Bílý Dům v DC
Letiště v okolí Washingtonu DC

Washington všechna letiště v kostce

naposledy aktualizováno 05. 02. 2018

V okolí hlavního města USA se nachází tři letiště, jež sdružuje jeden společný kód „WAS“, který slouží cestujícím, jimž nezáleží, na jaké letiště přiletí a za jakého budou odlétat. Systém najde nejvýhodnější spojení nezávisle na konkrétním letišti. Chcete-li vyhledat letenky na jedno určitě letiště, zadejte jeho specifický kód, viz níže.

IATA Kód
WAS
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
02:52 (-6)
Vzdálenost z ČR
6888 km

Dullesovo (IAD)

Hlavní mezinárodní branou do Washingtonu je právě Dullesovo letiště. Najdeme ho 43 km západně od centra města a míří sem drtivá většina linek ze zahraničí. Často slouží i jako oblíbený přestupní bod na lety po USA, letiště není ani zdaleka tak velké a přelidněné jako jeho větší kolegové (Atlanta, New York, Chicago, apod…).

Informace o Dullesově letišti >>

Reaganovo (DCA)

Známé Reaganovo letiště leží na břehu řeky Potomac v těsné blízkosti Pentagonu a necelých 7 km od centra Washingtonu. Díky své poloze je velmi oblíbené, avšak bez prostorových možností rozvoje, proto slouží jen omezenému množství vnitrostátních spojů.

Informace o Reaganově letišti >>

Baltimore (BWI)

Ačkoliv je letiště primárně právě pro město Baltimore, zcela běžně se na něj letenky nabízí i jako do Washingtonu, a to i při běžném vyhledávání z Evropy. Ceny letenek můžou být nižší než na výše uvedená letiště, ale doprava do centra Washingtonu je nejdelší i nejdražší.

Informace o letišti Baltimore >>

Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí