IATA (ICAO) kód letiště
LDE (LFBT)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
15:19
Vzdálenost od Prahy
1329 km

O letišti Tarbes-Lurdy-Pyreneje

Menší podpyrenejské letiště najdete téměř přesně mezi městy Lurdy a Tarbes v katastru obce Ossun, je známé pod oficiálním názvem „Lourdes Tarbes Pyrenées“. Většina pravidelných spojů míří do Paříže, nově sem však létá mj. přímá linka z Krakova a také početné chartery s katolickými poutníky, především z Itálie, Španělska a Polska.

Terminál je malý s klasickým oddělením příletů v přízemí a odletů v prvním poschodí.

Letenky

Aktuálně nejvhodnějším způsobem do Lurd je přímá linka společnosti Ryanair z Krakova, standardní cena zpáteční letenky se pohybuje okolo 2.500 Kč, v akci ale seženete letenky i pod tisícovku.

Pravidelné linky aerolinky HOP (součást Air France) směřují do Lurd pouze z letiště Orly v Paříži a pro přestupy z Prahy, odkud létá Air France na letiště CDG, tak nejsou vhodné.

Inspirujte se akcemi na letenky do Tarbesu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Pravidelná autobusová linka spojující města Lurdy a Tarbes zajíždí i na letiště. Do obou směrů jezdí autobusy jednou za hodinu, cesta do Lurd, kde můžete vystoupit jak u vlakového, tak autobusového nádraží, bude trvat 20 minut a jízdenku koupíte u řidiče za 2 € (do Lurd i Tarbes).

Přesné časy odjezdů jsou k nalezení na webu hautespyrenees.fr, klikněte na spoj „MaLigne des Gaves“.

Pozor, spoje do Lurd i Tarbes odjíždí ze stejné zastávky před terminálem, věnujte pozornost čelní orientaci a raději si u řidiče ověřte, kam vlastně jede.

Služby na letišti

Oficiální letištní wifi není dostupná.

Terminál je malý, vybavený jednou restaurací a mnoha autopůjčovnami.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu