IATA (ICAO) kód letiště
HOR (LPHR)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
21:45 (-2)
Vzdálenost od Prahy
3596 km

O letišti Horta

Třetí největší letiště na Azorech leží na ostrově Faial asi 10 km od jeho největšího města Horta. Malý moderní terminál slouží především přeletům z okolních ostrovů a z Lisabonu, žádné mezinárodní linky odsud aktuálně nevedou. Odbavení většinou nezabere více než 10 minut a po přistání budete před letištěm za ještě kratší dobu.

Terminál se na noc zavírá a není možné zde přespat.

Letenky

Nejlevnější letenky z Lisabonu seženete na webu Azores Airlines zhruba od 2.800 Kč / obousměrně. Akce do Horty se vzhledem k chybějící konkurenci téměř nevyskytují. Můžete však využít levnějších letenek z Lisabonu nebo Porta do Ponta Delgady či na Terceiru a odtud doletět na Faial zdarma v rámci základní dopravní obslužnosti (více informací).

Spojení na jedné letence z Prahy se nevyplatí kupovat, obvykle stojí přes 9.000 Kč. Vždy se vyplatí koupit odděleně letenky do Lisabonu či Ponta Delgady a na ostrov Faial přeletět odtud.

Inspirujte se akcemi na letenky do Horty, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Veřejná doprava na ostrově funguje především pro dojíždění místních do práce a pro poznávání ostrova je prakticky nepoužitelná. Jedinou smysluplnou variantou je půjčení auta rovnou na letišti, kde sídlí významné nadnárodní autopůjčovny - jejich ceny můžete srovnat zde. Počítejte s průměrnou cenou mezi 50 a 60 € na jeden den.

Před letištěm zastavuje autobus místní MHD z města Horta a Castelo Branco, jezdí však jen 4x denně, viz jízdní řád. Jízdenku koupíte u řidiče, počítejte s cenou kolem 1 € až 1,50 € dle vzdálenosti.

Služby na letišti

Wifi zda funguje zdarma a bez omezení.

Letiště je velmi malé, a tak můžete očekávat pouze miniaturní restauraci s vysokými cenami.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele