Průvodce letištěm

Letiště Ejlat Ovda

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Ejlat Ovda

  • VDA (IATA)
  • LLOV (ICAO)
  • Izrael

Ovda je letiště v jižním Izraeli asi 60 km severně od rudomořského letoviska Ejlat. Letiště je malé s minimálním provozem, čemuž odpovídá i velmi základní funkce terminálu.

Letiště otevírá zhruba dvě hodiny před prvním ranním odletem a zavírá asi hodinu po posledním nočním příletu.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
2831 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
03:17 (+1 )
aktuální čas

Letenky

Letiště Ejlat/Ovda je snadno dostupné pro cestovatele z celého Česka i Slovenska. Sezónní zimní linky létají z Katovic (2x týdně Wizz Air), Bratislavy (2x týdně Ryanair) i Budapešti (2x týdně Ryanair). Standardní cena zpáteční letenky se pohybuje mezi 2.000 a 2.500 Kč, v poměrně častých akcích se však můžeme dostat i pod 1.500 Kč.

Doba letu z Bratislavy do Ejlatu činí cca 3,5 hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Ejlatu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Do Ejlatu jezdí autobusová společnost „Egged“ linka číslo 282. Jízdenka stojí 21 šekelů (140 Kč), lze zakoupi i zpáteční za 42,50 NIS. Na letišti si jízdenku koupíte ve stánku v příletové hale, při cestě zpět můžete i v autobusu.

Linka má jízdní řád uzpůsobený podle letového řádu, jezdí i o šabatu, tedy v pátek večer a v sobotu. Z letiště odjede autobus 45 minut po příletu, naopak z centrálního autobusového nádraží v Ejlatu pak 3,5 hodiny před odletem. Veškeré informace včetně seznamu zastávek naleznete na oficiálním webu autobusů.

Alternativní možnost představuje soukromá společnost Eilat Shuttle se svojí službou "Door to Door", tedy odvozem na předem danou adresu. Jízdenka stojí od 8 USD (185 Kč) při cestě do centra Ejlatu a zarezervovat lze online na webu společnosti.

Služby na letišti

Wifi není k dispozici.

Byť je terminál opravdu malý a možností zábavy velmi málo, je lepší dorazit alespoň 2 hodiny před odletem, bezpečnostní kontrola může být zdlouhavá.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Ahoj. Prosím je nějaká možnost jak se z tohoto letiště dostat do hotelu Egyptské Tabe? A případně za kolik. Dík moc.

před 2 měs
Lukáš Horák
  • Přidal se před 6 lety
  • Napsal 1404 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-07-14T07:21:45+02:00)

Zmíněnými autobusy nebo shuttly na hranice - Taba Cross Border a pak jen přejít pěšky. Hned Yna druhé straně jsou slušné hotely, např. Nelson Taba Hotel & Village nebo Movenpick, případně můžete vzít taxi a nechat se odvézt kamkoli. Třeba znova zmínit, že když budete mít rezervaci na hotel do 1 km od hranic, do čehož spadají zmiňované hotely, nebudete platit izraelské výstupní taxy, které činí 100 šekelů na osobu.

Každopádně si dávejte všude velkou časovou rezervu, zdržení na hranicích se obzvláště směrem zpět do Izraele může protáhnout i na pár hodin, pokud budete mít v pase hodně razítek “z rizikových zemí” ;-)

Plánujete-li cestu až někdy 2019, je zcela možné, že už poletíte z nového letiště Ramon, které má nahradit stávající Ovdu a letiště v Ejlatu.

Přidat odpověď
před 2 měs
Avatar uživatele Terézia
Terézia

Ahojte! Davajú na tomto letisku peciatky do pasu? V Tel Avive som nedostala, ale pocula som, ze tu stale ano, tak by som chcela vediet aktuálny stav... Dakujem :)

Odpovědět
před 2 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu