IATA (ICAO) kód letiště
REC (SBRF)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
20:29 (-4)
Vzdálenost od Prahy
8024 km

O letišti Recife

Největší letiště brazilského státu Pernambuco je vzdálené 11 km od centra Recife. Většinu linek tvoří vnitrostátní spoje, přímo sem létají i trasy z Lisabonu, Německa, USA a charterové lety z dalších evropských zemí. Letiště je jedním z výchozích bodů brazilské plážové turistiky.

Terminál je kompletně nový (z roku 2009), prostorný, ale ne příliš velký, takže orientace je velmi snadná. Otevřený je 24 hodin.

Letenky

Nejlevnější letenky z Prahy, Vídně a okolí do Recife obvykle neklesají pod 19.000 Kč, při nejrychlejším spojení se spolčeností TAP přes Lisabon někdy zaplatíte i ke 30.000 Kč. Zajímavou alternativou však může být přímá linka aerolinky Condor z Frankfurtu, u níž se výjimečně může objevit akční cena kolem 12.500 Kč. Doba letu z Frankfurtu činí 12 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Recife, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Zdaleka nejlepším způsobem cesty do centra Recife je metro modré linky. Stanice se nachází asi 200 metrů od terminálu a cesta je vyznačena. Vlaky metra jezdí od 5:00 do 23:00 každých 5–10 minut a za jízdenku do centra města zaplatíte 3 reály.

Okolo letiště projíždí i mnoho autobusových linek do všech částí města, pro neznalého cizince však může být systém dopravy poněkud nepřehledný.

Taxi do centra vyjde asi na 20–25 reálů.

Služby na letišti

Připojením k wifi síti „Infraerowifi gratis“ se dostanete k internetu zdarma a bez omezení.

Několik restaurací a občerstvení, stejně jako směnárny, má otevřeno nonstop.

Ti z vás, kteří zapomněli poslat pohled, nemusejí zoufat, v přízemí se nachází pošta (otevírací doba 9:00– 20:00).

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu