IATA (ICAO) kód letiště
TER (LPLA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
--:--
Vzdálenost od Prahy
3465 km

O letišti Terceira

Největší letiště na ostrově Terceira a druhé nejrušnější na Azorských ostrovech je také známo pod názvem "Lajes Field" podle stejnojmenné vojenské základny, která letiště sdílí s civilním provozem. Největší město na ostrově Angra do Heroismo je vzdáleno asi 20 km jihozápadním směrem.

Malý terminál je po nedávné rekonstrukci, odbavovací proces je velmi rychlý vzhledem k poměrně řídkému provozu. Od přepážek k letadlu dojdete za 2 minuty. Terminál se na noc zavírá a není možné zde přespat. 

Letiště Lajes je mezi leteckými fanoušky známé mimo jiné díky úspěšnému nouzovému přistání velkého dopravního letadla Airbus A330 společnosti Air Transat, kterému na cestě mezi Kanadou a Lisabonem kvůli poruše došlo palivo a muselo doplachtit zcela bez motorů právě na terceirské letiště.

Letenky

Pravidelné linky na Terceiru míří pouze z okolních ostrovů, pevninského Portugalska a Kanady. Nejlevnější spojení tradičně nabídne Ryanair z Porta nebo Lisabonu, kdy se v akce zpáteční letenka dá pořídit kolem 1.000 Kč, standardně spíš za 2.500 Kč. Pohodlnější spojení z Prahy na jedné letence nabídne TAP s přestupem v Lisabonu za zhruba 6.500 Kč, o prázdninách kolem 10 tisíc korun.

Doba letu z Lisabonu na Terceiru trvá něco málo přes 2 hodiny.

Po příletu z jiného portugalského letiště (pouze pokud je výchozím bodem opravdu jen Portugalsko), můžete využít letenku zdarma na jiný Azorský ostrov, viz detailní informace.

Inspirujte se akcemi na letenky na Terceiru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejjednodušší variantou cestování po ostrově je půjčení auta, které se vyzvednete přímo na letišti, průměrná cena činí 30 € na den.

Navíc je letiště spojeno s okolními obcemi poměrně frekventovanou autobusovou dopravou. Lístky vždy koupíte u řidiče a to pouze v hotovosti.

Spojení směr Angra do Heroismo obstarají linky 3, 5 a 151, zatímco v opačném směru jedou jako linka 2, a to jednou za hodinu. Cesta zabere 20 minut a jízdenka do Angry stojí 2,86 €.

Do blízkého městečka Praia da Vitória se pak svezete linkami 3 a 151 rovněž jednou za hodinu. Lístek stojí 1,01 € a cesta trvá 10 minut.

Kompletní informace o autobusové dopravě na ostrově Terceira se dozvíte na oficiálním webu dopravního podniku EVT.

Služby na letišti

Wifi tu funguje zdarma a bez omezení.

Na letišti se nachází jedna drahá restaurace, pošta a bankomat.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 3 lety
Navrhni úpravu