Letiště Ottawa Macdonald-Cartier

Ottawa Macdonald-Cartier International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

YOW (IATA)
CYOW (ICAO)
Kanada

Macdonald-Cartierovo letiště v Ottawě se nachází 12 km od centra kanadského hlavního města. Celkově je spíše menší a slouží především vnitrostátním linkám do všech koutů Kanady, mezinárodní spojení zajišťuje několik linek do USA a dálkové spojení do Londýna a Frankfurtu.

Ottawské letiště je významným startovacím bodem do severních oblastí Kanady, většina linek létá právě odsud, nikoli z Toronta nebo Montrealu.

Veřejná část terminálu je otevřena celou noc.

 


Letenky

Běžná cena letenek z Prahy do Ottawy začíná na 16.000 Kč, za nejlevější cenu nás čekají téměř vždy dva přestupy a celková doba letu tak může dosahovat i 18 hodin.

Vzhledem k blízkosti Toronta nebo Montrealu, kam se můžete dostat výrazně levněji a i akční letenky se do těchto míst objevují častěji, se vyplatí zvážit cestu do Ottawy po zemi (Toronto 4 h 45 min., Montreal 2 hodiny).

Vyhledat letenky


Přestup

Terminál je moderní a malý, pro přestupování naprosto ideální. V případě vnitrostátního transferu bude bohatě stačit 25 minut, budete-li přímo přestupovat z mezinárodní linky na vnitrostátní, je lepší mít alespoň 75 minut z důvodu nutnosti vyzvednout zavazadla, projít pasovou kontrolou a znovu se odbavit.


Doprava z/na letiště

Veřejnou dopravu s centrem Ottawy zabezpečuje autobusová linka 97, ta jezdí 24 hodin, přes den s intervalem 13–15 minut. Do města dojede za 30 minut a jízdenka stojí 3,55 CAD.


Služby na letišti

Wifi využijete bez časového omezení a zdarma.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Kanady? Nastav si hlídače