IATA (ICAO) kód letiště
TRD (ENVA)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
11:34
Vzdálenost od Prahy
1498 km

O letišti Trondheim Vaernes

Čtvrté největší letiště v Norsku, Trondheim – Vaernes, se nachází 35 km východně od centra města. Největší podíl cestujících má na svědomí linka do Osla, desátá nejvytíženější v Evropě, a další vnitrostátní spoje.

Terminál je po rekonstrukci, moderní, přehledný a velmi příjemný. Služby jsou zde sice omezené, ale odbavovací proces je velmi rychlý, na odbavení u přepážky a průchod bezpečnostní kontrolou stačí s rezervou 5 minut.

Letiště otevírá asi hodinu a půl před prvním ranním odletem a zavírá zhruba hodinu po posledním příletu.

Letenky

Díky linkám Norwegian z Prahy do Osla a Bergenu, kde se nejčastěji přestupuje, se průměrně letenky pohybují mezi 2.500 a 3.500 Kč, výjimečně můžou klesnout i pod 2.000 Kč. Stejně jako u všech ostatních linek společnosti Norwegian, i tady při koupi letenky platí „čím dřív, tím levněji“.

Doba letu z Prahy činí asi 2 a tři čtvrtě hodiny.

Inspirujte se akcemi na letenky do Trondheimu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychlejší i nejlevnější cesta do centra Trondheimu vede vlakem z přilehlé zastávky. Jízdní doba činí 32–40 minut, vlaky jezdí zhruba od 5:30 do 23:30 každou hodinu (ve špičce jednou za 15 minut) a za lístek zaplatíte 82 NOK / 240 Kč. Vyhledávání spojení na nsb.no.

Alternativní dopravu zajišťuje častější autobusové spojení firem Flybussen.no a Vaernes Ekspressen (vyhledávání spojení).

Flybussen provozuje dvě linky, přes hlavní nádraží do centra od 4:00 do 23:40 každých 10 minut a do jižní části města k vyoskoškolskému areálu jednou za půl hodiny. Jízdenka stojí 130 NOK.

Vaernes Expressen pak jede každých 30 minut do centra.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Na letišti zastavují i dálkové vlakové spoje směrem na sever do měst Mo i Rana nebo Bodö, stejně tak jako linka společnosti Nor-Way bus do města Namsos.

Od 10. prosince do 1. května jezdí každý čtvrtek a neděli autobus do švédského lyžařského střediska Åre. Jednosměrná jízdenka stojí 390 NOK / 1.140 Kč a detailní informace jsou k nalezení na flygtaxi.se.

Služby na letišti

Wifi funguje na letišti zdarma na dvě hodiny.

Úschovnu zavazadel najdete v příletové hale hned u východu z tranzitní části. Podle velikosti zavazadla zaplatíte za den 20–30 NOK / 60–90 Kč.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu