Letiště San Juan Luis Munoz Marin

San Juan Luis Munoz Marin International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

SJU (IATA)
TJSJ (ICAO)
Portoriko

Letiště vzdálené 5 kilometrů od portorického hlavní města je nejrušnějším v celém Karibiku, přičemž většinu provozu obstarávají linky do USA a na okolní ostrovy. Přímé spoje sem vedou i z mnoha měst v Evropě, například Londýna, Madridu, Frankfurtu nebo Kodaně.

Na letišti najdete tři terminály spojené v jedinou budovu ve tvaru podkovy, přesun mezi nimi tak nezabere moc dlouhou dobu a je možný i tranzitní zónou.

Veřejná část letiště je otevřena 24 hodin denně.

 


Letenky

Letenky z Prahy nebo okolí se dají nejlevněji sehnat okolo 17.000 Kč, při vhodné kombinaci nízkonákladových letů společnosti Norwegian se můžete dostat i na celkovou cenu okolo 12.000 Kč a v akcích dokonce výjimečně i pod 10.000 Kč.

Doba letu na Portoriko se dle délky transferu průměrně pohybuje okolo 20 hodin.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Na letiště jezdí trojice autobusových linek. Přímo do centra města a k pobřeží jezdí autobusy D53 a T5, k nejbližší stanici metra Piñeiro nebo k univerzitě pak využijete linku E40. Jízdné je shodné pro všechny linky: 0,75 $.

  • D53: podél celého městského pobřeží jede na centrální autobusové nádraží Covadonga. Autobusy jezdí každých 45 minut, od 5:00 do 21:00 s jízdní dobou asi 80 minut,
  • T5: linka spojuje letiště přímo s centrem města a autobusovými nádražími Covadonga (centrální) Iturregui (na východě města). Autobusy jezdí od 5:00 do 21:00 každých 20 minut a cesta do centra zabere asi hodinu.
  • E40: expresní linka jezdí ke stanici metra Piñeiro a k univerzitě, dobře tak pokrývá celou jižní část San Juan. E40 jezdí každých 30 minut od 5:00 do 20:00 a cesta k metru zabere 15 minut,
  • Více informací na oficiálním webu.

Služby na letišti

Oficiální wifi na letišti není, můžete využít připojení zdarma v mnoha restauracích.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Portorika? Nastav si hlídače