IATA (ICAO) kód letiště
PHX (KPHX)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
09:52 (-9)
Vzdálenost od Prahy
9333 km

O letišti Phoenix Sky Harbor

Letiště umístěné 5 kilometrů od centra arizonského Phoenixu je 29. největším na světě a jedním z nejrušnějších v USA. Významné základny tady mají společnosti American Airlines a Southwest Airlines. Hlavní část letů obstarávají vnitrostátní linky do všech koutů USA, menší procento pak trasy do Kanady a Mexika a také jediná dálková linka do Londýna.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Vzhledem k omezené konkurenci na trasách z Evropy jsou letenky do Phoenixu dražší než do obdobně velkých měst v USA. Z Prahy a okolí se většinou nedostanete pod 18.500 Kč. Akční letenky nebývají příliš obvyklé, a pokud se objeví, většinou se jedná o ceny okolo 13.000 Kč.

Doba letu z Prahy je závislá na délce přestupu a obvykle činí okolo 20 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Phoenixu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letiště má tři terminály, které spojuje automatizovaný vláček zdarma. Z jednoho konce letiště na druhý se dostanete asi za 10–15 minut.

Přestup na jedné letence vás většinou čeká v rámci jednoho terminálu. Při mezinárodních příletech vždy musíte projít imigrační kontrolou, vyzvednout své zavazadlo a opětovně odbavit, z toho důvodu je minimální čas na přestup v těchto případech 60 minut.

Při čistě vnitrostátním transferu nebo přestupu z vnitrostátní na mezinárodní linku bude stačit 45 minut.

Doprava z/na letiště

Nejjednodušší cesta do centra vede automatickým vláčkem „PHX Skytrain“ k železniční stanici „44th Street“ (10 minut) a následně vlakem do města (20 minut). Vlaky jezdí od 4:30 do 0:30 každých 8–15 minut a jízdenka stojí 4 $.

Alternativně můžete využít autobus číslo 13, který zastavuje pouze u terminálu 2 a celou svoji trasu jede po ulici Buckeye Road (jižně od centra města). Linka jezdí od 5:30 do 21:00 s intervalem cca 30–40 minut, cena jedné jízdy jsou 2 $.

Služby na letišti

Wifi je zdarma a bez časového omezení ve všech terminálech.

Ve všech terminálech se nachází nonstop otevřené restaurace.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu