IATA (ICAO) kód letiště
SDQ (MDSD)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
09:29 (-6)
Vzdálenost od Prahy
8022 km

O letišti Santo Domingo Las Americas

Letiště Las Américas se nachází asi 35 km východně od hlavního města Santo Dominga a je druhým největší v zemi po Punta Caně. Většina letů míří do okolních zemí, USA a Kanady, mnoho přímých spojů létá i z Evropy, v hlavní sezoně se k nim navíc přidávají charterové lety s dovolenkáři. 

Terminál je poněkud zastaralý, střední velikosti, ztráta orientace ani kilometry dlouhých chodeb zde nehrozí. Otevřeno je 24 hodin.

Letenky

Průměrná cena zpáteční letenky z Prahy a měst v okolí ČR se pohybuje kolem 18.000 Kč. Levnější nabídky mohou přijít ve formě doprodeje volné kapacity sezónních letů, většinou však musíte za odletem cestovat poměrně daleko (nejčastěji Brusel nebo Paříž). 

Doba přímého letu z Evropy činí asi 11 hodin, cesta z Prahy může i s přestupy zabrat i přes 30 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Santa Dominga, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

V Dominikánské republice obecně bohužel není MHD příliš rozšířená, Santo Domingo nevyjímaje. Jedinými možnostmi tak bude buď vyjednání hotelového transferu dopředu, půjčení auta přímo na letišti, nebo taxi. Za cestu do centra však nezaplatíte méně než 35 USD.

Služby na letišti

Wifi aktuálně na letišti nefunguje.

Některé obchody, restaurace a směnárny zůstávají otevřeny po 24 hodin.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu