnou do Vídně,nebo si je budu muset v Montrealu vyzvednot a pak znovu s nima projít kontrolou a pak jsem nevěděl,zda je úschovna v transitní části,nebo ve veřejné.Předpokládám,že i když poletím z USA stejně budu muset v Kanadě projít přes imigrační pohovor.Pak vyzvednout kufry,najít úschvonu no začínám mít pocit,že těch 10 hodin bude fakt jen dá si tam oběd a vrátit se zpět.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Ahoj, to je blbost, sednes na vlak ze stanice Dorval a v Montrealu jses za pul hodky.

Odpovědět
před 4 lety

Budu mít během letu z New Yorku do Vídně 10 hodin času v Montrealu.Stačí to na výlet do centra.Na tripavisoru straší,že cesta může trvat i 3 hodiny když jsou zácpy.Já tam budu v pondělí a přistanu v 8.40 ráno.Dík za každou radu.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu