IATA (ICAO) kód letiště
VKO (UUWW)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
02:17 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1651 km
Obvyklá cena letenky
4 500 Kč

O letišti Moskva Vnukovo

Nejmenší moskevské letiště se nachází 33 km jihozápadně od centra města a slouží především linkám do Ruska a menším aerolinkám pro mezinárodní lety, stejně jako low-cost společnostem. 

Svojí hlavní základnu zde má UTAir a Pobeda. 

Otevřeno má 24 hodin.

Letenky

Na Vnukovo létá z Bratislavy a Karlových Varů letecká společnost Pobeda, která je známá svými velmi levnými letenkami, dvakrát ročně, kdy se dají sehnat již od 800 Kč za zpáteční let. Běžná cena se však pohybuje od 2.500 Kč výše. 

Pro letiště Vnukovo jsou doménou lety do početných destinací zemí bývalého SSSR a nízkonákladové aerolinky. 

Doba letu z Bratislavy činí asi 2,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Moskvy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Vnukovo má jediný velmi rozlehlý, ale kompaktní terminál. Uživatelsky je letiště poměrně příjemné a přehledné a na přestup bude stačit 45 minut. V případě transferu z mezinárodního na vnitrostátní let je lepší mít rezervu 60 minut

Doprava z/na letiště

Do Moskvy

Nejrychlejší cesta do centra vede vlakem Aeroexpress. Stanice je umístěna přímo v terminálu a do města jezdí na Kyjevské nádraží. Cesta zabere 40 minut a vlak jezdí každých 30 až 60 minut. Cena je stejná jako u ostatních linek Aeroexpressu na Domodědovo a Šeremetěvo, tedy 500 RUB na místě a 420 RUB při koupi online přes aeroexpress.ru. Vlaky jezdí od 6:00 do půlnoci. 

Levnější alternativou je cesta linkou 911 ke stanici metra "Salaryevo". Autobusy jezdí každých 10–15 minut a celková cesta do centra i s metrem vyjde asi na 75–80 minut. Jízdenka na autobus za 55 RUB se prodává u řidiče, lístek na metro za stejnou cenu pak koupíte na stanici metra v automatu nebo u pokladny. Z terminálu se dejte vpravo, projděte kolem parkovacího domu a první ulicí s chodníkem se dejte vlevo. Podejděte estakádu, přejděte ulici a jste na zastávce, viz orientační mapka.

Spojení na stanici metra "Yugo-Zapadnaya" zajišťuje autobusová linka 611, rychlejší spojení však představuje výše zmíněná trasa 911.

Další autobusová linky, kterou z Vnukova můžete využít, je číslo 32, viz mapa níže. Autobus 526 objíždí jen moskevská předměstí a cesta ke stanici metra Teplij Stan trvá více než hodinu.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letiště Domodědovo

V případě přestupu na ostatní letiště mějte na paměti, že potřebujete mít ruské vízum!

Cesta MHD z Vnukova na Domodědovo je následující:

  1. Na letišti Vnukovo nastoupíte do vlaku „Aeroexpress“ a dojedete na konečnou „Kievskaya“ neboli Kyjevské nádraží. Při koupi online budete platit 420 RUB.
  2. Na Kyjevském nádraží nastoupíte na hnědou linku metra ve směru „Kurskaya“. Na čtvrté stanici – Paveletskaya – vystoupíte a sledujete směrovky opět na „Aeroexpress“. Hnědá linka je okružní, takže i když nastoupíte ve špatném směru, na stanici Kievskaya dojedete, byť za výrazně delší dobu. Jízdenka na metro stojí 55 RUB.
  3. Z Paveleckého nádraží pak jezdí další linka Aeroexpressu přímo na letiště Domodědovo rovněž za 420 RUB.

Celková délka cesty zabere minimálně 150 minut. Intervaly vlaků na letiště jsou však 30 minut, je proto určitě lepší počítat s větší časovou rezervou. Cesta bude stát 890 RUB.

Na letiště Šeremetěvo

V případě přestupu na ostatní letiště mějte na paměti, že potřebujete mít ruské vízum!

  1. Na letišti Vnukovo nastoupíte do vlaku „Aeroexpress“ a dojedete na konečnou „Kievskaya“ neboli Běloruské nádraží. Při koupi online budete platit 420 RUB.
  2. Na Kyjevském nádraží nastoupíte na hnědou linku metra. Na druhé stanici – Belorusskaya – vystoupíte a sledujete směrovky opět na „Aeroexpress“. Jízdenka na metro stojí 55 RUB.
  3. Z Běloruského nádraží pak jezdí další linka Aeroexpressu přímo na letiště Šeremetěvo, rovněž za 420 RUB.

Samotná cesta zabere minimálně 2,5 hodiny při celkové ceně 890 RUB

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wi-fi na letišti je za poplatek 50 RUB. Platba probíhá přes SMS bránu. 

Uschovat zavazadla můžeme v přízemní části haly „A“. Celodenní úschova vyjde na 350 RUB.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Zdravím.Chcem sa spýtať,či musím mať na letisku Vnukovo pri prestupe na iné lietadlo s vyzdvihnutím batožiny a následným znovu odbavením batožiny.Letisko neplánujem opustiť.

Vďaka.

před 3 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím, záleží vždy na tom, jestli máte spojení na jedné letence nebo jsou oba lety zakoupeny zvlášť. Pokud druhá možnost, pak musíte zavazadlo vyzvednout a znovu odbavit a pokud je návazný let do zahraničí, je v tomto případě u nutné ruské vízum.

Přidat odpověď
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu