O letišti Ejlat Ramon

Zbrusu nové Ramonovo mezinárodní letiště bylo slavnostně otevřeno v lednu 2019 a má plně nahradit zastaralé letiště Ejlat-Ovda, kam míří mimo jiné i pravidelné linky z Prahy nebo Bratislavy. Oproti letišti Ovda je k Ejlatu víc než dvakrát blíže, od centra je terminál vzdálen asi 20 km.

Jediný terminál je malý a přehledný, nicméně i přesto na letiště dorazte minimálně 3 hodiny před odletem vzhledem ke zvýšeným bezpečnostním prohlídkám.

2855 km
od Prahy
19.7 °C
aktuální počasí
17:21 (+1 )
aktuální čas

Letenky

Na Ramonovo letiště míří především low-costové linky Ryanairu a Wizz Airu a také vnitrostátní spoje do Tel Avivu společností Arkia a Israir. 

Naprostá většina nízkonákladových spojů z Evropy létá jen od října do března, protože v létě zde panují nesnesitelná horka. Obecně lze říct, že nejlevnější letenky se objevují zhruba měsíc až měsíc a půl před odletem a můžeme se dostat klidně pod 1.000 Kč za zpáteční cestu.

Přímé spoje z Ejlatu do střední Evropy:

 • Ryanair: Praha, Bratislava, Krakov, Berlín, Budapešť
 • Wizz Air: Vídeň, Budapešť

Inspirujte se akcemi na letenky do Ejlatu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

 

Doprava z/na letiště

Přímo před příletovým terminálem najdete autobusovou zastávku, kde jezdí spoje státní společnosti Egged. Všechny jízdenky stojí 4,20 ILS (do Eilatu i na hranice s Egyptem) a platí se v hotovosti u řidiče.

Nejrychlejší dopravu na do Eilatu obstarávají linky číslo 30 a 50, které cestu zvládnou cca za 35 minut.

 • Linka 30 jede přímo na centrální autobusové nádraží s intervalem 30 minut. První spoj z města na letiště jede v 5:30, poslední z letiště do města ve 23:00,
 • Linka 50 objíždí hotelové čtvrti a promenádu podél Rudého moře. Jede taktéž jednou za půl hodiny s prvním spojem z centra v 6:35 a posledním z letiště v 19:30. Linka 50 nezastavuje na centrálním autobusovém nádraží!

Doplňková linka do Eilatu je číslo 31, která jede o něco déle – na hlavní autobusové nádraží dojede za 45 minut. Linka číslo 32 pak jezdí do čtvrti Shakhmon na západním předměstí Eilatu.

Zamíříte-li z letiště přímo do egyptské Taby, můžete využít přímé linky 50, která jede z letiště přes Eilat bez přestupu až na izraelsko-egyptskou hranici. Cesta zabere zhruba hodinu, autobusy jezdí každou půl hodinu od 6:00 (první odjezd z hranice) do 19:30 (poslední odjezd z letiště). 

Pozor, o šabatu (tedy od pátečního do sobotního soumraku) autobusy jezdí v omezeném režimu. Při cestě z letiště do centra:

 • V pátek poslední spoj z letiště linky 30 v 19:15 a linky 50 v 16:45, 
 • V sobotu první spoj z letiště linky 30 v 11:00 a linky 50 v 11:15.

Při cestě z centra na letiště:

 • V pátek poslední spoje z centrálního autobusového nádraží linky 50 v 16:30 a linky 30 v 18:29,
 • V sobotu první spoj z centrálního autobusového nádraží linky 50 v 8:00 a linky 30 v 8:30.

Detailní jízdní řády a umístění zastávek najdete na oficiálním webu egged.co.il

Jedinou další možností je taxi, které stojí do centra Eilatu 95 ILS. Taxi jezdí i o šabatu. Využít můžete i klasické aplikace Uber nebo levnější Gett

Služby na letišti

Wifi je na letišti bezplatně a na neomezenou dobu.

V příletové hale poblíž východů číslo 33 a 34 najdete bankomaty, směnárna je hned vedle, avšak nedoporučujeme zde kvůli nevýhodnému kurzu peníze měnit.

V odletovém prostoru najdete omezené možnosti stravování a jeden duty free shop.

Na letišti funguje několik autopůjčoven, které jsou však o šabatu (pátek večer až sobota večer) všechny zavřené.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

76 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Jan Matúška
 • Přidal se před 16 hod
 • Napsal 1 komentář
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-18T00:58:18+01:00)

Ahoj,

mám pár dotazů, tak když bude někdo tak hodný a odpoví mi aspoň na něco budu rád.

1)Pokud bychom nestihli poslední bus, kolik zhruba vyjde taxi k centrálnímu nádraží busů? (Mám už stáhlou apku GETT)

2)Dá se koupit na letišti(pokud bych teda nestihl ten bus) simka s nějakou porcí dat? Nebo je to lepší někde v centru?

3)Jedeme s přítelkyní od 31.1. - 3.2. - co je dobré vidět. Vím, že určitě toto: Kings City, Timna park, Underwater Observatory Park, Ice Mall a projít si hlavní pláže a centrum. Nějaké doporučení na další místa? Případně i nějaké romantické :)

4)Jel někdo na výlet do Petry na jeden den?

Děkuji za radu, Honza

Odpovědět
před 16 hod

Ahoj, mám možná trochu zvláštní dotaz :D Letíme do Ejlatu na prodloužený víkend a na jeden den bysme si chtěli půjčit auto na výlet. Půjčovna je v příletové hale, můžeme dovnitř jen tak, v den kdy nikam neletíme?

před 4 dny
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Ano, príletová hala je voľne prístupná (stav k 12.1.2020).

Dobrý den,jsou v Ejlatu povoleny elektronické cigarety iqos ?

před 5 dny
Avatar uživatele Pavel Mik
Pavel Mik

Klasické elektronické cigarety nikdo neřeší, vlastní zkušenost. Iqos na tom bude podobně.

Přidat odpověď
před 22 hod
Avatar uživatele tomasvlasak
tomasvlasak

Nemáte někdo aktuální zkušenosti s otevírací dobou autopůjčoven (přílet pondělí 18:30 by měl být v pohodě, ale odlet v pátek 19:20 - tedy vrácení auta kolem 16:00 vypadá hůře). Avšak Budget vůbec nemá tuto pobočku zanesenou na svém webu a na rentalcars a podobně to sice nejdříve nabídne, ale při mírné změně času a novém hledání zobrazí, že žádná auta nejsou k dispozici a konkrétní hodiny také nepíšou.

před 11 dny
Avatar uživatele tomasvlasak
tomasvlasak

Tak podle všeho by pátek do 17:00 měli fungovat (Budget Car Rental), takže risknu a snad to dobře dopadne

před 11 dny
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Tak jim zavolej nebo napiš...

https://www.budget.co.il/en/list_of_branches/

Snad mi někdo poradi

Nevíte někdo, jaka se soucasna situace v Ejlatu a Izraeli jako takovém? Mam na mysli incident na zacatku ledna s velitelem íránských vojenských jednotek. Vim, ze se jedna o jiny stat.. Ale rada bych se z výletu vrátila.. Jedem ta 20.1.

Děkuji 🙂

před 11 dny

ahoj, já do Eilatu letím koncem února, ale ničeho se nebojím. Válčí jiné státy, Izraele se to nijak netýká (navíc s nima si to nechce jen tak někdo rozházet, protože armádu i obranu mají dost moderní oproti ostatním státům). Když nepojedete do severní oblasti nebo pásmo gaza, což asi nehrozí, nemusíte se ničeho bát. Já už to tam mám trochu proježděný a cítil jsem se všude (asi kromě Betlému) velice spokojeně i bezpečně.

před 6 dny
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

9.1. a 12.1. bola situácia v okolí Eilatu pokojná. 12.1. nejaký týpek zabudol v odletovej hale kufor. Kufor bol 3 minúty bez dozoru, stačilo to na to, aby sa začali o kufor zaujímať zamestnanci letiska.

před 4 dny
Avatar uživatele Pavel Mik
Pavel Mik

Rozhodně to není v současnosti klidná oblast (blízký východ), nicméně přímé ohrožení díky zmíněné vyspělosti Izraele spíš nehrozí. Mám dvě čestvé zkušenosti z jižní části Izraele a cítil jsem se vždy bezpečně. Doporučuji sledovat na Twitteru Israel Defense Forces (@IDF) kde je jakékoliv napadení (zejména a často rakety z pásma Gazy ihned hlášeno). Jejich rakety jsou však v drtivé většině zachyceny systémem Iron Dome, nebo dopadají mimo zalidněnou oblast a to nejdůelžitější, většinou pouze v okruhu 30km od Gazy. Co provede, nebo neprovede Irán (který má v blízkosti hranic v Sýrii své jednotky) by zajímalo asi všechny :D osobně si myslím, že v současnosti nic nehrozí a když už, tak mimo tento jižní cíp Izraele. Tak či onak je to již léta neklidná oblast, nyní mi přijde ještě více, s tím je potřeba počítat. Kdyby cokoliv, nejlepší je se držet místních obyvatel, ty jsou na krizové situace dobře vycvičeni a ví, narozdíl od nás turistů, co dělat.

před 22 hod
Avatar uživatele theo2
theo2

Myslím, že válečnickej zápal hodně rychle přešel obě strany, Izrael je v klidu. BTW za měsíc jedu do Íránu, ten je kromě demošek taky ok, stačí se večer vyhnout Bordž-e Azadi v Teheránu.

Přidat odpověď
před 22 hod
Petr

Ahoj,

nevíte někdo, jak je to s dovozem potravin, zda je možné přivézt něco pro osobní potřebu, nebo je zákaz? Potřeboval bych si vzít s sebou jablečnou vlákninu, nevím, zda ji lze na místě sehnat.

před 13 dny
Avatar uživatele Pavel Mik
Pavel Mik

Při odletu z ČR (EU) platí klasické podmínky na tekutiky (gely, krémy...) v max. objemu 100ml v uzavíratelném pytlíku. Ta vláknina je asi sypká? Podle mých zkušeností s tím nebude nejmenší problém, převážim jídlo, léky, potr. dopl. často a všude.

Přidat odpověď
před 22 hod
Jana

Ahoj, poradíte nejlepší způsob, jak se dostat z letiště rovnou na hraniční přechod do Jordánska?

Pokud jste někdo využil taxi, tušíte cca cenu?

Předem moc díky za tipy

před 13 dny

Bud budete mít vizum, nutno zařizovat několik dnů předem a na hranicích vás pustí nebo vás odkáží na taxikáře. Asi 100m od hranic stáli asi tři taxikáři. Když tam dojedete a zaplatíte jim úplatky a nějaký výdělek, tak vás přes hranice převezou a potom zas zpět (tuším chtěli tisícovku na ruku plus útrata). Občas tam dojede i auto, vyloží nějaké lidi, ti nasednou do taxíku a jedou přes hranice pryč. Určitě jsou i nějaké placené výlety, které mohou vyjít levněji.

před 6 dny

pardon, já odpovídal na něco jiného, jak se dostat přes hranice

před 6 dny
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 52 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-14T19:24:25+01:00)

Jana, ak môžeš, vykašli sa na to a leť priamo do Jordánska. Za stratený čas, výstupný poplatok z Izraela 102 NIS, taxi z hranice do Aqaby 18 - 25 JOD a z Aqaby za 10 JOD to nestojí.

Z letiska ide na križovatku pri hranici autobus 30 a 50. Stojí 4,2 NIS, dá sa platiť kartou v pokladni aj v automate (oboje pri východe z odletovej haly), u vodiča len v hotovosti. Taxi z križovatky necelý 1 km od hranice na letisko za 100 NIS (platili sme 25€, účet bol na 100 NIS) sme využili na spiatočnej ceste kvôli našej blbosti, lebo sme si nevymenili peniaze ani nekúpili spiatočný lístok. Autobusy jazdia často.

Michal

Wizzair na svém webu píše, že na let z Eilatu do Vídně je možný mobilní palubní lístek (není nutné tisknout), máte někdo aktuální zkušenost, prosím?

před 16 dny
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

12.1.2020 akceptoval ryanair aj mobilný palubný lístok. Určite ho bude akceptovať aj Wizzair.

před 4 dny
Avatar uživatele theo2
theo2

26.12.2019 Ryanair neakceptoval mobilní palubní lístek v aplikaci, musel jsem si ho vytisknout (přestože na jejich webu nebylo uvedeno letiště Eilat-Ramon mezi letišti, kde neplatí elektronický palubní lístek). Výslovně jsem u toho měl uvedeno, že vygenerovanej lístek v mobilní aplikaci nelze použít na letišti a musí se vytisknout. Trochu mě to namíchlo, přiznám se.

Přidat odpověď
před 22 hod

Pěkný den,

máte někdo zkušenost s půjčením auta na Ramonu? Půjčoval jsem si auto již několikrát a poměrně často se stalo, že si z karty strhli poplatky, o kterých nebyla v rezervaci (rentalcars) ani zmínka. Jinak půjčovny avizují, že mají otevřeno i o sabatu (přílet v pátek v 18,30 ryanair)

před 16 dny
Leonard

minulý měsíc jsem bral auto od Thrifty (Herz) ve městě, pár dnů po vrácení si strhli 31 USD bez vysvětlení/komentáře. Na email taky nikdo nereagoval. Asi nějaký místní židovský zvyk :)

před 16 dny
Honza Čermák

Pokud neodpoví, tak chargeback.

před 16 dny

Mám stejnou zkušenost odjinud, vždy si něco navíc "napočítají" a je velmi obtížné se tomu vyhnout, když mají depozit na kreditce

Přidat odpověď
před 16 dny

Info od kamaradu co tu byli a z internetu bylo at sme na letišti aspoň 3h předem kvůli přísným a dlouhym kontrolám. Teď jsme absolvovali celou kontrolu od příchodu na letiště až po gate za 25min. Nikde skoro ani noha, otázky při bezpečnostní kontrole zběžně na 2min, rentgen a baglu nejjemnější co sme kdekoliv zažili ( nic se z baglu nevyndavá,nechaji provést i vodu,mliko, jogurty).

před 19 dny
Avatar uživatele eremi
eremi

Zřejmě jste měli štěstí, protože tohle je výjimka, obvyklé jsou důkladné kontroly.

před 19 dny
Avatar uživatele hugonovak
hugonovak

Mali ste šťastie. My sme cestovali štyria, pred letiskovou kontrolou (klasickou, ktorá je na každom letisku) nás rozdelili na 2 dvojice. Prvá dvojica prešla od zaradenia sa do radu na pohovor až po bránu za 1 hodinu, druhá za 1 hod. 20 min., lebo začali uprednostňovať cestujúcich do Moskvy. Lietadlo do Moskvy odlietalo skôr. Absolvovali sme len pohovor, na podrobnú prehliadku nás nevybrali. Tie tri hodiny sú akurát na cestovanie bez stresu.

před 4 dny
Avatar uživatele theo2
theo2

Je tam navíc tzv. bezpečnostní kontrola (převážně verbální), která předchází klasickým procedurám. Z 15 "přepážek" snad 12 bralo jen pasažéry do Moskvy, fronta na Bratislavu se první půlhodinu prakticky nepohnula, v této úvodní frontě jsme čekali něco přes hodinu. Ostatní procedury už vzaly jen cca čtvrt hodiny.

Přidat odpověď
před 21 hod

Tak my sme prileteli práve teraz odtiaľ. Využili sme info od vás...autobusy chodia tak ako sa píše vyššie...aj dnes cez sabat prvý na letisko išiel z centralnej stanice o 8:00 a napriek tomu co píše cestovný poriadok bol na letisku za cca 1/2hodiny...čo vzhladom na odlet 11:30 bol ideálny príchod,keďže kontroly sú naozaj dôkladné a vypytujú sa rôzne otázky, nezlaknite sa keď vás nechajú otvoriť kufor a celý ho prehliadajú...inak v pohode. Pozor dajte v tom jednom duty free shope...ceny tam majú uvedené v dolároch...a aj cez sabat boli na promenáde otvorené viaceré supermarkety...😉

Odpovědět
před měs

Bankomat

Ahoj, bankomat je v odletové části haly, za výběr hotovosti poplatek 5% (REVOLUT VISA). Pokud nepotřebujete ihned hotovost, tak 150m od autobusového nádraží ( u kruháče) je banka se třemi bankomaty, výběr bez poplatku. Na autobus je možno koupit jízdenku z automatu kartou, platí se každá jízdenka samostatně zasunutím karty ( je nutno mít aktivovaný magnetický proužek).

před měs

Velmi cenná informace, také mám Revolut, děkuji.

před měs

Zdravím, ten automat na jízdenky na BUS jsou na letiští, nebo v BUSE? Platba v BUSU jen hotově, nebo se dá kartou? CHceme jet 30, stojí nám to u hotelu.

před 16 dny

Jsou v hale, vlevo vedle východu. Byl jsem tam na konci listopadu a byly tam 3 vedle sebe, takže i přes zdržování se zasouváním karty, minimální fronta.

před 8 dny
Avatar uživatele theo2
theo2

Pro platbu jízdenky na autobus jsem použil Twisto kartu, ani nevím, že by měla nějakej magnetickej proužek. Je ale fakt, že karta Equa bank, kterou jsem použil jako první, se nechytala.

