Letiště Sharm el-Sheikh

Sharm el-Sheikh International Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

SSH (IATA)
HESH (ICAO)
Egypt

Zhruba 11 km po silnici severním směrem se od populárního letoviska na Sinajském poloostrově, Sharm el Shiekh (česky též Šarm aš-Šajch), nachází významné mezinárodní letiště. To je využíváno především charterovými spoji z Evropy, v letní i zimní sezoně se sem hojně létá i z letišť v Česku či na Slovensku.

Nepřesáhne-li váš pobyt 14 dní a neplánujete cestu mimo Sinajský poloostrov, lze do Sharm el Sheikhu letět bez víz.

Jediný terminál je malý a velmi snadný pro orientaci. Zdálky tvar jeho střechy připomíná velký stan.

 


Letenky

Sharm el Sheikh je doménou pro charterové lety s cestovními kancelářemi, u nichž nemusíme řešit samostatnou letenku, vše je obsaženo v ceně zájezdu.

Pravidelné spojení umožňující i koupi samostatné letenky nabízí místní aerolinka Air Cairo. Létá odsud do Prahy i Bratislavy, zpáteční ceny však zřídkakdy klesnou pod 6.000 Kč.

Doba letu z Prahy do Sharm el Sheikhu trvá asi 240 minut.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Pokud přiletíme s cestovní kanceláří, v příletové hale bude čekat delegát, který zajistí bezplatnou dopravu autobusem až do hotelu.

Individuálním cestovatelům nezbyde jiná možnost než taxi. Neexistují žádné taxametry, cenu si musíte vyjednat vždy před nástupem do vozu. Platí, že do oblasti hotelů v Sharm el Sheikhu byste neměli zaplatit více než 50 EGP (kolem 100 Kč).


Služby na letišti

Letiště je vybaveno několika předraženými restauracemi a obchody, wifi zde nefunguje a připravte se na ne vždy ukázkově uklizené toalety.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Egypta? Nastav si hlídače