IATA (ICAO) kód letiště
SSA (SBSV)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
08:32 (-5)
Vzdálenost od Prahy
8672 km

O letišti Salvador

Největší letiště brazilského státu Bahía se nachází 26 km od historického centra Salvadoru a svoje menší základny zde mají společnost Azul, Gol a LATAM. Ačkoli ve velké míře převažují vnitrostátní lety, do Salvadoru míří i několik linek z Evropy určených především pro dovolenkové cestující, kteří si chtějí užít široké a dlouhé atlantské pláže.

Terminál je moderní, ale ve špičkách jen obtížně stíhá odbavovat množství letů, připravte se proto na větší množství lidí v terminálu. Otevřeno je 24 hodin.

Letenky

Běžná cena letenek z Prahy nebo Vídně se drží okolo hranice 20.000 Kč, většinou se dvěma přestupy. Na menší množství termínů se mohou objevit akční letenky společnosti Condor, kdy se při odletu z Prahy můžete dostat i na 12.500 Kč za zpáteční letenku.

Doba letu z Prahy činí průměrně asi 19 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Salvadoru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejlevnějším způsobem cesty do centra je autobus MHD. Po výstupu z terminálu přejděte rovně přes parkoviště a asi po 70 metrech narazíte na autobusovou zastávku. Do centra zvolte autobus s nápisem „Praca de Sé“, může být doplněn textem „Aeroportoservice“. Linka jezdí často (maximálně jednou za půl hodiny), zhruba od 5:00 do půlnoci, spoje se řídí letovým řádem. Počítejte s 90–120minutovou jízdou. Za cestu zaplatíte 6,50 reálů / 50 Kč.

Za taxi v průměru zaplatíte 150 až 200 reálů / 1.140–1.550 Kč.

Služby na letišti

Připojením k wifi síti „InfraeroWifiGratis“ získáte neomezený přístup k internetu.

Několik obchodů a restaurací má otevřeno přes celou noc.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 2 lety
Navrhni úpravu