IATA (ICAO) kód letiště
LAS (KLAS)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
18:46 (-9)
Vzdálenost od Prahy
9226 km
Obvyklá cena letenky
16 500 Kč

O letišti Las Vegas McCarran

McCarranovo mezinárodní letiště se nachází 8 km od centra Las Vegas a je jedním z nejrušnějších ve Spojených státech. Většinu provozu tvoří vnitrostátní linky doplněné o spoje do Londýna, Frankfurtu a dalších měst.

Z neveřejného terminálu odlétají spoje do „Oblasti 51“, přísně tajného výzkumného místa americké armády opředeného mnoha legendami.

Lasvegaské letiště má dva oddělené terminály, přestup mezi nimi je možný pouze venkem a je zajištěn kyvadlovými autobusy zdarma.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

Letenky

Z Prahy nebo Vídně se standardní ceny letenek pohybují od 16.500 do 20.000 Kč. Letenky ideálně rezervujte do 2 měsíců před odletem. V případě akčních cen se můžete dostat i na úroveň okolo 12.000 Kč při odletu z Prahy.

Doba letu do Las Vegas činí průměrně 18 hodin i s přestupem.

Inspirujte se akcemi na letenky do Las Vegas, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do Las Vegas se dostanete autobusy společnosti RTC Transit. Ke každému terminálu jezdí jiné linky. Jízdné je shodné u všech linek: 6 USD na 2 hodiny, resp. 8 USD na 24 hodin nebo 20 USD na 72 hodin.

Terminál 1

  • 108: jezdí do centra přes kasina Flamingo a Tropicana zhruba od 4:45 do 1:00 každých 20 až 30 minut. Jízdní doba autobusu je 25 minut. 
  • 109: cestou do centra linka mine kasina Flamingo, Tropicana nebo Charleston. Autobusy jezdí 24 hodin s intervaly 20–30 minut a cesta do centra zabere asi 40 minut. 
  • WAX (Westcliff Airport Express): přes centrum se autobusem dostanete do západní části města. Linka jezdí od 5:30 do 23:15 s intervaly 40–60 minut, celková jízdní doba trvá 50 minut. 

Terminál 3

  • CX (Centennial Express): přes centrum, Fremont Street a západní část města se dostanete až do Centennial Hills na severozápadě Las Vegas, celkově trvá cesta 60 minut, autobus jezdí od 5:20 do 0:00 každých 20–60 minut.
  • WAX (Westcliff Airport Express): přes centrum se autobusem dostanete do západní části města. Linka jezdí od 5:30 do 23:15 s intervaly 40–60 minut, celková jízdní doby činí 50 minut.

Veškeré informace o MHD v Las Vegas naleznete na oficiálním webu dopravce.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma a bez časového omezení.

V obou terminálech najdete vyznačené vycházkové trasy určené výhradě pro účely protažení se a oddělené od toku cestujících.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

6 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den, chtěla sem se zeptat máme let Frankfurt-Las Vegas-Honolulu( Condor) a zpátky Honolulu-Seattle-Frankfurt(Condor) z různých článku sem pochopila, že na cestu tam mít raději čas na přestup a pohovory na emigračním a dalším odbavením kufrů ale chtěla sem se zeptat jestli je reálné mít na cestu zpět jen 1hod 45 min ? Při zpáteční cestě už neodbavujeme při přestupu kufry ani není pohovor jestli chápu správně :)) děkuji moc za odpověď :))

před 3 měs
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Stačí to napsat jednou. K tomuto letišti se ani dotaz nevztahuje.

Přidat odpověď
před 3 měs

Jak se dostat do SLS hotel las Vegas z letiště

před rokem
Avatar uživatele Marek Sourak
Marek Sourak

Google?

Avatar uživatele
norbic

Jinak listky na MHD podrazily:

2 hod. 6USD

24 hod. 8 USD

3 dny 20 USD

před rokem
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Díky, doplněno.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před rokem
Navrhni úpravu