IATA (ICAO) kód letiště
POP (MDPP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
09:32 (-6)
Vzdálenost od Prahy
7976 km

O letišti Puerto Plata Gregorio Luperon

Mezinárodní letiště Gregorio Luperóna najdeme při severním pobřeží Dominikánské republiky poblíž města Puerto Plata (cca 20 km). Valnou většinu provozu obstarávají dovolenkové lety z USA, ale i mnoho přímých sezónních charterů z Evropy. Na rozdíl od největšího dominikánského letiště Punta Cana, které slouží spíše nadšencům do plážové dovolené, do Puerto Platy míří aktivnější cestovatelé vzhledem k členitém charakteru krajiny v okolí.

Terminál je relativně malý a ne příliš uživatelsky příjemný, nicméně ničím nevybočuje z celosvětového průměru. Veřejná část letiště je otevřena 24 hodin denně.

Letenky

Běžné letenky do Puerto Plata se dají obecně levněji pořídit s odletem z Německa – zhruba od 19.000 Kč, z Prahy pak přes 22.000 Kč.

Levnější letenky může nabídnout z Prahy Delta Air Lines při svých akcích na okolní letiště (například Santiago Caballeros), ceny můžou klesnout i k 15.000 Kč

Občasné výhodné nabídky nabízí charterové a nízkonákladové aerolinky ze západní Evropy, především Eurowings z Kolína nad Rýnem nebo TUI z Bruselu. Většinou se však jedná jen o pár posledních míst v last minute termínech.

Doba přímého letu z Evropy činí asi 11 hodin, cesta s přestupy může trvat i celý den.

Inspirujte se akcemi na letenky do Puerta Plata, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Veřejná doprava v Dominikánské republice příliš dobře nefunguje a ani letiště Puerto Plata není výjimkou. Jediným relevantním způsobem zůstává taxi. Cena do centra Puerto Plata bude v přepočtu zhruba 35–45 $. Cenu si vždy vyjednejte ještě před nástupem do vozu.

Služby na letišti

Veřejná oficiální wifi v terminálu nefunguje, dostupná je pouze ve VIP salonku.

Na letišti zůstává několik restaurací otevřených po celou noc.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu