Letiště Tarbes-Lurdy-Pyreneje

Tarbes-Lourdes-Pyrenees Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

LDE (IATA)
LFBT (ICAO)
Francie

Menší podpyrenejské letiště najdete téměř přesně mezi městy Lurdy a Tarbes v katastru obce Ossun, je známé pod oficiálním názvem „Lourdes Tarbes Pyrenées“. Většina pravidelných spojů míří do Paříže, nově sem však létá mj. přímá linka z Krakova a také početné chartery s katolickými poutníky, především z Itálie, Španělska a Polska.

Terminál je malý s klasickým oddělením příletů v přízemí a odletů v prvním poschodí.

 


Letenky

Aktuálně nejvhodnějším způsobem do Lurd je přímá linka společnosti Ryanair z Krakova, standardní cena zpáteční letenky se pohybuje okolo 2.500 Kč, v akci ale seženete letenky i pod tisícovku.

Pravidelné linky aerolinky HOP (součást Air France) směřují do Lurd pouze z letiště Orly v Paříži a pro přestupy z Prahy, odkud létá Air France na letiště CDG, tak nejsou vhodné.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Pravidelná autobusová linka spojující města Lurdy a Tarbes zajíždí i na letiště. Do obou směrů jezdí autobusy jednou za hodinu, cesta do Lurd, kde můžete vystoupit jak u vlakového, tak autobusového nádraží, bude trvat 20 minut a jízdenku koupíte u řidiče za 2 € (do Lurd i Tarbes).

Přesné časy odjezdů jsou k nalezení na webu hautespyrenees.fr, klikněte na spoj „MaLigne des Gaves“.

Pozor, spoje do Lurd i Tarbes odjíždí ze stejné zastávky před terminálem, věnujte pozornost čelní orientaci a raději si u řidiče ověřte, kam vlastně jede.


Služby na letišti

Oficiální letištní wifi není dostupná.

Terminál je malý, vybavený jednou restaurací a mnoha autopůjčovnami.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Francie? Nastav si hlídače