IATA (ICAO) kód letiště
NGO (RJGG)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:39 (+7)
Vzdálenost od Prahy
9016 km

O letišti Nagoja Chubu Centrair

Letiště Nagoya-Chubu Centrair je relativně nově vybudováno (z roku 2005) a nachází se na umělém ostrově v moři cca 37 km jižně od centra města. Slouží jak husté vnitrostátní, tak mezinárodní dopravě. Z Evropy sem létají přímé linky z Frankfurtu a Helsinek.

Ze všech velkých mezinárodních letišť v Japonsku je Nagoya uživatelsky nejpříjemnější a nejpřehlednější. Otevřeno je 24 hodin.

Letenky

Běžné letenky z Prahy nebo okolí do Nagoji stojí v průměru kolem 14.000 Kč, vždy s přestupem na některém z evropských letišť, nejčastěji ve Frankfurtu. Nejrychlejší spojení s Finnairem přes Helsinki bývá zároveň také tím nejdražším často přes 20.000 Kč.

Akční letenky do Nagoji se objevují spíše výjimečně a nejnižší mez, na kterou mohou klesnout, je mírně pod 10.000 Kč.

Doba letu z Prahy se v závislosti na přestupech pohybuje mezi 15 a 20 hodinami.

Inspirujte se akcemi na letenky do Nagoji, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Nagoja je velice pohodlné letiště na přestup. Skládá se totiž pouze z jednoho přehledného a málo členitého terminálu, z jednoho konce na druhý projdete maximálně za 15 minut.

Pro přestup z vnitrostátní na mezinárodní linkou musíte projít imigrační kontrolou, a proto je minimální čas stanoven na 60 minut.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší a zároveň i nejlevnější cestou do centra města je vlak, konkrétně Meitetsu Line. Nádraží je spojeno s terminálem a nejde přehlédnout, jízdenky se prodávají v automatu a lze platit kartou.Cesta do centra města zabere zhruba půl hodiny a vlaky jezdí každých 15 minut od 5:30 do 23:30.

Na letiště jezdí čtyři typy vlaků: Express, Semi-Express, Limited-Express a nejrychlejší μSky-Express. Každý typ vlaku zastavuje na odlišném počtu stanic, všechny vás však dovezou na hlavní nádraží v centru města.

Jízdenka vyjde na 870 až 950 jenů (v závislosti na ujeté vzdálenosti), za vlaky μSky-Express nebo první třídu je příplatek 360 jenů. Více informací.

Z prvního podlaží odjíždí také mnoho autobusů do celého okolí letiště, jsou však výrazně pomalejší než vlak při stejné ceně a příliš se tak nevyplatí.

Do města Tsu na druhém břehu zátoky využijte trajekty. Přístaviště najdete hned za nádražím, lodě vyplouvají jednou za hodinu, plavba potrvá 45 minut zaplatíte 2.470 jenů.

Služby na letišti

Wifi můžete využívat v celém areálu letiště zdarma a bez omezení.

Úschovnu zavazadel najdete na dvou místech. Jednak ve druhém patře příletové haly a také ve třetím patře haly odletové. Otevřeno je od 6:30 do 22:00, za jeden kus zavazadla zaplatíte 500 jenů nehledě na velikost.

Alternativně můžete využít skříňky rozmístěné po letišti za ceny od 300 do 600 jenů dle velikosti.

V odletové i příletové hale najdete speciální kabinky pro převlékání, ideální na výměnu oblečení po dlouhém letu.

Pošta se nachází v první podlaží v centrální části terminálu, otevřena je od 9:00 do 17:00 od pondělí do pátku.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ano, je to příplatek na první třídu.

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
lma

Chápu to dobře,že cena z letiště na hlavní nádraží (Meitetsu Nagoya) stojí 870 jpy(a ne zde uváděných 1100 +),ten příplatek 360 jpy je pouze na μSky-Express ? All Ordinary Cars by měla být za těch 870jpy?

https://www.meitetsu.co.jp/eng/t...ntrair.asp

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu