Funchal
Letiště Funchal Madeira

Funchal v kostce

naposledy aktualizováno 16. 09. 2023

Letiště poblíž hlavního města Madeiry, Funchalu (23 km), je velmi známé mezi leteckými nadšenci díky zajímavému způsobu přistání a především díky přistávací dráze, která je ze třetiny vystavěna na vysokých pilířích nad mořským útesem, aby tím byla prodloužena její délka. Při letech na Madeiru je častěji než jinde nutné počítat se zpožděními kvůli často velmi větrnému počasí znemožňujícímu přistání.

V roce 2016 bylo letiště pojmenováno po fotbalistovi Cristianu Ronaldovi, který se na Madeiře narodil. Jedná se tak o jedno z mála světových letišť, která jsou pojmenována po žijící osobě.

Letenky na Madeiru koupíte nejčastěji na webu flytap.com portugalské národní aerolinky, která sem létá několikrát denně z Lisabonu, odkud nabízí přestupní lety do celého světa.

Levné letenky do Lisabonu nebo Porta jsou v prodeji také skrz aerolinku easyJet. Na letiště Madeira však létá mnoho dalších aerolinek zejména ze západní a střední Evropy.

Oficiální stránky letiště jsou www.aeroportomadeira.pt

IATA Kód
FNC
Aktuální počasí
25.2 °C
Místní čas
20:27 (-1)
Vzdálenost z ČR
3194 km

Získejte více tipů pro cesty z letiště Funchal

Ať už přilétáte na letiště Funchal, nebo z něj odlétáte, přečtěte si naše praktické tipy a doporučen

Navrhni úpravu

11 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Zdeněk Ringelhán
před 10 měs

Ahoj, dá se přespat na letišti? Přiletíme po půlnoci takže bych to tam rovnou někde zalomil. 

Avatar uživatele
František Bílek
před 4 lety

Dobrý den,

díky za dnešní akci na Madeiru, díky ní prvně vyletíme s dětmi. Vybral jsem sedadla, zavazadlo jsem nechal příruční do uvedených rozměrů... píšou ale, že na palubu vejde jen 70 zavazadel, zbytek míří do podpalubí, znamená to pro mě něco? Logisticky, finančně?

Díky moc!

Kryštof Hájek
před 4 lety

Dobrý den, finančně nic, pokud zavazadlo splní rozměry. Logisticky jen to, že bude-li paluba plně obsazená zavazadly (nestává se to ale úplně často), kufřík/batoh vám při nástupu do letadla odeberou a dají do zavazadlového prostoru. Po příletu si ho vyzvednete na páse v příletové hale.

Avatar uživatele Jan Novák_1
Jan Novák_1
před 5 lety

Zdravím, v léte poletíme díky Vašemu tipu poprvé na Madeiru a chtěl jsem se zeptat zda byste doporučili kde se ubytovat. Mysleli jsme že by jsme 3 noci strávili ve Funchalu a 4 noci někde v přírodě nebo jinde na ostrově. Chtěl jsem se taky zeptat jestli se dá koupit nějaká jednotná týdenní jízdenka na dopravu? Na internetu jsem se dočetl že tam celkem operují 3 dopravci. Díky za odpověď

Avatar uživatele
Jakub _1
před 5 lety

Na Madeire jsem byl tedy nez jedno, ale doporucil bych pujceni auta, ktery tam stoji par penez. Vzhledem k letnimu terminu by to ale asi chtelo vcasnou rezervaci, protoze ceny porostou...vyhnete se pujcovnam typu Goldcar, a zvolte nejakou renomovanou, nas tahle nevedomost stala cca 100 euro na skrytych poplatcich. No a ubytko bych volil pres booking, s tim, ze ve Funchalu bych netravil moc casu, ale venoval jej pruzkumu oszrova. My byli treba ubytovany celou dobu v Saõ Vincente a bylo to bezchybny, vsude blizko, krasny prostredi...

Avatar uživatele Jan Novák_1
Jan Novák_1
před 5 lety

Děkuji za odpověď :). problém je jenom v tom že si z určitých důvodů nemlžeme půjčit auto :/. Takže jediná možnost je stop a nebo autobusy.

Avatar uživatele
Teresa Jedličková
před 6 lety

Děkuji a přeji Vám Štěstí. Poskytujete rády zdarma nebo dlužím něco za odpověď?

Avatar uživatele
Teresa Jedličková
před 6 lety

Prima Vaše odpověď. Je to let TP1693 s přistaním v 00.55 . Opravdu autobus počká? A když nestihnu je možno taxi a kolik zaplatím?

Kryštof Hájek
před 6 lety

Píše se to na webu místního dopravního podniku: https://www.sam.pt/en/aerobus-in...tion.html. Taxi by mělo stát kolem 25 €.

Avatar uživatele
Teresa Jedličková
před 6 lety

Jedu soukromě, jak se dopravím z letiště do hotelu v centrum města v 01.00 v noci?

Kryštof Hájek
před 6 lety

Poslední Aerobus jede z letiště v 00:45. Nevím, jakým letem přiletíte, ale pokud jedním z letů TP1693 nebo TP1713, tak v případě zpoždění poslední bus hodinu čeká.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí