IATA (ICAO) kód letiště
FAE (EKVG)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
06:46 (-1)
Vzdálenost od Prahy
1869 km

O letišti Vagar

Jediné mezinárodní letiště na Faerských ostrovech najdeme na ostrově Vágar poblíž vesničky Sørvágur. Hlavní město Tórshavn je vzdáleno 45 km jízdy. Letiště je velmi malé a moderní, slouží jako základna místní aerolince Atlantic Airways. Jediná další společnost provozující sem pravidelné lety, je SAS z Kodaně.

Na ostatní ostrovy pak lze využít vrtulníkové služby společnosti Atlantic Airways Helicopter. 

Otevírací doba terminálu se řídí podle letového řádu. Většinou od 6:00 do 20:00.

Letenky

Letenky na Faerské ostrovy se dlouhá léta držela spíše na cenové úrovni letenek do Spojených států, absolutní monopol na všech trasách měla totiž jediná společnost Atlantic Airways. Až s příchodem aerolinky SAS na pravidelné lince z Kodaně se v roce 2016 se hnuly ledy a ceny začaly pomalu klesat. 

Aktuálně seženeme nejlevnější letenky z Kodaně nebo Bergenu, a to zhruba od 4.500 až 5.500 Kč, v akcích, které se objeví většinou jednou za rok, může cena klesnout i pod 4.000 Kč. 

Turisticky zajímavá sezónní linka vede také ze skotského Edinurghu, ceny kolem 5.500 Kč za zpáteční letenku.

Inspirujte se akcemi na letenky do Vagaru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Letiště s hlavním městem Tórshavn spojuje autobusová linka číslo 300. Svoji cestu zvládne za 50 minut a zastavuje i v nácestných obcích. Autobusy jedou tak, aby obsloužily všechny odlety a přílety. První spoj z Tórshavnu vyjíždí v 5:50, dále pak jezdí zhruba v 60 až 120minutových intervalech až do 19:20.

Poslední spoj z letiště pak jede kolem 20:30, vždy čeká na přílet posledního letadla, a to i zpožděného. Během dne jezdí autobusy z letiště do města 8x denně tak, aby co nejlépe navazovaly na letový řád.

Jízdenku zaplatíte u řidiče za 95 DKK, tedy asi 335 Kč.

Služby na letišti

Wifi síť je veřejná a zdarma.

Jediné vybavení terminálu sestává z malého občerstvení a ještě menšího duty free shopu.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu