IATA (ICAO) kód letiště
UTP (VTBU)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
01:03 (+5)
Vzdálenost od Prahy
8701 km

O letišti Rayong Pattaya U-Tapao

Letiště U-Tapao najdeme zhruba 180 km jižně do Bangkoku mezi městy Rayong a letoviskem Pattaya. Původně se jednalo jen o malé regionální letiště, s tím, jak roste popularita Pattaye a také přetíženost obou letišť v Bangkoku, se z letiště U-Tapao pomalu stává relativně významná vstupní brána do této části Thajska.

Kromě samotné Pattaye může letiště sloužit jako ideální výchozí bod pro cesty do východní provincie Trat, která je známá svými krásnými plážemi ještě ne zcela objevenými masovým turismem.

Od roku 2008 slouží cestujícím zbrusu nový terminál otevřený 24 hodin denně.

Letenky

Od ledna 2017 létá přímo do Pattaye společnost Qatar Airways, což znamená, že se sem dostaneme z Prahy, Vídně i dalších okolních letišť jen s jedním přestupem v Kataru. Běžné ceny letenek však zatím často atakují hranici 20.000 Kč a vyplatí se tak spíše doletět do blízkého Bangkoku (průměr kolem 13.500 Kč). Především díky Qatar Airways se však může objevit zajímavá nabídka i do Pattaye. Dobrou cenou je cokoliv pod 13.000 Kč.

Z U-Tapao se dostanete i několika extra levnými vnitrostátními linkami Air Asia i do jiných destinací v Thajsku.

Inspirujte se akcemi na letenky do Rayongu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

I přes to, že na letiště létá stále více aerolinek, žádná oficiální MHD sem zatím nezajíždí. Pro cesty do Pattaye můžete využít minibusů, které vždy čekají na parkovišti před příletovou halou. Cena z letiště U-Tapao do 30 km vzdálené Pattaye činí 250 bahtů a je tak dražší než autobus ze 170 km vzdáleného Bangkoku (ten vyjde kolem 120 až 170 bahtů). 

Taxi pak bude stát 800 bahtů.

Vyplatí se tak spíše pro cestovatele, kteří se nebojí půjčit auto a vyrazit na roadtrip napříč východním Thajskem.

Služby na letišti

Wifi na letišti je k dispozici zdarma.

Letiště je rozděleno na vnitrostátní a mezinárodní terminál, přičemž mezinárodní je modernější. Oba dva jsou vybaveny slušnou variací obchodů a restaurací, najdete zde také malou pobočku pošty.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

4 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
cali

Zajímavý počin na spojení Pattaye a letiště UCP s Bangkokem a letišti BKK a DMK rychlodráhou. https://www.bangkokpost.com/news...n-airports

před 4 lety
Avatar uživatele eremi
eremi
  • Přidal se před 7 lety
  • Napsal 638 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-03-29T14:45:07+02:00)

Něco mi to silně připomíná v našich podmínkách :) Vzhledem k tomu, jak aktuálně vypadá železniční síť v Thajsku si myslím, že se jedná o megalomanské sny, které dlouho (jestli vůbec někdy) nebudou realitou. Mimochodem doteď není třeba na DMK dodělané BTS, které staví už x let.

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

Tak než půjdu do důchodu to snad stihnou:-) Aby to nebylo daleko za děvečkama...

před 4 lety
Avatar uživatele eremi
eremi

Jestli máš do důchodu 30 let, tak by to mohlo klapnout :)

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele