Letiště Salvador

Salvador International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

SSA (IATA)
SBSV (ICAO)
Brazílie

Největší letiště brazilského státu Bahía se nachází 26 km od historického centra Salvadoru a svoje menší základny zde mají společnost Azul, Gol a LATAM. Ačkoli ve velké míře převažují vnitrostátní lety, do Salvadoru míří i několik linek z Evropy určených především pro dovolenkové cestující, kteří si chtějí užít široké a dlouhé atlantské pláže.

Terminál je moderní, ale ve špičkách jen obtížně stíhá odbavovat množství letů, připravte se proto na větší množství lidí v terminálu. Otevřeno je 24 hodin.

 


Letenky

Běžná cena letenek z Prahy nebo Vídně se drží okolo hranice 20.000 Kč, většinou se dvěma přestupy. Na menší množství termínů se mohou objevit akční letenky společnosti Condor, kdy se při odletu z Prahy můžete dostat i na 12.500 Kč za zpáteční letenku.

Doba letu z Prahy činí průměrně asi 19 hodin.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Nejlevnějším způsobem cesty do centra je autobus MHD. Po výstupu z terminálu přejděte rovně přes parkoviště a asi po 70 metrech narazíte na autobusovou zastávku. Do centra zvolte autobus s nápisem „Praca de Sé“, může být doplněn textem „Aeroportoservice“. Linka jezdí často (maximálně jednou za půl hodiny), zhruba od 5:00 do půlnoci, spoje se řídí letovým řádem. Počítejte s 90–120minutovou jízdou. Za cestu zaplatíte 6,50 reálů / 50 Kč.

Za taxi v průměru zaplatíte 150 až 200 reálů / 1.140–1.550 Kč.


Služby na letišti

Připojením k wifi síti „InfraeroWifiGratis“ získáte neomezený přístup k internetu.

Několik obchodů a restaurací má otevřeno přes celou noc.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Brazílie? Nastav si hlídače