Letiště Las Vegas McCarran

Las Vegas McCarran International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

LAS (IATA)
KLAS (ICAO)
Spojené státy americké

McCarranovo mezinárodní letiště se nachází 8 km od centra Las Vegas a je jedním z nejrušnějších ve Spojených státech. Většinu provozu tvoří vnitrostátní linky doplněné o spoje do Londýna, Frankfurtu a dalších měst.

Z neveřejného terminálu odlétají spoje do „Oblasti 51“, přísně tajného výzkumného místa americké armády opředeného mnoha legendami.

Lasvegaské letiště má dva oddělené terminály, přestup mezi nimi je možný pouze venkem a je zajištěn kyvadlovými autobusy zdarma.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

 


Letenky

Z Prahy nebo Vídně se standardní ceny letenek pohybují od 16.500 do 20.000 Kč. Letenky ideálně rezervujte do 2 měsíců před odletem. V případě akčních cen se můžete dostat i na úroveň okolo 12.000 Kč při odletu z Prahy.

Doba letu do Las Vegas činí průměrně 18 hodin i s přestupem.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Do Las Vegas se dostanete autobusy společnosti RTC Transit. Ke každému terminálu jezdí jiné linky.

Terminál 1

  • 108: jezdí do centra přes kasina Flamingo a Tropicana zhruba od 4:45 do 1:00 každých 20 až 30 minut. Jízdní doba autobusu je 25 minut. Jízdné: 2 USD,
  • 109: cestou do centra linka mine kasina Flamingo, Tropicana nebo Charleston. Autobusy jezdí 24 hodin s intervaly 20–30 minut a cesta do centra zabere asi 40 minut. Jízdné: 2 USD,
  • WAX (Westcliff Airport Express): přes centrum se autobusem dostanete do západní části města. Linka jezdí od 5:30 do 23:15 s intervaly 40–60 minut, celková jízdní doba trvá 50 minut. Jízdné: 3 USD.

Terminál 3

  • CX (Centennial Express): přes centrum, Fremont Street a západní část města se dostanete až do Centennial Hills na severozápadě Las Vegas, celkově trvá cesta 60 minut, autobus jezdí od 5:20 do 0:00 každých 20–60 minut. Jízdné: 3 USD,
  • WAX (Westcliff Airport Express): přes centrum se autobusem dostanete do západní části města. Linka jezdí od 5:30 do 23:15 s intervaly 40–60 minut, celková jízdní doby činí 50 minut. Jízdné: 3 USD.

Veškeré informace o MHD v Las Vegas naleznete na oficiálním webu dopravce.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku


Služby na letišti

Wifi je na letišti zdarma a bez časového omezení.

V obou terminálech najdete vyznačené vycházkové trasy určené výhradě pro účely protažení se a oddělené od toku cestujících.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Spojených států amerických? Nastav si hlídače