Letiště Rayong Pattaya U-Tapao

Rayong Pattaya U-Tapao International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

UTP (IATA)
VTBU (ICAO)
Thajsko

Letiště U-Tapao najdeme zhruba 180 km jižně do Bangkoku mezi městy Rayong a letoviskem Pattaya. Původně se jednalo jen o malé regionální letiště, s tím, jak roste popularita Pattaye a také přetíženost obou letišť v Bangkoku, se z letiště U-Tapao pomalu stává relativně významná vstupní brána do této části Thajska.

Kromě samotné Pattaye může letiště sloužit jako ideální výchozí bod pro cesty do východní provincie Trat, která je známá svými krásnými plážemi ještě ne zcela objevenými masovým turismem.

Od roku 2008 slouží cestujícím zbrusu nový terminál otevřený 24 hodin denně.

 


Letenky

Od ledna 2017 létá přímo do Pattaye společnost Qatar Airways, což znamená, že se sem dostaneme z Prahy, Vídně i dalších okolních letišť jen s jedním přestupem v Kataru. Běžné ceny letenek však zatím často atakují hranici 20.000 Kč a vyplatí se tak spíše doletět do blízkého Bangkoku (průměr kolem 13.500 Kč). Především díky Qatar Airways se však může objevit zajímavá nabídka i do Pattaye. Dobrou cenou je cokoliv pod 13.000 Kč.

Z U-Tapao se dostanete i několika extra levnými vnitrostátními linkami Air Asia i do jiných destinací v Thajsku.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

I přes to, že na letiště létá stále více aerolinek, žádná oficiální MHD sem zatím nezajíždí. Pro cesty do Pattaye můžete využít minibusů, které vždy čekají na parkovišti před příletovou halou. Cena z letiště U-Tapao do 30 km vzdálené Pattaye činí 250 bahtů a je tak dražší než autobus ze 170 km vzdáleného Bangkoku (ten vyjde kolem 120 až 170 bahtů).

Taxi pak bude stát 800 bahtů.

Vyplatí se tak spíše pro cestovatele, kteří se nebojí půjčit auto a vyrazit na roadtrip napříč východním Thajskem.


Služby na letišti

Wifi na letišti je k dispozici zdarma.

Letiště je rozděleno na vnitrostátní a mezinárodní terminál, přičemž mezinárodní je modernější. Oba dva jsou vybaveny slušnou variací obchodů a restaurací, najdete zde také malou pobočku pošty.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Thajska? Nastav si hlídače