IATA (ICAO) kód letiště
RGN (VYYY)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
13:27 (+4.5)
Vzdálenost od Prahy
8003 km

O letišti Rangún

Rangúnské letiště je hlavní mezinárodní branou do Myanmaru, i když v poslední době začínají létat zahraniční aerolinky i do Mandalaye a hlavního města NayPyiTaw. Letiště je poměrně moderní a nepříliš velké, snese srovnání s běžným standardem. Velkou část letů obstarávají vnitrostátní linky, mezinárodní doprava stále houstne a nové linky přibývají.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Díky novým linkám do Rangúnu v posledních letech výrazně klesla průměrná cena letenky. Zatímco před 5 lety jsme se při odletu z Evropy nedostali pod 25.000 Kč, dnešním standardem jsou ceny okolo 16.000 Kč.

Akční letenky, především v podání China Eastern  Airlines, však výjimečně sráží ceny až ke 13.000 Kč. Sledujte náš web a nastavte si hlídače letenek pro Myanmar, levné letenky se můžou objevit i na ostatní mezinárodní letiště.

Inspirujte se akcemi na letenky do Rangúnu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

V Rangúnu nás čeká téměř výhradně přestup z mezinárodní linky na vnitrostátní, který je navíc většinou na dvou oddělených letenkách. Letiště je sice malé a přehledně značené, kvůli nutnosti průchodu imigrační kontrolou a znovuodbavení se však doporučujeme alespoň 150 minut na přestup, ideálně si však nechte jeden den na prohlídku Rangúnu.

Doprava z/na letiště

Jediný relevantní způsob, jak dosáhnout centra města, je taxi. Vozidlo si objednejte už v letištní hale u stánku, kde dostanete fixní cenu. Taxametry neexistují. Za dopravu do centra zaplatíte 15 000 MMK.

Služby na letišti

Wifi je k dispozici v celém terminálu.

Pro úschovu zavazadel kontaktujte informační přepážku.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

1 komentář

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Patrik Balcar

Informace neuvěřitelně zastaralé a zavádějící...

Do centra jezdí za 7kč autobus

Taxi stojí 15 000 MMK

WIFI je k dispozici po celém letišti

Úschovna pravděpodobně bude také daleko dražší

Odpovědět
před 2 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu