IATA (ICAO) kód letiště
DME (UUDD)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
08:34 (+1)
Vzdálenost od Prahy
1687 km
Obvyklá cena letenky
4 500 Kč

O letišti Moskva Domodedovo

Největší ruské letiště je hlavní základnou pro letecké společnosti S7 Airlines a VIM Airlines a slouží jako hlavní brána do Moskvy ze všech ruských regionů stejně tak jako z mnoha zemí světa, i když v mezinárodní dopravě mírně dominuje letiště Šeremetěvo.

Domodědovo se dlouhodobě potýká s kapacitními problémy a především v pozdní večerní špičce letiště doslova praská ve švech.

Vzdálenost do centra Moskvy činí asi 45 km.

Otevírací doba letiště je 24/7.

Letenky

Pro lety ze střední Evropy se spíše vyplatí využít letiště Šeremetěvo (Praha, Karlovy Vary) nebo Vnukovo (Bratislava). Na Domodědovo létají přímé lety pouze z Vídně, jejich cena se pohybuje v rozmezí 4.0006.000 Kč.

Největší moskevské letiště však využijete při svých cestách do všech koutů bývalého SSSR, přímé linky vedou i do těch nejmenších měst. 

Inspirujte se akcemi na letenky do Moskvy, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má jediný velký terminál rozdělený na vnitrostátní a mezinárodní část. Při přestupu z mezinárodního na vnitrostátní let budete procházet pasovou kontrolou a je nutné počítat alespoň se 60 minutami.

Mezinárodní přestup je bez problému a bez nutnosti víza a bude vám stačit 45 minut. Terminál je sice velký, ale z jednoho konce na druhý dojdete za 10 minut.

Doprava z/na letiště

Do Moskvy

Zdaleka nejrychlejší dopravou do centra je vlak Aeroexpress. Stanice přímo sousedí s terminálem a vlaky jezdí na Pavelecké nádraží, kde můžete přestoupit na metro linek 2 a 5.

Jízda vlakem Aeroexpress trvá 45 minut, lístek stojí 500 RUB při koupi na místě nebo 420 RUB při koupi online na aeroexpress.ru.

Ke stanici metra Domodědovská na jižním okraji Moskvy můžete využít kyvadlového autobusu s intervalem 15 minut, jízdní dobou asi půl hodiny a cenou 100 RUB.

Na letiště Šeremetěvo

V případě přestupu na ostatní letiště mějte na paměti, že potřebujete mít ruské vízum!

Kromě předraženého taxi (až 3.000 RUB) můžete využít hromadnou dopravu:

  1. Na letišti Domodědovo nastoupíte do vlaku „Aeroexpress“ a dojedete na konečnou „Paveletskaya“ neboli Pavelecké nádraží. Při koupi online budete platit 420 RUB.
  2. Na Paveleckém nádraží nastoupíte na zelenou linku metra ve směru „Rechnoy Vokzal“. Na páté stanici – Beloruskaya – vystoupíte a sledujete směrovky opět na „Aeroexpress“. Jízdenka na metro stojí 55 RUB.
  3. Z Běloruského nádraží pak jezdí další linka Aeroexpressu přímo na letiště Šeremetěvo, rovněž za 420 RUB.

Celková délka cesty zabere minimálně 150 minut. Intervaly vlaků na letiště jsou však 30 minut, je proto lepší počítat s větší časovou rezervou. Cesta bude stát 890 RUB.

Na letiště Vnukovo

V případě přestupu na ostatní letiště mějte na paměti, že potřebujete mít ruské vízum!

Cesta MHD z Domodědova na Vnukovo je následující:

  1. Na letišti Domodědovo nastoupíte do vlaku „Aeroexpress“ a dojedete na konečnou „Paveletskaya“ neboli Pavelecké nádraží. Při koupi online budete platit 420 RUB.
  2. Na Paveleckém nádraží nastoupíte na hnědou linku metra ve směru „Beloruskaya“. Na čtvrté stanici – Kievskaya – vystoupíte a sledujete směrovky opět na „Aeroexpress“. Hnědá linka je okružní, takže i když nastoupíte ve špatném směru, na stanici Kievskaya dojedete, byť za výrazně delší dobu. Jízdenka na metro stojí 55 RUB.
  3. Z Kyejvského nádraží pak jezdí další linka Aeroexpressu přímo na letiště Šeremetěvo rovněž za 420 RUB.

Celková délka cesty zabere minimálně 150 minut. Intervaly vlaků na letiště jsou však 30 minut, je proto určitě lepší počítat s větší časovou rezervou. Cesta bude stát 890 RUB.

Služby na letišti

Wi-fi funguje zdarma a bez časového omezení.

Úschovna zavazadel je umístěna v suterénu příletové haly na obou koncích letiště. Za 24 hodin zaplatíme 500 RUB. Otevřeno je nonstop.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu