Průvodce letištěm

Letiště Káhira

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Káhira

Největší egyptské letiště najdete 19 km východně od centra Káhiry. Letiště slouží jako hlavní uzel pro národní aerolinku Egyptair a dá se označit jako moderní, především pak terminál 3, který právě Egyptair a aerolinky ze Star Alliance využívají. Káhira má dobré spojení s většinou významných měst v Evropě, Africe a na Blízkém východě, aktuálně však chybí přímé spojení s Prahou.

Egyptské vízum za 35 USD zaplatíte v jedné z bank ještě před imigrační kontrolou, značení je přehledné.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
2643 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
11:51
aktuální čas

Letenky

Nejlevnější letenky se stabilně dají sehnat při odletu z Berlína, zhruba kolem 5.000 Kč, standardní cena z většiny evropských měst včetně Prahy se však pohybuje mezi 6.500 a 8.000 Kč za zpáteční letenku. Nejvýhodnější spojení často nabízí řecká společnost Aegean Airlines s přestupem v Athénách.

Doba letu do Káhiry činí asi 4 hodiny, s přestupem kolem 7–8 hodin.

Najdi nejlevnější letenky

Přestup

Káhirské letiště provozuje tři terminály, mezi kterými jezdí zdarma kyvadlový autobus, vždy však musíte opustit tranzitní zónu letiště, stanoviště autobusu je u východu z letištní budovy.

Nejčastěji vás však čeká přestup v rámci jednoho terminálu (většinou se jedná o moderní terminál 3). Při takovém přestupu nepotřebujete egyptské vízum a na transfer vám bude stačit 60 minut.

V případě, že budete přestupovat mezi terminály, určitě si nechte minimálně 150 minut.

Doprava z/na letiště

Dá se popsat jedním slovem: chaos. V příletových halách všech terminálů najdete mnoho stánků „limousine service“, kde si můžete vybrat, jakým druhem vozidla pojedete, dostanete lísteček s cenou, který dle instrukcí předáte řidiči a jemu po skončení jízdy zaplatíte. Cena by se měla pohybovat mezi 130 a 200 egyptskými librami podle typu zvoleného vozidla a vašeho smlouvacího umu.

Alternativní možností jsou běžné taxíky za podobné ceny. Vyjdete-li před letištní budovu, okamžitě se na vás vrhne několik naháněčů a je opravdu těžké se v celé situaci orientovat a ještě se snažit usmlouvat dobrou cenu. Některé taxíky navíc bývají značně zastaralé a neklimatizované.

Nejlepší volbou je tak pomocí letištní wi–fi si přivolat odvoz s aplikací UBER. Standardní cena je v závislosti na dopravě 110–140 egyptských liber.

Na letiště jezdí samozřejmě i mnoho městských autobusů, zastavují pouze na autobusovém terminálu, kam se dostanete modrým letištním shuttle autobusem nebo se svezte automatizovaným vláčkem k parkovišti, které obejdete a vydáte se ještě dalších 100 m za něj. Doprava veřejnou dopravou je zdaleka nejlevnější (1 až 2 EGP), nejautentičtější, ale také nejméně pohodlná a nejistá. Připravte se, že nikdo nebudete mluvit anglicky, řidiče nevyjímaje, a nikdo vám tak příliš neporadí, kde máte vystoupit. Autobusy jezdí zhruba od 4:00 do 0:00 a nejvyužitelnější linka do centra na náměstí Tahrir nebo k Egyptskému muzeu je číslo 356.

Služby na letišti

Wifi je dostupná zdarma na 30 minut ve všech terminálech, její rychlost a kvalita však značně kolísá.

Mnoho obchodů a restaurací zůstává otevřeno po celou noc, především v terminálech 1 a 3.

Úschovnu zavazadel budete na letišti hledat marně.

Platí, že terminál 3 je moderní budova a snese srovnání s menšími západními letišti, terminál 1 je poněkud zastaralejší, ale stále relativně čisté a přehledné místo a terminál 2 plní pouze základní odbavovací funkci s minimem možností nakupování a občerstvení.

V areálu letiště se nachází několik kvalitních hotelů a také supermarket.

Upozornění

Je vhodné zmínit, že vás na každém kroku budou doprovázet lidé, kteří vám chtějí rádoby pomoci, ale vždy za odměnu. Vyvarujte se proto jakémukoliv kontaktu a nepouštějte svá zavazadla z ruky.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Olek
Olek

Wi-fi je zdarma dostupné pouze na 30 minut.

Odpovědět
před 30 dny

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, cestujeme z Vídně přes Káhiru do Keni (obě cesty z Egyptair), na přestup v Káhiře máme 2:50, tak jestli to bude stačit a hlavně jestli bude potřeba zakoupit tranzitní vízum, případně zda se dá koupit bez problémů na místě nebo je potřeba si ho zařídit předem? Děkuji moc za odpověď, Lucka

před 3 měs
David Eiselt

Ahoj Lucko, 3 hodiny bohatě stačí a víza nebudou potřeba, protože nebudete opouštět tranzitní prostor.

Jinak ano, egyptská víza se kupují klasicky až po příletu.

Přidat odpověď
před 3 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 30 dny
Navrhni úpravu