IATA (ICAO) kód letiště
RGN (VYYY)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
17:20 (+4.5)
Vzdálenost od Prahy
8003 km

O letišti Rangún

Rangúnské letiště je hlavní mezinárodní branou do Myanmaru, i když v poslední době začínají létat zahraniční aerolinky i do Mandalaye a hlavního města NayPyiTaw. Letiště je poměrně moderní a nepříliš velké, snese srovnání s běžným standardem. Velkou část letů obstarávají vnitrostátní linky, mezinárodní doprava stále houstne a nové linky přibývají.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Díky novým linkám do Rangúnu v posledních letech výrazně klesla průměrná cena letenky. Zatímco před 5 lety jsme se při odletu z Evropy nedostali pod 25.000 Kč, dnešním standardem jsou ceny okolo 16.000 Kč.

Akční letenky, především v podání China Eastern  Airlines, však výjimečně sráží ceny až ke 13.000 Kč. Sledujte náš web a nastavte si hlídače letenek pro Myanmar, levné letenky se můžou objevit i na ostatní mezinárodní letiště.

Inspirujte se akcemi na letenky do Rangúnu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

V Rangúnu nás čeká téměř výhradně přestup z mezinárodní linky na vnitrostátní, který je navíc většinou na dvou oddělených letenkách. Letiště je sice malé a přehledně značené, kvůli nutnosti průchodu imigrační kontrolou a znovuodbavení se však doporučujeme alespoň 150 minut na přestup, ideálně si však nechte jeden den na prohlídku Rangúnu.

Doprava z/na letiště

Jediný relevantní způsob, jak dosáhnout centra města, je taxi. Vozidlo si objednejte už v letištní hale u stánku, kde dostanete fixní cenu. Taxametry neexistují. Za dopravu do centra zaplatíte 15 000 MMK.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici v celém terminálu.

Pro úschovu zavazadel kontaktujte informační přepážku.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Patrik Balcar

Informace neuvěřitelně zastaralé a zavádějící...

Do centra jezdí za 7kč autobus

Taxi stojí 15 000 MMK

WIFI je k dispozici po celém letišti

Úschovna pravděpodobně bude také daleko dražší

Odpovědět
před měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu