Průvodce letištěm

Letiště Funchal Madeira

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Funchal Madeira

Letiště poblíž hlavního města Madeiry, Funchalu (23 km), je velmi známé mezi leteckými nadšenci díky zajímavému způsobu přistání a především díky přistávací dráze, která je ze třetiny vystavěna na vysokých pilířích nad mořským útesem, aby tím byla prodloužena její délka. Při letech na Madeiru je častěji než jinde nutné počítat se zpožděními kvůli často velmi větrnému počasí znemožňujícímu přistání.

V roce 2016 bylo letiště pojmenováno po fotbalistovi Cristianu Ronaldovi, který se na Madeiře narodil. Jedná se tak o jedno z mála světových letišť, která jsou pojmenována po žijící osobě.

Kromě četných letů do Lisabonu sem létá i mnoho dovolenkových letů z celé Evropy včetně přímých letů z Prahy.

Letiště je otevřeno 24 hodin.

Průvodce pro tebe napsal Kryštof Hájek
3194 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
04:53 (-1 )
aktuální čas

Letenky

Letenky ze střední Evropy na Madeiru se v průběhu roku drží na standardní úrovni 7.500–8.500 Kč. Různou kombinací low-cost aerolinek se však můžete dostat i na ceny kolem 2.500 Kč. Také se občas objeví zvýhodněné last minute nebo naopak first minute letenky kolem 3.000 Kč.

Doba přímého letu ze střední Evropy činí asi 270 minut.

Inspirujte se akcemi na letenky do Funchal, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychleji se do Funchalu dostanete speciální autobusovou linkou Aerobus, která zastavuje jak v centru města, tak u známé pláže Formosa. Autobusy jezdí od 4:15 do 0:45 každých 30 až 60 minut, cesta do města zabere asi 40 minut a za jízdenku zaplatíte 5 €.

Levnější je spojení běžnými autobusovými linkami, které nejezdí tak často, a cesta do Funchalu trvá asi 45 až 50 minut. Cena jízdenky se řídí dle zón, do Funchalu tak zaplatíte 3,35 €, do blízkých měst Machico nebo Santa Cruz pak 1,30 €.

Na letišti zastavují linky 20, 23, 53, 113 a 208, všechny lze využít pro cesty do Funchalu. Pozor při cestě z centra, stejnými čísly mohou být označeny i městské autobusy pohybující se pouze po Funchalu, jedná se však o rozdílné linky! Vždy se před nástupem ujistěte u řidiče, zda jede na letiště.

  • Jízdní řády všech linek na ostrově naleznete na webu sam.pt.

Nejpohodlnější variantu představuje linka společnosti Flibco, která zastavuje u vybraných hotelů v centru a v části "Lido" na západě Funchalu (jízdní řád, detailní popis zastávek a možnost koupě jízdenek najdete na webu flibco.com). Autobusy jezdí zhruba jednou za hodinu od 4:15 do 19:00 ve směru na letiště, resp. od 8:45 do 21:15 ve směru z letiště. Jednosměrná jízdenka stojí 9 €, zpáteční není nijak zvýhodněna.

Služby na letišti

Wifi je zdarma a bez omezení.

Úschovna zavazadel je k dispozici 24 hodin v přízemní části terminálu. Za jeden kus zaplatíte 4 €.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

5 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Děkuji a přeji Vám Štěstí. Poskytujete rády zdarma nebo dlužím něco za odpověď?

Odpovědět
před 8 měs

Prima Vaše odpověď. Je to let TP1693 s přistaním v 00.55 . Opravdu autobus počká? A když nestihnu je možno taxi a kolik zaplatím?

před 8 měs
Kryštof Hájek

Píše se to na webu místního dopravního podniku: https://www.sam.pt/en/aerobus-in...tion.html. Taxi by mělo stát kolem 25 €.

Přidat odpověď
před 8 měs

Jedu soukromě, jak se dopravím z letiště do hotelu v centrum města v 01.00 v noci?

před 8 měs
Kryštof Hájek

Poslední Aerobus jede z letiště v 00:45. Nevím, jakým letem přiletíte, ale pokud jedním z letů TP1693 nebo TP1713, tak v případě zpoždění poslední bus hodinu čeká.

Přidat odpověď
před 8 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 8 měs
Navrhni úpravu