O letišti v okolí Paříže

  • PAR (IATA)
  • (ICAO)
  • Francie

V Paříži a jejím širším okolí najdeme hned čtyři letiště. Letenky na všechna letiště dohromady lze hledat pod společným kódem „PAR“. Vyhledávač najde nejlevnější spojení nezávisle na konkrétním letišti.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
871 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
06:50
aktuální čas

Charlese de Gaulle (CDG)

Nachází se v severní části města, je největším ze všech v okolí Paříže, míří sem i většina linek z Česka, konkrétně ČSA, Air France a Vueling. CDG je ideální pro přestupy na lety do celého světa, ale i pro cesty do centra Paříže, kam se dostanete do 40 minut.

Informace o letišti CDG >>

Orly (ORY)

Orly naopak najdeme na jihu Paříže a je nejblíže centru města (cca 50 minut veřejnou dopravou). Míříte-li do severní Afriky nebo francouzských zámořských departementů, Orly bude tou správnou volbou. Z Prahy sem létá přímo Transavia.

Informace o letišti Orly >>

Beauvais (BVA)

Beauvais-Tillé se nachází 85 km od Paříže a je využíváno především společnostmi Ryanair a Wizz Air. Doprava do centra je ze všech letišť nejdelší a zdaleka nejdražší. Cesta zabere přes 90 minut při ceně 17 €. Ač můžou být letenky do Beauvais velmi levné, je vždy důležité započítat do nákladů i přesuny do Paříže.

Informace o letišti Beauvais >>

Chalons-Vatry (XCR)

Paříž připomíná opravdu jen názvem. Nachází se ve vzdálenosti 165 km od města a pro cestovatele ze střední Evropy je prakticky nevyužitelné, velmi omezené množství linek odsud vede pouze do jižní Evropy za neatraktivní ceny.

Informace o letišti Vatry >>

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu