Letiště Rangún

Yangon International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

RGN (IATA)
VYYY (ICAO)
Myanmar

Rangúnské letiště je hlavní mezinárodní branou do Myanmaru, i když v poslední době začínají létat zahraniční aerolinky i do Mandalaye a hlavního města NayPyiTaw. Letiště je poměrně moderní a nepříliš velké, snese srovnání s běžným standardem. Velkou část letů obstarávají vnitrostátní linky, mezinárodní doprava stále houstne a nové linky přibývají.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

 


Letenky

Díky novým linkám do Rangúnu v posledních letech výrazně klesla průměrná cena letenky. Zatímco před 5 lety jsme se při odletu z Evropy nedostali pod 25.000 Kč, dnešním standardem jsou ceny okolo 16.000 Kč.

Akční letenky, především v podání China Eastern Airlines, však výjimečně sráží ceny až ke 13.000 Kč. Sledujte náš web a nastavte si hlídače letenek pro Myanmar, levné letenky se můžou objevit i na ostatní mezinárodní letiště.

Vyhledat letenky


Přestup

V Rangúnu nás čeká téměř výhradně přestup z mezinárodní linky na vnitrostátní, který je navíc většinou na dvou oddělených letenkách. Letiště je sice malé a přehledně značené, kvůli nutnosti průchodu imigrační kontrolou a znovuodbavení se však doporučujeme alespoň 150 minut na přestup, ideálně si však nechte jeden den na prohlídku Rangúnu.


Doprava z/na letiště

Jediný relevantní způsob, jak dosáhnout centra města, je taxi. Vozidlo si objednejte už v letištní hale u stánku, kde dostanete fixní cenu. Taxametry neexistují. Za dopravu do centra zaplatíte 8.000 kyatů / 160 Kč.


Služby na letišti

Wifi je k dispozici pouze ve VIP salonku.

Pro úschovu zavazadel kontaktujte informační přepážku. Cena za jeden den činí asi 2.000 kytů / 40 Kč.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Myanmaru? Nastav si hlídače