IATA (ICAO) kód letiště
YOW (CYOW)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:50 (-6)
Vzdálenost od Prahy
6328 km

O letišti Ottawa Macdonald-Cartier

Macdonald-Cartierovo letiště v Ottawě se nachází 12 km od centra kanadského hlavního města. Celkově je spíše menší a slouží především vnitrostátním linkám do všech koutů Kanady, mezinárodní spojení zajišťuje několik linek do USA a dálkové spojení do Londýna a Frankfurtu.

Ottawské letiště je významným startovacím bodem do severních oblastí Kanady, většina linek létá právě odsud, nikoli z Toronta nebo Montrealu.

Veřejná část terminálu je otevřena celou noc.

Letenky

Běžná cena letenek z Prahy do Ottawy začíná na 16.000 Kč, za nejlevější cenu nás čekají téměř vždy dva přestupy a celková doba letu tak může dosahovat i 18 hodin.

Vzhledem k blízkosti Toronta nebo Montrealu, kam se můžete dostat výrazně levněji a i akční letenky se do těchto míst objevují častěji, se vyplatí zvážit cestu do Ottawy po zemi (Toronto 4 h 45 min., Montreal 2 hodiny).

Inspirujte se akcemi na letenky do Ottawy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Terminál je moderní a malý, pro přestupování naprosto ideální. V případě vnitrostátního transferu bude bohatě stačit 25 minut, budete-li přímo přestupovat z mezinárodní linky na vnitrostátní, je lepší mít alespoň 75 minut z důvodu nutnosti vyzvednout zavazadla, projít pasovou kontrolou a znovu se odbavit.

Doprava z/na letiště

Veřejnou dopravu s centrem Ottawy zabezpečuje autobusová linka 97, ta jezdí 24 hodin, přes den s intervalem 13–15 minut. Do města dojede za 30 minut a jízdenka stojí 3,55 CAD.

Služby na letišti

Wifi využijete bez časového omezení a zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu