Průvodce letištěm

Letiště Ejlat Ovda

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Ejlat Ovda

 • VDA (IATA)
 • LLOV (ICAO)
 • Izrael

Ovda je letiště v jižním Izraeli asi 60 km severně od rudomořského letoviska Ejlat. Letiště je malé s minimálním provozem, čemuž odpovídá i velmi základní funkce terminálu.

Letiště otevírá zhruba dvě hodiny před prvním ranním odletem a zavírá asi hodinu po posledním nočním příletu.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
2831 km
od Prahy
20.7 °C
aktuální počasí
02:50 (+1 )
aktuální čas

Letenky

Letiště Ejlat/Ovda je snadno dostupné pro cestovatele z celého Česka i Slovenska. Sezónní zimní linky létají z Prahy (2x týdně Ryanair), Katovic (2x týdně Wizz Air), Bratislavy (2x týdně Ryanair) i Budapešti (2x týdně Ryanair). Standardní cena zpáteční letenky se pohybuje mezi 2.000 a 2.500 Kč, v poměrně častých akcích se však můžeme dostat i pod 1.000 Kč.

Doba letu z Bratislavy do Ejlatu činí cca 3,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Ejlatu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do Ejlatu jezdí autobusová společnost „Egged“ linka číslo 282. Jízdenka stojí 21 šekelů (140 Kč), lze zakoupi i zpáteční za 42,50 NIS. Na letišti si jízdenku koupíte ve stánku v příletové hale, při cestě zpět můžete i v autobusu. 

Linka má jízdní řád uzpůsobený podle letového řádu, jezdí i o šabatu, tedy v pátek večer a v sobotu. Z letiště odjede autobus 45 minut po příletu, naopak z centrálního autobusového nádraží v Ejlatu pak 3,5 hodiny před odletem. Veškeré informace včetně seznamu zastávek naleznete na oficiálním webu autobusů.

Alternativní možnost představuje soukromá společnost Eilat Shuttle se svojí službou "Door to Door", tedy odvozem na předem danou adresu. Jízdenka stojí od 8 USD (185 Kč) při cestě do centra Ejlatu a zarezervovat lze online na webu společnosti.

Služby na letišti

Wifi není k dispozici.

Byť je terminál opravdu malý a možností zábavy velmi málo, je lepší dorazit alespoň 2 hodiny před odletem, bezpečnostní kontrola může být zdlouhavá.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

12 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele triskovad
triskovad

Ahoj,

máte někdo nedávnou zkušenost jak se nejlépe dopravit z letiště OVDA do Eilatu v pátek večer??

Eilat Shuttle nemá moc dobré recenze,ale jsou už 7-10 měsíců staré.

Autobus 282 jezdí?? Na web stránkách je neaktivní.

Letíme už v tento pátek.

Díky :)

před 14 dny

No, já myslím, že jo, můžeš si i koupit jízdenku:

http://www.egged.co.il/Article-4...Eilat.aspx

před 14 dny
Avatar uživatele pruspe
pruspe

Ahoj,

letěli jsme do Ovdy minulý týden.

Bus 282 funguje i o šabatu. Odjíždí vždy cca 1 hodinu po příletu každého letadla. Akorát pozor, na každé letadlo je jen jeden bus, takže to chce být na zastávce co nejdříve, lístek se dá koupit dopředu po netu nebo na místě u řidiče.

Druhou variantou je Flo shuttle, ten je potřeba mít rezervovaný dopředu, na místě koupit nejde. Mají normální velké autobusy a ve směru z letiště do Eilatu asi fungují tak, že se čeká, dokud se nenaplní, a pak jede.

