IATA (ICAO) kód letiště
MOW ()
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
00:17 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1677 km
Obvyklá cena letenky
4 500 Kč

O letišti v okolí Moskvy

Jednotný kód „MOW“ se používá pro čtyři moskevská letiště a můžeme pod ním vyhledávat letenky na všechna dohromady. Chceme-li zamířit na konkrétní letiště, zadejme do vyhledávání přímo jeho unikátní kód (viz níže) či název.

Doprava do centra města je ze všech letišť stejně drahá a trvá podobně dlouhou dobu. Výjimkou je vzdálenější letiště Žukovskij.

Šeremetěvo (SVO)

Tradiční domov státní společnosti Aeroflot se nachází 33 km na sever od centra a je nejvýznamnějším mezinárodním uzlem v Rusku. Všechny lety z Česka míří právě sem. Letiště slouží i jako významný přestupní bod při cestách do Asie.

Informace o letišti Šeremetěvo >>

Domodědovo (DME)

Letiště Domodědovo na mapě najdete 46 km směrem na jih od centra Moskvy. Ze všech moskevských letišť má nejrozsáhlejší síť po Rusku a do zemí bývalého SSSR. Z Česka ani Slovenska na Domodědovo nic nelétá.

Informace o letišti Domodědovo >>

Vnukovo (VKO)

Uživatelsky nejpohodlnější letiště Vnukovo leží na jihozápad od Moskvy, a to ve vzdálenosti 35 km. Létá sem přímá linka společnosti Pobeda z Bratislavy nebo Wizz Air z Budapešti, obecně ale dominují lety do Ruska a zemí bývalého SSSR.

Informace o letišti Vnukovo >>

Ramenskoje Žukovskij (ZIA)

Nejmladší moskevské letiště bylo otevřeno teprve v roce 2015 a najdete ho 50 km jihovýchodně od centra. Slouží zatím výhradně letům do zemí bývalého SSSR, ale jedná se mj. i o lince do Prahy.

Informace o letišti Ramenskoje Žukovskij >>

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu