IATA (ICAO) kód letiště
WAS ()
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
16:53 (-6)
Vzdálenost od Prahy
6888 km

O letišti v okolí Washingtonu DC

V okolí hlavního města USA se nachází tři letiště, jež sdružuje jeden společný kód „WAS“, který slouží cestujícím, jimž nezáleží, na jaké letiště přiletí a za jakého budou odlétat. Systém najde nejvýhodnější spojení nezávisle na konkrétním letišti. Chcete-li vyhledat letenky na jedno určitě letiště, zadejte jeho specifický kód, viz níže.

Dullesovo (IAD)

Hlavní mezinárodní branou do Washingtonu je právě Dullesovo letiště. Najdeme ho 43 km západně od centra města a míří sem drtivá většina linek ze zahraničí. Často slouží i jako oblíbený přestupní bod na lety po USA, letiště není ani zdaleka tak velké a přelidněné jako jeho větší kolegové (Atlanta, New York, Chicago, apod…).

Informace o Dullesově letišti >>

Reaganovo (DCA)

Známé Reaganovo letiště leží na břehu řeky Potomac v těsné blízkosti Pentagonu a necelých 7 km od centra Washingtonu. Díky své poloze je velmi oblíbené, avšak bez prostorových možností rozvoje, proto slouží jen omezenému množství vnitrostátních spojů.

Informace o Reaganově letišti >>

Baltimore (BWI)

Ačkoliv je letiště primárně právě pro město Baltimore, zcela běžně se na něj letenky nabízí i jako do Washingtonu, a to i při běžném vyhledávání z Evropy. Ceny letenek můžou být nižší než na výše uvedená letiště, ale doprava do centra Washingtonu je nejdelší i nejdražší.

Informace o letišti Baltimore >>

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 5 lety
Navrhni úpravu