IATA (ICAO) kód letiště
CAI (HECA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
01:18
Vzdálenost od Prahy
2643 km

O letišti Káhira

Největší egyptské letiště najdete 19 km východně od centra Káhiry. Letiště slouží jako hlavní uzel pro národní aerolinku Egyptair a dá se označit jako moderní, především pak terminál 3, který právě Egyptair a aerolinky ze Star Alliance využívají. Káhira má dobré spojení s většinou významných měst v Evropě, Africe a na Blízkém východě, aktuálně však chybí přímé spojení s Prahou. 

Egyptské vízum za 35 USD zaplatíte v jedné z bank ještě před imigrační kontrolou, značení je přehledné.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Letenky

Nejlevnější letenky se stabilně dají sehnat při odletu z Berlína, zhruba kolem 5.000 Kč, standardní cena z většiny evropských měst včetně Prahy se však pohybuje mezi 6.500 a 8.000 Kč za zpáteční letenku. Nejvýhodnější spojení často nabízí řecká společnost Aegean Airlines s přestupem v Athénách. 

Doba letu do Káhiry činí asi 4 hodiny, s přestupem kolem 7–8 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Káhiry, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Káhirské letiště provozuje tři terminály, mezi kterými jezdí zdarma kyvadlový autobus, vždy však musíte opustit tranzitní zónu letiště, stanoviště autobusu je u východu z letištní budovy. 

Nejčastěji vás však čeká přestup v rámci jednoho terminálu (většinou se jedná o moderní terminál 3). Při takovém přestupu nepotřebujete egyptské vízum a na transfer vám bude stačit 60 minut. 

V případě, že budete přestupovat mezi terminály, určitě si nechte minimálně 150 minut.

Doprava z/na letiště

Dá se popsat jedním slovem: chaos. V příletových halách všech terminálů najdete mnoho stánků „limousine service“, kde si můžete vybrat, jakým druhem vozidla pojedete, dostanete lísteček s cenou, který dle instrukcí předáte řidiči a jemu po skončení jízdy zaplatíte. Cena by se měla pohybovat mezi 130 a 200 egyptskými librami podle typu zvoleného vozidla a vašeho smlouvacího umu.

Alternativní možností jsou běžné taxíky za podobné ceny. Vyjdete-li před letištní budovu, okamžitě se na vás vrhne několik naháněčů a je opravdu těžké se v celé situaci orientovat a ještě se snažit usmlouvat dobrou cenu. Některé taxíky navíc bývají značně zastaralé a neklimatizované.

Nejlepší volbou je tak pomocí letištní wi–fi si přivolat odvoz s aplikací UBER. Standardní cena je v závislosti na dopravě 110–140 egyptských liber.

Na letiště jezdí samozřejmě i mnoho městských autobusů, zastavují pouze na autobusovém terminálu, kam se dostanete modrým letištním shuttle autobusem nebo se svezte automatizovaným vláčkem k parkovišti, které obejdete a vydáte se ještě dalších 100 m za něj. Doprava veřejnou dopravou je zdaleka nejlevnější (1 až 2 EGP), nejautentičtější, ale také nejméně pohodlná a nejistá. Připravte se, že nikdo nebudete mluvit anglicky, řidiče nevyjímaje, a nikdo vám tak příliš neporadí, kde máte vystoupit. Autobusy jezdí zhruba od 4:00 do 0:00 a nejvyužitelnější linka do centra na náměstí Tahrir nebo k Egyptskému muzeu je číslo 356.

Služby na letišti

Wifi je dostupná zdarma na 30 minut ve všech terminálech, její rychlost a kvalita však značně kolísá. 

Mnoho obchodů a restaurací zůstává otevřeno po celou noc, především v terminálech 1 a 3. 

Úschovnu zavazadel budete na letišti hledat marně. 

Platí, že terminál 3 je moderní budova a snese srovnání s menšími západními letišti, terminál 1 je poněkud zastaralejší, ale stále relativně čisté a přehledné místo a terminál 2 plní pouze základní odbavovací funkci s minimem možností nakupování a občerstvení. 

V areálu letiště se nachází několik kvalitních hotelů a také supermarket.

Upozornění

Je vhodné zmínit, že vás na každém kroku budou doprovázet lidé, kteří vám chtějí rádoby pomoci, ale vždy za odměnu. Vyvarujte se proto jakémukoliv kontaktu a nepouštějte svá zavazadla z ruky.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Dobrý den

Jak se nejlépe dostanu z letiště v Kahiře na Soukhnu? Je tam nějaka hromadna preprava?

Dekuji

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Z letiště určitě ne, leda draze taxíkem.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele Olek
Olek

Wi-fi je zdarma dostupné pouze na 30 minut.

Odpovědět
před 4 lety

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, cestujeme z Vídně přes Káhiru do Keni (obě cesty z Egyptair), na přestup v Káhiře máme 2:50, tak jestli to bude stačit a hlavně jestli bude potřeba zakoupit tranzitní vízum, případně zda se dá koupit bez problémů na místě nebo je potřeba si ho zařídit předem? Děkuji moc za odpověď, Lucka

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Ahoj Lucko, 3 hodiny bohatě stačí a víza nebudou potřeba, protože nebudete opouštět tranzitní prostor.

Jinak ano, egyptská víza se kupují klasicky až po příletu.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu