Průvodce letištěm

Letiště Bangkok Don Mueang

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Bangkok Don Mueang

Dnes sekundární letiště Don Mueang až do roku 2006 sloužilo jako hlavní brána do Thajska, kvůli těžkým kapacitním problémům však bylo postaveno novější Suvarnabhumi. Don Mueang  slouží i nadále pravidelné, především nízkonákladové dopravě do Thajska a velké části Asie.

Letiště je nestarším stále sloužícím v Asii a jednou z největších základen společnosti Air Asia.

Otevírací doba je 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
8569 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
21:08 (+5 )
aktuální čas

Letenky

Všechny přímé lety z Evropy létají na větší letiště Suvarnabhumi, Don Mueang je oblíbené pro své velmi levné letenky po Thajsku i okolních zemí.

Například zpáteční letenku na oblíbený Phuket obvykle seženete za ceny okolo 1.000 Kč i nižší s aerolinkami Air Asia, Nok Air nebo Lion Air.

Inspirujte se akcemi na letenky do Bangkoku, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Letišti slouží fakticky jeden terminál rozdělený na vnitrostátní a mezinárodní část. Přestupy jsou obvykle dobře a přehledně organizované, a pokud máte lety na jedné letence nebo již dopředu vytisknutou palubní vstupenku, nemusíte opouštět tranzitní zónu.

Na přestup by mělo stačit 40 minut při mezinárodním transferu, 75 minut při návazném vnitrostátním letu.

Doprava z/na letiště

Do centra Bangkoku je zatím možná pouze doprava autobusy a vlakem, metro je teprve ve výstavbě.

Nejpohodlnější cesta do centra vede autobusovou linkou A2, případně linkou A1 k nejbližší stanici metra Mochit. Celkem strávíte na cestě do města asi 50 minut, autobusy jezdí od 5:30 do půlnoci a za jízdenku zaplatíte 30 bahtů. Zastávka je přímo před terminálem.

Využít můžete i levnějších autobusových linek ke stanici metra Mochit číslo 29, 59, 187, 504, 510, 513 a 538.

Často nejrychlejší variantou dopravy je klasický vlak, nádraží najdete jak před terminálem 1, tak před terminálem 3, jen pár metrů přes pěší nadchod nad dálnicí. Všechny vlaky jezdí na hlavní nádraží Hua Lamphong v centru Bangkoku, během ranní a odpolední špičky zhruba jednou za 10 až 30 minut, přes den jsou intervaly méně pravidelné, obvykle však jedou alespoň dva spoje za hodinu. Vlak je vhodný i pro cesty z letiště v brzkých ranních hodinách (první spoj jede ve 3:10), v opačném směru z centra na letiště jede první kolem 4:30. Cesta zabere asi 40 minut a ceny jízdenek se liší dle typu vlaku. Nejlevnější a nejpomalejší vyjdou na 5 THB, nejrychlejší na 20 THB.

Na letiště Suvarnabhumi

Přesun z letiště Don Mueang na Suvarnabhumi  je zajištěn kyvadlovými autobusy zdarma. V ranních hodinách jezdí jednou za hodinu, později každých 20 minut. První spoj jede v 5:00, poslední v 0:00. Cesta trvá dle provozu od 50 do 100 minut.

Autobusy zastavují přímo před terminálem.

Mezi lety ze dvou jiných letišť je určitě vhodné mít rezervu minimálně 4 hodiny.

Služby na letišti

Připojit k wifi (@AirportTrueFreeWiFi) se můžete na 2 hodiny zdarma.

Úschovna zavazadel je umístěna ve 2. patře vnitrostátního terminálu, za jeden den zaplatíte 75 bahtů, za každý další pak 70 bahtů.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý deň,

vo februári 2019 prilietame z letiska Yangon v Mjanmarsku spoločnosťou Nok Air na letisko Don Mueang v Bangkoku aj s batožinou a sme skupina 9 ľudí. Z toho istého letiska odlietame o 2,20 minút spoločnosťou Thai Lion air do Chiang Mai. Prosím budú nám stačiť 2,20 minút na prestup? aj s vyzdvihnutím batožiny a nasledovným odčekovaním? Budeme mať vytlačené len e- letenky. Ďakujem za odpoveď,

Eva

před rokem
Kryštof Hájek

Dobrý den, pokud nebude zpoždění a fronta na imigračním, pak stačit bude, ale prakticky bez jakékoliv rezervy.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před měs
Navrhni úpravu