Letiště Punta Cana

Punta Cana International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

PUJ (IATA)
MDPC (ICAO)
Dominikánská Republika

Letiště Punta Cana je nejrušnější v Dominikánské republice a nachází se na nejvýchodnějším cípu ostrova Hispaniola poblíž oblíbených plážových destinací. Punta Canu využívá několik desítek aerolinek především z USA, Kanady a Evropy, létají sem přímé lety z mnoha měst, včetně charterových letů z Prahy.

Terminál je vystavěn v tradičním dominikánském stylu, budovy jsou otevřené, střechy pokryté palmovým listím, uzavřené a klimatizované jsou jen určité části letištní haly. V hlavní sezoně je nutné počítat s delšími čekacími dobami, především v dopoledních hodinách.

 


Letenky

Chcete-li si koupit individuální letenku s odletem z Prahy, budete muset sáhnout hlouběji do kapsy, ceny oscilují mezi 18.000 a 20.000 Kč. Mnohem levněji se dají v akcích a na omezený počet termínů pořídit například z Kolína nad Rýnem se společností Eurowings (již kolem 10.000 Kč i méně), je nutné počítat s absencí odbaveného zavazadla v základním tarifu.

Doba přímého letu z Evropy činí asi 11 hodin.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Vydáte-li se do Punta Cany s cestovní kanceláří v rámci celého zájezdu, na letišti vás bude čekat dopředu zajištěný transfer do hotelu.

Pokud budete cestovat na vlastní pěst, nejlepší volbou bude zcela jistě půjčení auta. Ceny začínají zhruba na 1.200 Kč na den a nebudete se muset omezovat na taxi nebo nepříliš frekventovanou autobusovou dopravu.

Taxi do nejbližších plážových destinací vyjde zhruba na 1.800 pesos / 1.000 Kč.


Služby na letišti

Wifi je k dispozici bez poplatku a na neomezeně dlouhou dobu.

Na letišti najdete několik restaurací i obchodů, některé z nich jsou dokonce otevřené 24 hodin.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky na Dominikánskou Republiku? Nastav si hlídače