Letiště Ósaka

Osaka International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

ITM (IATA)
RJOO (ICAO)
Japonsko

Bývalé hlavní letiště osackého regionu dnes slouží k vnitrostátním letům leteckých společností All Nippon Airways, Japan Airlines a příležitostně i menší aerolince IBEX Airlines.

Nachází se přibližně 15 km od hlavního nádraží Ósaka a maximálně hodinu jízdy od dalších metropolí v okolí – Kóbe, Nara, Kyóto atd.

Letiště se skládá z dvou terminálů, z nichž Jižní je určen pro aerolinky ANA a Severní pro Japan Airlines. Otevřené je nonstop.

 


Letenky

Při cestách do Ósaky se ceny z Evropy pohybují v rozmezí 12–15.000 Kč, přičemž většina z nich míří na hlavní letiště Kansai a jen menší procento z nich je s vnitrostátním přeletem právě na Itami.

Naopak toto letiště využijete při příležitostných přeletech napříč Japonskem. Cena letenky pro turisty je nezávisle na době letu rovna přibližně 2.500 Kč.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Na letiště se pohodlně a levně dopravíte autobusy nebo monorailem (vlaky).

Doba jízdy letištním autobusem (tzv. Airport Limousine Bus) se pohybuje od 25 po 50 minut v závislosti na dopravní situaci. Nástupní stanice jsou především OCAT, Namba, Shin–Osaka a oblast Umeda. Lístek zakoupíte v automatech za 640 JP¥.

Časově jistější železniční variantu využijte v denních dopravních špičkách. Doba cesty zabere od 30 do 50 minut v závislosti na vaší nástupní stanici. Letiště obsluhuje linka Osaka–Monorail, na kterou přestoupíte z jedné z mnoha navazujících linek metra z centra města. Cena se odvíjí od nástupní stanice, přibližně stojí 600–800 JP¥.

Z letiště Ósaka Kansai jede shuttle bus 70 minut.


Služby na letišti

Wifi připojení je dostupné napříč letištěm zdarma.

Úschovny zavazadel jsou jak v severním, tak i jižním terminálu otevřené od 6:30 do 21:30.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Japonska? Nastav si hlídače