IATA (ICAO) kód letiště
LAS (KLAS)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
22:08 (-9)
Vzdálenost od Prahy
9226 km
Obvyklá cena letenky
16 500 Kč

O letišti Las Vegas McCarran

McCarranovo mezinárodní letiště se nachází 8 km od centra Las Vegas a je jedním z nejrušnějších ve Spojených státech. Většinu provozu tvoří vnitrostátní linky doplněné o spoje do Londýna, Frankfurtu a dalších měst.

Z neveřejného terminálu odlétají spoje do „Oblasti 51“, přísně tajného výzkumného místa americké armády opředeného mnoha legendami.

Lasvegaské letiště má dva oddělené terminály, přestup mezi nimi je možný pouze venkem a je zajištěn kyvadlovými autobusy zdarma.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

Letenky

Z Prahy nebo Vídně se standardní ceny letenek pohybují od 16.500 do 20.000 Kč. Letenky ideálně rezervujte do 2 měsíců před odletem. V případě akčních cen se můžete dostat i na úroveň okolo 12.000 Kč při odletu z Prahy.

Doba letu do Las Vegas činí průměrně 18 hodin i s přestupem.

Inspirujte se akcemi na letenky do Las Vegas, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do Las Vegas se dostanete autobusy společnosti RTC Transit. Ke každému terminálu jezdí jiné linky. Jízdné je shodné u všech linek: 6 USD na 2 hodiny, resp. 8 USD na 24 hodin nebo 20 USD na 72 hodin.

Terminál 1

  • 108: jezdí do centra přes kasina Flamingo a Tropicana zhruba od 4:45 do 1:00 každých 20 až 30 minut. Jízdní doba autobusu je 25 minut. 
  • 109: cestou do centra linka mine kasina Flamingo, Tropicana nebo Charleston. Autobusy jezdí 24 hodin s intervaly 20–30 minut a cesta do centra zabere asi 40 minut. 
  • WAX (Westcliff Airport Express): přes centrum se autobusem dostanete do západní části města. Linka jezdí od 5:30 do 23:15 s intervaly 40–60 minut, celková jízdní doba trvá 50 minut. 

Terminál 3

  • CX (Centennial Express): přes centrum, Fremont Street a západní část města se dostanete až do Centennial Hills na severozápadě Las Vegas, celkově trvá cesta 60 minut, autobus jezdí od 5:20 do 0:00 každých 20–60 minut.
  • WAX (Westcliff Airport Express): přes centrum se autobusem dostanete do západní části města. Linka jezdí od 5:30 do 23:15 s intervaly 40–60 minut, celková jízdní doby činí 50 minut.

Veškeré informace o MHD v Las Vegas naleznete na oficiálním webu dopravce.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma a bez časového omezení.

V obou terminálech najdete vyznačené vycházkové trasy určené výhradě pro účely protažení se a oddělené od toku cestujících.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, chtěla sem se zeptat máme let Frankfurt-Las Vegas-Honolulu( Condor) a zpátky Honolulu-Seattle-Frankfurt(Condor) z různých článku sem pochopila, že na cestu tam mít raději čas na přestup a pohovory na emigračním a dalším odbavením kufrů ale chtěla sem se zeptat jestli je reálné mít na cestu zpět jen 1hod 45 min ? Při zpáteční cestě už neodbavujeme při přestupu kufry ani není pohovor jestli chápu správně :)) děkuji moc za odpověď :))

před 2 lety
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Stačí to napsat jednou. K tomuto letišti se ani dotaz nevztahuje.

Přidat odpověď
před 2 lety

Jak se dostat do SLS hotel las Vegas z letiště

před 4 lety
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Google?

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
norbic

Jinak listky na MHD podrazily:

2 hod. 6USD

24 hod. 8 USD

3 dny 20 USD

před 4 lety
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Díky, doplněno.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu