IATA (ICAO) kód letiště
SSH (HESH)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
07:08
Vzdálenost od Prahy
2992 km

O letišti Sharm el-Sheikh

Zhruba 11 km po silnici severním směrem se od populárního letoviska na Sinajském poloostrově, Sharm el Shiekh (česky též Šarm aš-Šajch), nachází významné mezinárodní letiště. To je využíváno především charterovými spoji z Evropy, v letní i zimní sezoně se sem hojně létá i z letišť v Česku či na Slovensku.

Nepřesáhne-li váš pobyt 14 dní a neplánujete cestu mimo Sinajský poloostrov, lze do Sharm el Sheikhu letět bez víz.

Jediný terminál je malý a velmi snadný pro orientaci. Zdálky tvar jeho střechy připomíná velký stan.

Letenky

Sharm el Sheikh je doménou pro charterové lety s cestovními kancelářemi, u nichž nemusíme řešit samostatnou letenku, vše je obsaženo v ceně zájezdu.

Pravidelné spojení umožňující i koupi samostatné letenky nabízí místní aerolinka Air Cairo. Létá odsud do Prahy i Bratislavy, zpáteční ceny však zřídkakdy klesnou pod 6.000 Kč.

Doba letu z Prahy do Sharm el Sheikhu trvá asi 240 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Sharm el-Sheikhu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Pokud přiletíme s cestovní kanceláří, v příletové hale bude čekat delegát, který zajistí bezplatnou dopravu autobusem až do hotelu.

Individuálním cestovatelům nezbyde jiná možnost než taxi. Neexistují žádné taxametry, cenu si musíte vyjednat vždy před nástupem do vozu. Platí, že do oblasti hotelů v Sharm el Sheikhu byste neměli zaplatit více než 50 EGP (kolem 100 Kč).

Služby na letišti

Letiště je vybaveno několika předraženými restauracemi a obchody, wifi zde nefunguje a připravte se na ne vždy ukázkově uklizené toalety.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu