Letiště Moskva Domodedovo

Moscow Domodedovo International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

DME (IATA)
UUDD (ICAO)
Rusko

Největší ruské letiště je hlavní základnou pro letecké společnosti S7 Airlines a VIM Airlines a slouží jako hlavní brána do Moskvy ze všech ruských regionů stejně tak jako z mnoha zemí světa, i když v mezinárodní dopravě mírně dominuje letiště Šeremetěvo.

Domodědovo se dlouhodobě potýká s kapacitními problémy a především v pozdní večerní špičce letiště doslova praská ve švech.

Vzdálenost do centra Moskvy činí asi 45 km.

Otevírací doba letiště je 24/7.

 


Letenky

Pro lety ze střední Evropy se spíše vyplatí využít letiště Šeremetěvo (Praha, Karlovy Vary) nebo Vnukovo (Bratislava). Na Domodědovo létají přímé lety pouze z Vídně, jejich cena se pohybuje v rozmezí 4.0006.000 Kč.

Největší moskevské letiště však využijete při svých cestách do všech koutů bývalého SSSR, přímé linky vedou i do těch nejmenších měst.

Vyhledat letenky


Přestup

Letiště má jediný velký terminál rozdělený na vnitrostátní a mezinárodní část. Při přestupu z mezinárodního na vnitrostátní let budete procházet pasovou kontrolou a je nutné počítat alespoň se 60 minutami.

Mezinárodní přestup je bez problému a bez nutnosti víza a bude vám stačit 45 minut. Terminál je sice velký, ale z jednoho konce na druhý dojdete za 10 minut.


Doprava z/na letiště

Do Moskvy

Zdaleka nejrychlejší dopravou do centra je vlak Aeroexpress. Stanice přímo sousedí s terminálem a vlaky jezdí na Pavelecké nádraží, kde můžete přestoupit na metro linek 2 a 5.

Jízda vlakem Aeroexpress trvá 45 minut, lístek stojí 470 RUB při koupi na místě nebo 420 RUB při koupi online na aeroexpress.ru.

Po stejné trase jezdí i běžné vlaky se zastávkami, cesta trvá asi 75 minut při ceně 70 RUB.

Ke stanici metra Domodědovská na jižním okraji Moskvy můžete využít kyvadlového autobusu s intervalem 15 minut, jízdní dobou asi půl hodiny a cenou 100 RUB.

Na letiště Šeremetěvo

V případě přestupu na ostatní letiště mějte na paměti, že potřebujete mít ruské vízum!

Kromě předraženého taxi (až 3.000 RUB) můžete využít hromadnou dopravu:

  1. Na letišti Domodědovo nastoupíte do vlaku „Aeroexpress“ a dojedete na konečnou „Paveletskaya“ neboli Pavelecké nádraží. Při koupi online budete platit 420 RUB.
  2. Na Paveleckém nádraží nastoupíte na zelenou linku metra ve směru „Rechnoy Vokzal“. Na páté stanici – Beloruskaya – vystoupíte a sledujete směrovky opět na „Aeroexpress“. Jízdenka na metro stojí 50 RUB.
  3. Z Běloruského nádraží pak jezdí další linka Aeroexpressu přímo na letiště Šeremetěvo, rovněž za 420 RUB.

Celková délka cesty zabere minimálně 150 minut. Intervaly vlaků na letiště jsou však 30 minut, je proto lepší počítat s větší časovou rezervou. Cesta bude stát 890 RUB.

Na letiště Vnukovo

V případě přestupu na ostatní letiště mějte na paměti, že potřebujete mít ruské vízum!

Cesta MHD z Domodědova na Vnukovo je následující:

  1. Na letišti Domodědovo nastoupíte do vlaku „Aeroexpress“ a dojedete na konečnou „Paveletskaya“ neboli Pavelecké nádraží. Při koupi online budete platit 420 RUB.
  2. Na Paveleckém nádraží nastoupíte na hnědou linku metra ve směru „Beloruskaya“. Na čtvrté stanici – Kievskaya – vystoupíte a sledujete směrovky opět na „Aeroexpress“. Hnědá linka je okružní, takže i když nastoupíte ve špatném směru, na stanici Kievskaya dojedete, byť za výrazně delší dobu. Jízdenka na metro stojí 50 RUB.
  3. Z Kyejvského nádraží pak jezdí další linka Aeroexpressu přímo na letiště Šeremetěvo rovněž za 420 RUB.

Celková délka cesty zabere minimálně 150 minut. Intervaly vlaků na letiště jsou však 30 minut, je proto určitě lepší počítat s větší časovou rezervou. Cesta bude stát 890 RUB.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Služby na letišti

Wi-fi funguje zdarma a bez časového omezení.

Úschovna zavazadel je umístěna v suterénu příletové haly na obou koncích letiště. Za 24 hodin zaplatíme 500 RUB. Otevřeno je nonstop.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Ruska? Nastav si hlídače