Letiště Ejlat Ovda

Eilat Ovda Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

VDA (IATA)
LLOV (ICAO)
Izrael

Ovda je letiště v jižním Izraeli asi 60 km severně od rudomořského letoviska Ejlat. Letiště je malé s minimálním provozem, čemuž odpovídá i velmi základní funkce terminálu.

Letiště otevírá zhruba dvě hodiny před prvním ranním odletem a zavírá asi hodinu po posledním nočním příletu.

 


Letenky

Letiště Ejlat/Ovda je snadno dostupné pro cestovatele z celého Česka i Slovenska. Sezónní zimní linky létají z Prahy (1x týdně Wizz Air), Katovic (2x týdně Wizz Air), Bratislavy (2x týdně Ryanair) i Budapešti (2x týdně Ryanair). Standardní cena zpáteční letenky se pohybuje mezi 2.000 a 2.500 Kč, v poměrně častých akcích se však můžeme dostat i pod 1.500 Kč.

Doba letu z Bratislavy do Ejlatu činí cca 3,5 hodiny.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Do Ejlatu jezdí autobusová společnost „Egged“ linka číslo 282. Jízdenka stojí 21 šekelů (140 Kč), lze zakoupi i zpáteční za 42,50 NIS. Na letišti si jízdenku koupíte ve stánku v příletové hale, při cestě zpět můžete i v autobusu.

Linka má jízdní řád uzpůsobený podle letového řádu, jezdí i o šabatu, tedy v pátek večer a v sobotu. Z letiště odjede autobus 45 minut po příletu, naopak z centrálního autobusového nádraží v Ejlatu pak 3,5 hodiny před odletem. Veškeré informace včetně seznamu zastávek naleznete na oficiálním webu autobusů.

Alternativní možnost představuje soukromá společnost Eilat Shuttle se svojí službou "Door to Door", tedy odvozem na předem danou adresu. Jízdenka stojí od 8 USD (185 Kč) při cestě do centra Ejlatu a zarezervovat lze online na webu společnosti.


Služby na letišti

Wifi není k dispozici.

Byť je terminál opravdu malý a možností zábavy velmi málo, je lepší dorazit alespoň 2 hodiny před odletem, bezpečnostní kontrola může být zdlouhavá.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Izraele? Nastav si hlídače