My jeli z letiště do Eilatu 282, cesta cca 50 minut, jenom jsme museli počkat, než přistane další letadlo :-/

Z Eilatu na letiště jsme jeli s Flo shuttle, protože jsem úplně nepochopil jízdní řád 282 v tomto směru. Lístky na Flo shuttle koupíš na netu na konkrétní čas a z konkrétního místa. Lístky jsem kupoval asi 2 hodiny před cestou, omylem jsem se uklikl a zadal špatně email, takže mi nepřišlo potvrzení :-/

Volal jsem na zákaznickou linku, kde jsem paní vysvětlil, co se stalo a jestli by mi to nemohli poslat znovu. Řekla, že nemohli, ale že zavolá řidiči a že o nás bude vědět. Na zastávce jsme byli s předstihem, ale když uběhlo půl hodiny, tak jsem znejistěl. Poptal jsem se lidí kolem a někteří čekali ještě na bus, který měl jet ještě o půl hodinu před tím naším. Volal jsem znovu na zákaznickou linku, kde nechápali, co mi vadí a řekli, že někdy přijede, naštěstí jsme měli dostatečnou rezervu.'

Když bus dorazil, řidič o nás samozřejmě nic nevěděl a nechtěl nás nechat nastoupit. Naštěstí mi zůstala na mobilu načtená obrazovka s potvrzením o platbě a ta mu nakonec stačila.

Přidat odpověď
před 14 dny

Chci se zeptat, zda se výstupní taxa platí i při odletu z letiště OVDA? Nebo jsou pro to stanovená nějaká pravidla (určité státy, směr atd?) děkuji

před měs
Lukáš Horák

Na letištích se žádné poplatky neplatí, ty jsou zpravidla zahrnuty do ceny letenky. Exit taxy se platí pouze na pozemních přechodech http://www.iaa.gov.il/en-US/bord...202018.pdf

Zdravím, když přiletím do Ovdy na letiště tak pokud se týče Izraele asi logické je jet do Eilatu. A jak potom se dostat do Petry? Děkuji.

před měs
Avatar uživatele niemandos
niemandos

Nejlépe to půjde po zemi

Ahojte, nevíte zda jezdí z letiště Ejlat - Ovda nějaký autobs, kterým bychom se dostali do Akaby (Jordánsko)?

před měs
Lukáš Horák
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1417 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-10-11T12:32:01+02:00)

https://eilatshuttle.com/

Pozor, minibus vás zaveze jen k hraničnímu přechodu, na jordanské straně už by měl být někdo jiný - taxi, minibus, ktery vás zaveze až od Akaby.

Ahoj. Prosím je nějaká možnost jak se z tohoto letiště dostat do hotelu Egyptské Tabe? A případně za kolik. Dík moc.

před 4 měs
Lukáš Horák
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 1417 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2018-07-14T07:21:45+02:00)

Zmíněnými autobusy nebo shuttly na hranice - Taba Cross Border a pak jen přejít pěšky. Hned Yna druhé straně jsou slušné hotely, např. Nelson Taba Hotel & Village nebo Movenpick, případně můžete vzít taxi a nechat se odvézt kamkoli. Třeba znova zmínit, že když budete mít rezervaci na hotel do 1 km od hranic, do čehož spadají zmiňované hotely, nebudete platit izraelské výstupní taxy, které činí 100 šekelů na osobu.

Každopádně si dávejte všude velkou časovou rezervu, zdržení na hranicích se obzvláště směrem zpět do Izraele může protáhnout i na pár hodin, pokud budete mít v pase hodně razítek “z rizikových zemí” ;-)

Plánujete-li cestu až někdy 2019, je zcela možné, že už poletíte z nového letiště Ramon, které má nahradit stávající Ovdu a letiště v Ejlatu.

Přidat odpověď
před 4 měs
Avatar uživatele Terézia
Terézia

Ahojte! Davajú na tomto letisku peciatky do pasu? V Tel Avive som nedostala, ale pocula som, ze tu stale ano, tak by som chcela vediet aktuálny stav... Dakujem :)

Odpovědět
před 4 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 20 dny
Navrhni úpravu