Přidat odpověď
před 21 hod
Avatar uživatele Pavel Mik
Pavel Mik
 • Přidal se před 7 měs
 • Napsal 4 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2019-11-22T23:47:37+01:00)

Ahoj, aktuální info o provozu autobusů směr Eilat v pátek večer (začátek Šabatu)

Poslední spoj směr Eilat je podle jízdního řádu operován v 19:15 (dosedli jsme o 20 minut dříve v 18:10, ale přes security jsme se dostali beztak až za hodinu a spoj bychom nestíhali).

Na tabuli však byly další spoje navzdory jízdnímu řádu, konkrétně v 19:40 číslo 50, ve 20:00 číslo 30 a ve 20:20 také bus číslo 30. My jsme jeli nakonec až ve 20:00 a spoj v pořádku odjel. Tipoval bych, že bus ve 20:20 bude již opravdu posledním, letiště už pomalu zavírali. Lístky se nechají koupit buďto u řidiče, nebo ve vestibulu je několik automatů přijímajících karty.

Pokud přiletíte +- na čas, autobusů je tedy v pátek večer dostatek. Také jsme byli slečnou z personálu letiště upozorněni, abychom moc neotáleli a šli stát řadu, prý je tam často "fighting" :D...

* ještě dodatek, zahlédl jsem otevřenou autopůjčovnu Europcar kde lidé v pohodě přebírali vozy (kolem 19:30)

Odpovědět
před měs

Autopůjčovny

Ahoj, přiletim mimo šabat, takže půjčení bude bez problému, ale odlétám pátečním večerním spojem do Prahy a potřebuji tam to auto vrátit. Jde to i když jsou autopůjčovny zavřené? Jestli tam taky praktikují jen nějaké vhození klíče do schránky a čau, bez nutnosti osobního předání?

Odpovědět
před 2 měs
Leonard

zajímavost a "osobní zkušenost" :) Minulý týden o šabatu odjížděli dopoledne autobusy 30 i 50 jízdnímu řádu navzdory. Taky tam přístávala jedna nízkonákladovka za druhou. V samotném Eilatu je slyšet čeština, slovenština, polština a ruština více než na Makarské v plné sezóně:)

před 2 měs
Kryštof Hájek

Jakože jely ještě před tou 11 hodinou ve směru do centra?

před 2 měs
Leonard

Omlouvám se, ono to asi byly ty autobusy č. 30 v 11:00 a č. 50 v 11:15. Já měl za to, že ta 50 má jet až před pátou a proto mě zaskočilo, že tam čekaly oba dva busy, ale teď vidím, že to tu je popsáno správně. Sedli jsme s Wizzem z Vídně asi v 10:30 a v 11:00 tím pádem jeli na autobusák.

před 2 měs
Kryštof Hájek

Jj, původně to tak tuším bylo, měnil jsem to někdy před týdnem. Tak asi Egged zareagoval na poptávku a aktuální letový řád.

Přidat odpověď
před 2 měs

Nemáte někdo zkušenost s přejezdem přes hranice do Egypta s půjčeným autem na letišti v Izraeli? Max. 1km do Mövenpicku:-)

Díky

před 2 měs

Tak to určitě nepůjde.

před 2 měs
Avatar uživatele theo2
theo2
 • Přidal se před 7 lety
 • Napsal 87 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-01-17T19:03:21+01:00)

S autem přijedeš tak leda na hranice, přejít je musíš pěšky.

Přidat odpověď
před 21 hod

28.10. 2019 jsme letěli z Ramonu do Prahy s Ryanairem a stačila letenka v mobilu, i když měli problém s načtením. Zvládli to ale podle kódu. Další velká výhoda je, že nikdo neřeší žádné tekutiny a proto není problém si vzít sebou do letadla 2l colu a krémů a bahna kolik poberete 😀

Odpovědět
před 3 měs

To byl dotaz na Marii Francovou, která o tom výše psala..

Odpovědět
před 4 měs

Ahoj, takže když mám přílet na Ramon v pátek v 18:30, tak asi poslední bus nestíhám co? nevíte jak fungují a kolik stojí o shabat taxi?

Odpovědět
před 4 měs

Ahoj, proč na stránkách RyanAiru nepíšou, že v Ejlatu neakceptují palubní lístky v mobilu?

https://www.ryanair.com/cz/cs/uz...v-telefonu

Odpovědět
před 5 měs
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)