IATA (ICAO) kód letiště
ITM (RJOO)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
01:45 (+7)
Vzdálenost od Prahy
8954 km

O letišti Ósaka

Bývalé hlavní letiště osackého regionu dnes slouží k vnitrostátním letům leteckých společností All Nippon Airways, Japan Airlines a příležitostně i menší aerolince IBEX Airlines.

Nachází se přibližně 15 km od hlavního nádraží Ósaka a maximálně hodinu jízdy od dalších metropolí v okolí – Kóbe, Nara, Kyóto atd.

Letiště se skládá z dvou terminálů, z nichž Jižní je určen pro aerolinky ANA a Severní pro Japan Airlines. Otevřené je nonstop.

Letenky

Při cestách do Ósaky se ceny z Evropy pohybují v rozmezí 12–15.000 Kč, přičemž většina z nich míří na hlavní letiště Kansai a jen menší procento z nich je s vnitrostátním přeletem právě na Itami.

Naopak toto letiště využijete při příležitostných přeletech napříč Japonskem. Cena letenky pro turisty je nezávisle na době letu rovna přibližně 2.500 Kč.

Inspirujte se akcemi na letenky do Ósaky, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Na letiště se pohodlně a levně dopravíte autobusy nebo monorailem (vlaky).

Doba jízdy letištním autobusem (tzv. Airport Limousine Bus) se pohybuje od 25 po 50 minut v závislosti na dopravní situaci. Nástupní stanice jsou především OCAT, Namba, Shin–Osaka a oblast Umeda. Lístek zakoupíte v automatech za 640 JP¥.

Časově jistější železniční variantu využijte v denních dopravních špičkách. Doba cesty zabere od 30 do 50 minut v závislosti na vaší nástupní stanici. Letiště obsluhuje linka Osaka–Monorail, na kterou přestoupíte z jedné z mnoha navazujících linek metra z centra města. Cena se odvíjí od nástupní stanice, přibližně stojí 600–800 JP¥.

Z letiště Ósaka Kansai jede shuttle bus 70 minut.

Služby na letišti

Wifi připojení je dostupné napříč letištěm zdarma.

Úschovny zavazadel jsou jak v severním, tak i jižním terminálu otevřené od 6:30 do 21:30.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu